To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Higiena i pielęgnacja - czas sprzątania

Pyl - Czw Sty 21, 2016 13:44

czartoria, Aska czeka na określenie płci maleństwa, dopiero wtedy będzie adoptować :P
czartoria - Czw Sty 21, 2016 13:57

Pyl napisał/a:
czartoria, Aska czeka na określenie płci maleństwa, dopiero wtedy będzie adoptować :P

Aha :) Myślałam że jak Bazylka to dziewczynka. Super że nie będzie sama/sam.

tuśka - Czw Sty 21, 2016 14:17

Bazylka jest na razie pod znakiem zapytania. Jak się okaże chłopczykiem, to ponoć ma być Bazyl :mrgreen:
smeg - Czw Sty 21, 2016 14:52

Sypanie ściółki na dno to indywidualna decyzja - zależy głównie od wielkości klatki ;) Ja mam podstawę w rozmiarach 95x60 cm, więc sypiąc ściółkę na całość chyba bym zbankrutowała :P Mam tylko narożne kuwety (na dole większe kocie, a na półkach te małe gryzoniowe). Ma to też swoje wady, bo zasikany i zakupkany plastik jest trudniejszy do wyczyszczenia i bardziej śmierdzi. W mniejszych klatkach typu 70x40 cm sypałam normalnie ściółkę na całość kuwety, bo mniej było z tym zachodu.

Co do zrębków, to część osób poleca 4 mm, ale dla mnie są zbyt drobne i ostre, biorę zawsze min. 8-10 mm. Chipsi XXL z zooplusa mają właśnie ok. 10-15 mm.

Pyl - Czw Sty 21, 2016 16:38

Dokładnie tak jak pisze smeg - każdy ma swoją własną "receptę". Ja sypię wszędzie i to dużo (a też mam niemałe klatki, ale nie lubię sprzątać za... plastiku), za to kuwetę klatki sprzątam raz na 3 tygodnie. Hamaki oczywiście dużo częściej. Ale dzięki temu mniej śmierdzi.
I korzystam ze zrębków XXL - małe (znaczy te zwane "średnie") latały po całym domu.

Aska - Czw Sty 28, 2016 23:03

dzięki za odpowiedzi :-) .
narazie sprzątam codziennie bo wciąż czekam na paczkę z zooplusa :-/...
wykładam kuwetę po prostu papierowym ręcznikiem póki co.
a Bazylka to dziewczyna :-) już teraz wiem napewno bo dobrze widać. gdzie zapytać o to jak wygląda samiczka w ciąży ;-) ?

tuśka - Czw Sty 28, 2016 23:19

W dziale "Rozmnażanie" masz temat "W ciąży czy nie?".
Tam możesz zadać pytanie. Dobrze gdybyś też wstawiła zdjęcie brzuszka.

Pyl - Czw Sty 28, 2016 23:21

Aska, tutaj. Ale skoro Bazylka była tak malutka, że nie szło ocenić płci to nie ma szans, żeby była w ciąży ;)
Bmiroslaw - Czw Wrz 29, 2016 13:57

uu ta czynność u nas trwa do kilku godzin, tak aby szczurki na prawdę miały dobrze i wygodnie
alexola - Pon Lis 13, 2017 09:59

Kwestia sprzątania to jest kwestia indywidualna, są ściółki/granulaty, które lepiej neutralizują, ale wybranie niespodzianek raczej nie zajmuje dużo czasu, więc lepiej to robić i dbac o to na bierzącą, niż potem się martwić.
zizazu - Wto Lis 14, 2017 15:33

a macie jakieś podłoże które samo w sobie neutralizuje zapach, żeby było pahcnąco i czysto?
Pyl - Śro Lis 15, 2017 13:34

zizazu, jak znajdziesz takie, które samo się sprząta i najlepiej kosztuje grosze (tu ukłon do fudgi) to daj znać ;)
Preet - Pią Cze 08, 2018 23:38

2 samice klatka 60x40x60 mycie klatek zajmuje mi ok 20 min ale też myję szmatki które są w klatce , myję je ręcznie to zajmuje ok 30 min , żwirek wymieniam co 3/4 dni


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group