To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Versele Laga Zero Classic - chore nerki u szczurów?

Kasik - Śro Cze 13, 2012 14:27

Ja tam nadal uważam, że to zbieg okoliczności ;) Ale przy okazji może zrobię moim badanie moczu.
EpKee - Śro Cze 13, 2012 14:38

U mnie po przerobieniu 40 kg żadnych oznak problemów nerkowych.
smeg - Śro Cze 13, 2012 14:47

U mnie prawie 30 kg, też żadnych oznak. Zmieniam ją i tak na inną, ale głównie ze względu na to, że nie mam czasu gotować szczurom smakołyków, więc muszą mieć bogatszą karmę podstawową.
natkapatka - Śro Cze 13, 2012 16:43

Ja też karmie tą karmą, którą brałyśmy w zbiorowym zamówieniu. Żadnych podejrzanych oznak nie widzę u chłopaków.
Helcia - Śro Cze 13, 2012 16:59

Karmię chłopaków tą karmą już pół roku i jak na razie nie zauważyłam żadnych niepokojących objawów.
taivas - Czw Cze 14, 2012 08:24

smeg, a na jaka zmieniasz?
natkapatka - Czw Cze 14, 2012 08:29

taivas, smeg bierze Time
smeg - Czw Cze 14, 2012 09:03

Zamówiłam też 15 kg Uczty dla Szczura, bo była kiedyś u nas dość chętnie jedzona, prawie jak Tima. No i ogony tak nie tyły, jak po Timie ;) A dla urozmaicenia jeszcze kilka opakowań JR Farm Wellness Food dla szczura. Tak więc Uczta jako podstawa i Tima+Wellnes jako smakołyk albo do wymieszania.
siemka - Czw Cze 14, 2012 15:58

Kasik napisał/a:
A dlaczego została zalecona suplementacja wit. E? To też może być wskazówka - zero ma mało witamin, dużo mniej w porównaniu do np. VL RN.


Wet zasugerował że to co wyszło w sekcji może częściowo wskazywać na niedobór, a wchłanianie selenu jest zależne od wit. E

<edit>
Helcia napisał/a:
Karmię chłopaków tą karmą już pół roku i jak na razie nie zauważyłam żadnych niepokojących objawów.

helcia, ja karmiłam dłużej, dopiero potem się posypało, przy czym część skoków przeżyła. Tych silniejszych genotypo, że się tak wyrażę. No i pamiętajcie że skok waży przeciętnie od 70-90 gram.
Mam jednak nadzieję że to nie karma, ale wolę nie ryzykować.

jancia - Pią Cze 15, 2012 19:13

taivas, a na co się przerzucasz? ja mam do odebrania tą Labofeed u Kasik, ale zamiast VL odkąd to przeczytałam daję im więcej domowej szamy. Wczoraj były żołądki z marchwią, a przedwczoraj placuszki z jabek, mąki i jajka ( beztłuszczowe, więc zamiast placków wyszła mamałyga, ale im tak forma estetyczna nie robi różnicy :) ) Moje lubią VL 0 :(
Nashi, serio już nie dasz im ani ziarna? a na co się przerzucasz??


może warto jeszcze raz na forum zrobić ankietę o najlepsza karmę...

blanny - Pią Cze 15, 2012 19:40

Ja postanowiłam dalej dawać VL Zero, dopóki mi się worek nie skończy. (Zostało mi w zasadzie niewiele.) Bo jakoś trzeba to sprawdzić. Być może to faktycznie był zbieg okoliczności i nie ma co panikować. Jeśli zachoruje mi jeszcze jeden szczur, to zrobię im taki raban w VL, że mnie popamiętają. Ale na pewno nie kupię drugiego worka, wracam do Timy albo Uczty.

Póki co, w ramach dostarczenia dużej ilości witamin, daję chłopakom vibovit junior i kaszki na wodzie dla dzieci, one mają niezły skład. :wink:

jancia - Pią Cze 15, 2012 19:56

blanny, a które kaszki?
ja mam jeszcze od vetki "pervivet" w poidło po 5 kropli...ale nie daję często. Uczta szczura light...trochę zajeżdżała miętą i jej nie lubiły za bardzo...kupie chyba zwykłą...ale najpierw zrobię testing labofeeda :)

blanny - Pią Cze 15, 2012 20:10

Teraz mam kaszkę ryżową Bobovita ze wzbogaconym składem. :)
Moje wcinają wszystko, co się im rzuci. Myślałby kto, że je głodzę. A te masy, co na wadze wychodzą, to jakieś błędne. :roll:

Nashi - Pią Cze 15, 2012 20:41

jancia.sz napisał/a:
Nashi, serio już nie dasz im ani ziarna? a na co się przerzucasz??
Serio, serio, karma już nas opuściła. Jak już ktoś gdzieś napisał, tak i ja nie mam zamiaru eksperymentować, bo szczury zdrowie mają jedno, które i tak w wielu przypadkach trudno jest utrzymać w dobrym stanie. Obecnie daję VL Rat Complete, bo to z sensownych karm mieli w zoologu, dołączyłam się też do poznańskiego zamówienia na Labofeed.
jancia - Pią Cze 15, 2012 22:33

Nashi, no to testujemy labofeeda :) ja też ...nie wiem jeszcze jak stado zareaguje...Edu spadł mi już do 680 gram z 800 na zero classic....i wydaje mi się to podejrzane :shock:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group