To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Versele Laga Zero Classic - chore nerki u szczurów?

Kluska - Śro Cze 06, 2012 10:56

Moje nic nie dostawały dopóki nie zachorowały :)
jancia - Śro Cze 06, 2012 18:17

a u mnie Edek od czasu ZERO CLASSIC ma wzdęcia. Kupowałam w "zamówieniu grupowym" , więc nie miałam składu na opakowaniu. Szczurom smakuje, ale jednak Ed nie czuje sie po niej najlepiej...

Czym objawiają się chore nerki u szczurka?

p.s. zmieniam teraz na labofeed...mam nadzieję, że po niej nie odkryjemy kiedyś, że sa skutki uboczne....

Kluska, Uczta szczura z JR FARM?

Kluska - Śro Cze 06, 2012 19:00

jancia.sz tak :)
Szczur dużo sika, nie trzyma moczu, jest osowiały - takie objawy u nas były.

jancia - Śro Cze 06, 2012 19:17

Kluska, a poszła diagnoza czy badania jakieś były?
Kluska - Śro Cze 06, 2012 19:23

Sekcja po śmierci wykazała, a teraz Biały i Fado dostają leki, bo strasznie dużo sikają i mocz ma dziwne, białe zabarwienie.
Kasia_89 - Śro Cze 06, 2012 19:29

U mnie czasem chłopaki siusiają na przeźroczysto, znaczy nie na żółto jak normalnie. To źle? Też dostają tą karmę.
jancia - Śro Cze 06, 2012 19:40

Kluska napisał/a:
bo strasznie dużo sikają i mocz ma dziwne, białe zabarwienie.
u mnie są drewniane półki i nie wiem jakie mają siuśki...może coś z zapachem? inny?
Kluska - Śro Cze 06, 2012 19:42

Zapach jest inny, mocz bardzo śmierdzi, nic więcej Wam nie powiem, bo się nie znam, mogę przytoczyć tylko to, co u mnie miało miejsce.
Przezroczysty mocz nie jest chyba zły, nie jest to tak, jak u człowieka? Im więcej wypije tym bardziej przezroczysty mocz?

Kasia_89 - Śro Cze 06, 2012 19:47

Tak, jest tak u każdego zwierza ;)
Ale chłopaki dużo wcale nie piją.

jancia - Śro Cze 06, 2012 19:49

bo ja nie wiem czy jakieś badania można Edowi zrobić, choć te częste wzdęcia i osowiałość mnie martwią , co prawda jest już statecznym panem po 40-stce , ale ze względu na półki nie skontroluję moczu...wcześniej jadły Ucztę szczura light ze względu na wagę Edka...od miesiąca jest zero classic...tańsza w zbiorowym zamówieniu i bardziej smakująca...a czy ona zawiera prasowany groch? bo cos tak podejrzewam, że to on jest sprawcą...

Kluska, a próbowałaś labofeedu?

Kasia_89 - Śro Cze 06, 2012 19:54

Ma prasowany groch ale nie jest go jakoś specjalnie dużo.
Nashi - Śro Cze 06, 2012 19:58

jancia.sz, jeśli masz wątpliwości to chyba dobrze by było przejść się ze szczurem na kontrolę, bez względu na powód wystąpienia objawów. Tak, jak pisałam, my jesteśmy już po USG. Jakby nie patrzeć jest to badanie ładnie pokazujące, co się dzieje z brzuchu, widać też, czy szczur jest wzdęty, czy coś jest powiększone, wypełnione płynem itp. Poza tym wet może szczura palpitacyjnie zbadać, może też zlecić jakieś ogólne badania, np. morfologię.
jancia.sz napisał/a:
a czy ona zawiera prasowany groch?
Ja w swojej partii mam groch, prasowany i normalny.
jancia - Śro Cze 06, 2012 19:59

Nashi napisał/a:
Ja w swojej partii mam groch, prasowany i normalny.
naturalnie mogę tylko gdybać, że to On.... czas zrobić badania.
Nashi - Śro Cze 06, 2012 20:01

jancia.sz napisał/a:
czas zrobić badania.
Na pewno nie zaszkodzi. ;) Możesz też na jakiś czas przestawić stado na inną karmę i sprawdzić, czy w tym tkwi powód. Jeśli tak to warto by było zmieszać Zero z czymś innym.
noovaa - Śro Cze 06, 2012 20:04

Mi osobiście się wydaje, że badanie moczu wcale dużo nie kosztuje i fajnie by było jakby kilka osób używających w/w karmy, takie badania profilaktycznie zrobiło ;) .. Nawet u jednego / dwóch szczurów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group