To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Mioty urodzone - rok 2012 - Miot kontrolny F of Anahata - 04.06.2012 - REZERWACJE str. 6

Karena - Wto Sty 20, 2015 17:21

Nakasha, Czyli równie dobrze możemy w ogóle nie robić sekcji, choć umowa stanowi inaczej??
Nakasha - Wto Sty 20, 2015 17:52

Jeśli szczur ma powyżej 2,5 roku, to moim zdaniem nie trzeba robić sekcji.
Pyl - Sob Sty 24, 2015 01:33

Nakasha napisał/a:
Fokus zmarł z powodu zapalenia płuc, na które nie podziałał antybiotyk.
Skoro nie było sekcji ani reakcji na antybiotyk to nie ma podstaw do oceny, że to zapalenie płuc. Analogiczne objawy może dać np. nowotwór w płucach lub niewydolność krążeniowa.

To tyle co mam do powiedzenia - niezainteresowanych przepraszam za spam. Obiecuję więcej się w tym temacie nie wypowiadać. Osoby zainteresowane losami i zdrowiem Fauna zapraszam do mojego tematu.

maris - Śro Lut 11, 2015 13:33

Pyl napisał/a:
jaki jest formalny status takiego komunikatu? nie wpływa to przecież na formalne umowy - jest to jakoś unormowane?

Masz rację, nie może taki komunikat być sprzeczny z umową. U SunRat'sów ten komunikat dotyczył przyszłych właścicieli i ta zmiana została później zawarta w umowach. Konkretnie u SR mamy wiek 33 miesiące. Powyżej tego wieku nie jest wymagana sekcja. Ale powyżej 2,5 roku (czyli po skończeniu 30 miesięcy) możemy skontaktować się z hodowcą i zapytać czy w tym konkretnym przypadku mamy sekcję wykonać czy nie. W umowie hodowli Anahata nie mamy granicy wieku, do której sekcja jest wymagana, znaczy to tyle, że do 30 miesiąca sekcję należy wykonać zawsze, a po skończeniu 30 miesięcy należy zapytać hodowcę czy sekcję wykonać czy nie.

Ja uważam, że sekcję warto wykonać zawsze.

Nakasha będąc sama hodowcą mogła uznać, że nie wykona sekcji u szczura z jej hodowli, który skończył 2 lata i 6 miesięcy. Jednak nie zwalnia jej to z odpowiedzi na pytania zainteresowanych.

Nakasha proszę ponownie o:
* opisanie historii choroby/chorób oraz leczenia Fokusa (chodzi mi konkretnie o objawy, leki, czas trwania terapii, badania dodatkowe, np. RTG),
* odpowiedź na pytanie o wyniki sekcji Finrod Floss e-' run, który odszedł 5.10.2014

Pyl, obiecuję, że kwestie sekcji u szczurów rodowodowych będą w najbliższym czasie poddane dyskusji w SHSRP i bardzo przepraszam za tak długi czas oczekiwania na odpowiedź z mojej strony.

IHime - Pon Maj 11, 2015 09:02

Melduję, że Fenola nadal się trzyma, właściwie bez konkretnych zmian, ale widać, że po prostu się starzeje. Jest stale na Prilium i Furosemidzie.

Nakasha, jak to będzie ewentualnie z sekcją?

Karena - Śro Maj 20, 2015 20:29

Fus Ro Dah umarła kilka godzin temu. :(
Więcej informacji oraz wyniki sekcji u mnie w temacie: http://forum.szczury.biz/...1002494#1002494

IHime - Czw Maj 21, 2015 10:14

Karena, bardzo mi przykro. Tulam.

Moja pluszowa Fenolcia odeszła w niedzielę z powodu niewydolności krążeniowo-oddechowej. Muszę jeszcze odebrać protokół sekcji, na razie wiem tyle, ile się dowiedziałam telefonicznie.

Karena - Czw Maj 21, 2015 12:59

IHime, :glaszcze:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group