To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Wady trzymania w domu szczurów

Syameze - Czw Mar 29, 2007 17:18

Kana napisał/a:
Hmm.. Skoro jest tyle wad, to czemu trzymacie szczurki?
'Bo tak'?


Wiem, zaraz będę przez wszystkich opluta, ale zaryzykuję. Poza tym, moja ciekawość przezwycięży wszystko :-P


bo to sie nazywa prawdziwe hobby i juz

ja od siebie dodam, ze swoista wada mieszkania z ogoniastymi jest zestresowany kot(Kitler :mrgreen: ), calymi dniami kombinuje jak dostac sie w poblize klatki...

Anonymous - Czw Mar 29, 2007 17:42

Bo je kochamy. Nic nie jest idealne. Każde zwierzę ma wady. Dlaczego masz psa? Przecież trzeba wyprowadzać. Dlaczego jesz chipsy? Przecież są niezdrowe. Dlaczego ludzie palą papierosy? Przecież to ani smaczne ani żadnego pożytku nie ma.
myaku - Czw Mar 29, 2007 17:51

No tak, ja byłam po prostu ciekawa.

Ja psa nie wyprowadzam od.. od grudnia.
Czipsów nie jem i nie palę :P

Anonymous - Czw Mar 29, 2007 17:58

Kana, zadałaś pytanie - odpowiedziałam.

I nie wiem. Może niesłusznie, ale... Dlaczego nie wyprowadzasz psa?

Przepraszam najmocniej jeśli Cię uraziłam, ale pies Ci się znudził i chcesz szczura?

myaku - Czw Mar 29, 2007 19:32

Nie, to nie tak :]

Psa mam od 4 lat bodajże.
A nie wyprowadzam, bo mój brat to robi.
Za każdym razem, gdy ja chcę to on zabiera mi smycz i mówi, że ON idzie.
A to ja pracowałam na tego psa, huh <:

H. - Czw Mar 29, 2007 19:54

Off-Topic:
Kana, to musisz pisać jaśniej, bo potem wynikają nieścisłości ;)

myaku - Czw Mar 29, 2007 20:11

Off-Topic:
Właśnie widzę Hally .__. W ogóle mam wrażenie, że ludzie na forum są do mnie jakoś wrogo nastawieni ;__;

Elbereth - Nie Maj 20, 2007 12:14

Kana napisał/a:
Skoro jest tyle wad, to czemu trzymacie szczurki?

:arrow: bo mam kogo przytulić,
:arrow: bo mam dla kogo żyć,
:arrow: bo kochają mnie przez cały czas, a nie tylko jak czegoś potrzebują,
:arrow: bo każdy jest inny,
:arrow: bo przywiązują się do właściciela,
:arrow: bo to najinteligentniejsze gryzonie,
:arrow: bo już nie mogłabym żyć bez szczurów.

Oli - Nie Maj 20, 2007 12:16

Bo to milosc od pierwszego zaszczurzenia, po prostu. :lol1:
Milosc wymaga poswiecen i kompromisow. :wink:

Anonymous - Sob Maj 26, 2007 20:24

Olimpia napisał/a:
Milosc wymaga poswiecen i kompromisow. :wink:
kurna, tylko szczurofil wie jak wielu 8) Właśnie łajzy zjadły jeden z moich białych kruków wsród wachlarzy. Nie wiem jak się dostały do szuflady. Idę płakać i zgrzytać zębami ;(
AngelsDream - Sob Maj 26, 2007 21:14

Off-Topic:
Viss, podziwiam.

Oli - Sob Maj 26, 2007 21:29

Ja dzisiaj zrobilam porzadek w torbach... Nie pytajcie co tam zastalam... :evil:
Dodatkowe straty to pogryziona recepta (bede musiala isc ponownie do lekarza po nia) i pogryzione stare zdjecie ktore dostalam niedawno od babci... :| W takich chwilach mam ochote nie tyle wywalic szczury z domu co sama sie wyprowadzic. :?

Elbereth - Nie Maj 27, 2007 12:19

Jeszcze trochę wad trzymania 2 płci:
:arrow: zwieje samiec/samiczka - druga płeć nie może być wypuszczona do czasu, aż uciekinier się znajdzie,
:arrow: przy jednej płci można przeżyć, jeśli szczury wyłażą między prętami, same otwierają sobie klatkę albo jeszcze inaczej się z niej wydostają. Przy dwóch - jedna taka historia w czasie, gdy druga płeć jest na wybiegu, i za kilka tygodni zostajesz babcią.
:arrow: musisz wszystko robić podwójnie - sprzątać klatki, wypuszczać szczury, karmić je...
:arrow: ciągły lęk o to, czy na pewno nic się nie stanie (tzn. nie spotkają się bez bariery pomiędzy nimi). Czasem śnią mi się koszmary typu: wchodzę do pokoju, a na dywanie Kora szaleje z Ferdinandem :x ,
:arrow: zawsze może się stać jakiś wypadek - zapomnisz o tym, że chłopaki siedzą pod łóżkiem i wypuścisz dziewczynki, ktoś do ciebie przyjdzie, chce pogłaskać szczura, otworzy klatkę dziewczynek i któraś ucieknie (a chłopaki ciągle siedzą pod tym łóżkiem...).

Layla - Nie Maj 27, 2007 12:23

Elbereth, świetnie to ujęłaś ;)
zasadzkas - Nie Maj 27, 2007 12:27

Jeszcze dodam, że jak się naparzają po gębach i słychać rwetes z klatki to suka biegnie ich uspokoić, piszczy, szczeka, skomli, oczywiście najczęściej w środku nocy 8)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group