To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Higiena i pielęgnacja - Obcinanie pazurków.

sliwkowapanna - Nie Lut 02, 2014 09:38

a u mnie gałązki podziałały odwrotnie, Harry miał jeszcze ostrzejsze pazury.

a mnie zastanawia, bo nigdy nie obcinałam Harremu pazurów i raczej nie zamierzam, bo w 90% czasu raczej nie drapie, czasem coś lekko jak schodzi po ręce...ale bardziej mnie zastanawia, że on ma takie jakby fazy... że z tydzień dwa ma tak ostre pazurki, że potem dłonie goją mi się z 2 tygodnie... a potem znowu ma ok. i nie wiem co z tym zrobić...

limomanka - Nie Lut 02, 2014 09:41

sliwkowapanna, podejrzewam, że sam dba o swoje pazurki i skraca je zębami. Potem odrastają i jak znów są za długie, dokonuje autokorekty :wink:
sliwkowapanna - Nie Lut 02, 2014 09:58

to niech je łobuz obgryza już, bo jak wczoraj klatkę w gorącej wodzie myłam to myślałam, że zwariuje. jeszcze kto kiedy spyta czy się tnę;d
kasia2406 - Czw Mar 12, 2015 14:42

Czy obcinanie pazurów jest konieczne ?
ema0505 - Czw Mar 12, 2015 14:49

Jeżeli szczur sobie nie obgryza/sciera sam, to tak.
smeg - Pią Mar 13, 2015 14:17

Nie powiedziałabym, że konieczne - raczej według uznania właściciela ;) Chyba, że pazurki są na tyle długie, że zahaczają np. o hamaki, a szczur jest starszy i gorzej radzi sobie z poruszaniem się po klatce - wtedy zawsze obcinam. U młodych sprawnych szczurków długie pazurki mi nie przeszkadzają, im też nie.
Pyl - Pią Mar 13, 2015 14:35

smeg napisał/a:
U młodych sprawnych szczurków długie pazurki mi nie przeszkadzają, im też nie.
Mi też nie przeszkadzały - do pierwszego krwotoku od zerwanego pazura. Teraz obcinam wszystkim ogonom, które same nie obgryzają - bez względu na wiek.
Pati112 - Pią Mar 13, 2015 14:43

U nas chłopaki mają obowiązkowo obcinane, może średnio im się to podoba, ale szczurze łapki muszą być zadbane.
kasia2406 - Sob Mar 14, 2015 12:03

Rozumiem . Moje są dość młode i ich pazurki na razie nie potrzebują obcinania (tak mi się wydaję) A czym obcinacie swoim ogonkom ?
Ala Kanclerzews - Śro Lut 01, 2017 18:50
Temat postu: Czy szczurom TRZEBA obcinać pazurki?
Czy niezbędne jest obcinanie szczurom pazurków? Mój szczurek nie drapie, ale pazurki są dość długie. Czy powinnam je obciąć? :?:
agathe1988 - Śro Lut 01, 2017 19:14

Ala Kanclerzews, scaliłam Twój post z istniejącym tematem. Zanim założysz nowy wątek upewnij się, czy podobny nie funkcjonuje już na forum.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group