To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Polecani - [polecam] Oaza [Warszawa]

susurrement - Czw Wrz 15, 2011 10:24

pizmol, zatem dostal dobra dawke. lek przy takim schorzeniu rowniez dobrany prawidlowo. to, ze zwierzak zle zareagowal nie jest akurat niczyja wina; nie jestesmy w stanie przewidziec indywidualnych reakcji na dany lek. poza tym widocznie to bylo zbyt malo dla niego, potrzebna byla kombinacja 2 antybiotykow albo steryd. grunt, ze sie lepiej czuje i to najwazniejsze.
pizmol - Czw Wrz 15, 2011 10:26

dostał też steryd razem z tymi zastrzykami plus zastrzyk z witaminy B i kropelki do ucha. Może źle reaguje na ten lek. Jeszcze porozmawiam w Ogonku i z panią Izą i oficjalnie zwrócę jej honor jeśli okaże się, że to wina Klaksona, że mu się Oxyvet nie spodobał :)
quagmire - Czw Wrz 15, 2011 10:31

Off-Topic:
pizmol, sprawdźcie mu cukier, proszę.
Szczególnie, że dostał też steryd - u mnie podczas leczenia wirusa 2 szczury schudły po dexaforcie. W ciązgu tygodnia Jumi stracił ok 40 gramów, a Niko ponad 100 - mimo wszystko na Nikusiu było to mniej widać, bo był większy.
Można to sprawdzić po prostu glukometrem. U mnie obaj mieli znacznie podwyższony. Zmieniłam im dietę na cukrzycową, ale po jakimś czasie od choroby wszystko wróciło do normy.

pizmol - Czw Wrz 15, 2011 10:38

quagmire, tzn, że jeśli ma coś nie tak z cukrem to w połączeniu z lekami coś się dzieje, tak? Klakson schudł 65 g w ciągu 6 dni. Ale teraz już pałaszuje normalnie. Już następnego dnia po odstawieniu lepiej jadł. Mój ojciec ma glukometr ale dla szczura na pewno mi nie da :/
quagmire - Czw Wrz 15, 2011 11:09

W lecznicy Ci sprawdzą, nie wiem, czy sama byś nakłuła - ja nie ;)
Generalnie odwrotnie - po lekach mógł się podnieść cukier i stąd chudnięcie - zdarza się, kwestia wrażliwości organizmu.

pizmol - Czw Wrz 15, 2011 11:27

ok, na razie jest dobrze. Je, zaokrągla się. Myślę, że poczekamy z tym jak wyzdrowieje albo lepiej się poczuje. Biedak jest zestresowany ciągłymi wizytami, rentgenem, tygodniem zastrzyków i jeszcze teraz alfa go męczy bo słabszy jest. Dzięki :)

Ale pozwolę sobie jeszcze... Bo gdyby to był cukier... to Klakson by jadł i chudł, nie? Tak jak u ludzi. A on po prostu stracił apetyt...

quagmire - Czw Wrz 15, 2011 12:04

pizmol, tak, raczej tak. Ale taka polekowa cukrzyca na szczęście mija sama.
Najważniejsze, że teraz je i się zaokrągla.

pizmol - Czw Wrz 15, 2011 15:20

słuchajcie, dostałam odpowiedź od pani doktor z Ogonka, ale niewiele z niej rozumiem i nie wiem czy mogę ją tu wkleić?? :/
Anonymous - Czw Wrz 15, 2011 16:36

pizmol napisał/a:
nie wiem czy mogę ją tu wkleić
w całości za jej zgodą.
pizmol - Czw Wrz 15, 2011 16:51

A to mi się nie chce ;)
AngelsDream - Sob Maj 12, 2012 20:57

Temat dotyczący lecznicy Oaza został podzielony. Stare posty, dotyczące dawnego personelu i spraw przed kilku lat będą dostępne w zamkniętym wątku.

AD

Kos - Pon Gru 21, 2015 23:05

Czy ktoś był ostatnio w Oazie?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group