To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Ogonowy offtopic - Dzisiaj Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Martini - Pon Kwi 23, 2012 13:51
Temat postu: Dzisiaj Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
Tak, tak, nie kłamię - http://www.unesco.org/new...yright-day-2012 - na polskiej stronie UNESCO niewiele znalazłam ;(

Co czytają Wasze ogony :mysza: ?
Ja swoim, niestety, trochę ograniczam swoim zapędy czytelnicze:( Coś sobie jesienią powchłaniały z psychologii, ale na co dzień czytają prasę, dokumenty (zazwyczaj te ważne) i chłoną angielski na różnych poziomach (wyrywkowo, a więc nieefektywnie), zależy, jakie kserówki* zostawię na wierzchu. Szczęśliwie interesują je tylko te kserówki właśnie, a nie moje książki:)
Ogólnie nie widzę pędu do czytelnictwa w moich stadkach.
Yoko była bardzo zainteresowana moimi notatkami do licencjatu, więc poczytała sobie bardzo skutecznie te, w których miałam spisany miliard sygnatur bibliotecznych :serducho:




______
*to a propos tych praw autorskich :oops:

Niamey - Pon Kwi 23, 2012 16:15

Moje szczury, jak na moje szczury przystało, są wielkimi amatorkami czytelnictwa. Ostatnio chociażby sięgnęły po album "Art since 1900" i pozostając w tym klimacie "Chinese art outside China". Mają również zainteresowania filozoficzne (no ba!) i chętnie delektują się opracowaniami na temat konfucjanizmu. Nie jest jednak tak, by pogardzały lżejszą lekturą - "Gra o Tron" Martina, świetnie się sprawdza, jako wypełniacz czasu pomiędzy jednym kawałkiem granulatu, a drugim.

A z ciekawostek - w warszawskich autobusach z tej okazji czytane są audiobooki - ja trafiłam właśnie na pierwszy tom Gry o Tron oraz "Katedrę w Barcelonie"

Alexis - Pon Kwi 23, 2012 17:42

Moje głuptaki po trochu ze wszystkiego - nadżarty Harry Potter (chyba każda część), Władca Pierścieni, przewodniki po Australii i innych, oberwało się też delikatnie Anatomii człowieka :D
Karena - Pon Kwi 23, 2012 17:46


Edgar Alan Poe. Opowieści tajemnicze i szalone < ulubiona książka bufki.
Yoko i Yoda lubią Lema
Woodoo i Picard wolą Piekarę ;)

Niamey - Pon Kwi 23, 2012 17:56

Karena napisał/a:
Opowieści tajemnicze i szalone
mam to samo wydanie tej książki :mrgreen: :serducho:
Karena - Pon Kwi 23, 2012 18:00

Niamey napisał/a:
Karena napisał/a:
Opowieści tajemnicze i szalone
mam to samo wydanie tej książki :mrgreen: :serducho:

Off-Topic:
Nocami śnię o wszystkich książkach ilustrowanych przez Grisa Grimly :serducho: kocham gościa

polonistka - Pon Kwi 23, 2012 18:27

Dawniej czytywały moje notatki ze studiów - bardzo skutecznie zresztą. W obecnym pokoju mają tylko stare Światy Wiedzy - fakt, że to bardzo wszechstronna wiedza. Chłoną razem z okładkami, Leda najbardziej.
No i zachwycone były zestawem pocztówek z Pragi, więc oglądanie obrazków też je wciąga.

Kasik - Pon Kwi 23, 2012 18:33

Moje gardzą literaturą, natomiast bardzo lubią kolorowe gazetki, czy to Party, czy Avanti, a nawet gazetki ze sklepów :P Ewentualnie czasami zaszaleją i zainteresują się jakąś książką naukową - chemia czy biologia to ich konik, poszły we mnie :P
kite - Pon Kwi 23, 2012 20:46

moim zdarzyło się zjeść słownik synonimów i antonimów. została tylko okładka! chyba nie posmakowało bo od tej pory nie czytują :wink:
Kluska - Pon Kwi 23, 2012 20:49

Moje bardzo lubią niemiecką literaturę :mrgreen:
rysia.13 - Pon Kwi 23, 2012 21:04

Maały ostatnio zasmakował w Wołoszańskim ;x
majlena - Pon Kwi 23, 2012 22:34

Choco bardzo lubi czytać "z" tatą gazety o komputerach. "z" dlatego, że najchętniej czytałaby sama. podgryźć, spróbować i zabrać, poczytać w skupieniu i samotności :]
Bania to przyszły architekt. ciekawią ją katalogi z projektami domów.

Entreen - Pon Kwi 23, 2012 22:41

Moje z kolei wykazały niezwykłe wręcz zainteresowanie doprawdy archiwalnym numerem Magii i Miecza, takie czasopismo. A ten numer był jakoś 6 lat ode mnie starszy...

Wąglik namiętnie wciąga wszystko. Wszystko. Niczym nie pogardzi.
I lubią stare książki, takie 20 lat +. Ten pachnący papier...

A poza literaturą to paragony. Ooo, jak kochają paragony o_O

Mao - Pon Kwi 23, 2012 23:16

Ostatnio furorę robi tygodnik o polityce i moje własne wypociny. Wszystkie, z wyjątkiem Kaliny, przynajmniej próbowały :P (Kalinka woli fizykę w praktyce). Krówka skubie też Kraszewskiego, jak wejdzie na parapet.
Kradną mi kserówki z rosyjskiego i podgryzają zeszyty od języków.

Miałam samiczkę, która kochała pożerać wiedzę... Podręczniki od fizyki były jej miłością, chłonęła też angielski i niemiecki... Umysł ścisły i do tego poliglotka. No i powieści. Oczywiście tylko te, które Mao ceni - Potop, Lalka, Krzyżacy...

Helcia - Wto Kwi 24, 2012 16:07

Bobo i Enrique wczoraj czytali Harry'ego Pottera, na dowód foty:




Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group