To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leki - Domowa apteczka dla szczurów - co powinno się mieć w domu?

Niuniak - Nie Sty 07, 2007 14:48

Wskazania: RIVANOL jest stosowany miejscowo jako środek dezynfekcyjny, doustnie w ostrych i przewlekłych infekcjach żołądkowo-jelitowych oraz w biegunce.

Działanie: RIVANOL działa na liczne bakterie Gram-dodatnie, jest mniej skuteczny w stosunku do bakterii Gram-ujemnych.

Dawkowanie: Miejscowo w postaci okładów, przymoczek, płukań.
::D:

Kagero - Nie Sty 07, 2007 14:59

czyli w sumie można stosować jak nadmanganian potasu i jodynę - na otwarte rany, skaleczenia jako środek dezynfekcyjny.
jak będę miała jeszcze jakieś wątpliwości, to się tutaj odezwę :mrgreen:

Elbereth - Nie Sty 07, 2007 15:55

Jeszcze węgiel, najlepiej w kapsułkach (można łatwo wysypać proszek ze środka, wymieszać np. z jogurtem i szczuras to zje bez przymuszania).
Chesti - Nie Sty 07, 2007 16:43

Elbereth napisał/a:
Jeszcze węgiel, najlepiej w kapsułkach (można łatwo wysypać proszek ze środka, wymieszać np. z jogurtem i szczuras to zje bez przymuszania).


Tylko, że węgiel stosuje się na biegunkę... a jogurt, zupka czy inne mokre jedzonko nie jest chyba wtedy wskazane? Poprawcie mnie jeśli się mylę.

Dobrze jest mieć też w apteczce maść majerankową do smarowania kichającego noska.
A do inchalacji Septosan i sól iwonicką.

Elbereth - Nie Sty 07, 2007 22:20

Specjalnie znalazłam ulotkę :) .

Cytat:
Wskazania
Zatrucia pokarmowe, biegunki. Pomocniczo we wzdęciach. W zatruciach lekami i substancjami chemicznymi w porozumieniu z lekarzem.

Mi szczególnie chodziło o zatrucia. Masz rację, przy biegunce nie powinno się dawać "mokrego" jedzonka. Ale z drugiej strony, to nie wiem, jak inaczej zmusić szczura, żeby zjadł węgiel.

falka - Nie Sty 07, 2007 22:26

Ale naprawdę nie chcą jeść węgla? Ja musiałam Skrętce dawać kawałeczek jak Oczko dostawała, bo były bitwy :roll:
Kagero - Pon Sty 08, 2007 00:10

jeśli o inhalację chodzi: czy mogą to być takie olejki jak 'inhalol' (czy nazwa zbliżona, nie pamiętam) lub 'olbas oil'? może stawiana koło klatki miseczka z gorącą wodą i kilkoma kroplami takiego olejku? czy może są one za mocne dla szczurów?
Nisia - Pon Sty 08, 2007 10:18

Kagero, mogą być.
Kagero - Pon Sty 08, 2007 16:04

czyli nie muszę jakichś łagodniejszych specyfików kupować.. a jeśli przy inhalacjach jesteśmy, to czy nie zaszkodzi dym z kadzidełek? bo tak się zastanawiałam, czy to nie wpłynie negatywnie na ich układ oddechowy (od kiedy w domu są szczury, to zawiesiłam palenie kadzidełek..).

maść majerankowa, zlizana, nie szkodzi, prawda?

Izabela - Pon Sty 08, 2007 19:23

Nie pamiętam jak zaznaczyć, że to offtopik :oops:

Kagero, muszę przyznać, że Twoje ogony będą miały dużo lepsze zaplecze medyczne od niejednego człowieka :wink: Chylę czoła :D

Do dezynfekcji może być też woda utleniona.

Kagero - Wto Sty 09, 2007 09:29

Off-Topic:
dziękuję :zawstydzony:
wodę utlenioną też mamy ^.^'

[ offtopic ] .... [ /offtopic ] ;)

Niuniak - Wto Sty 09, 2007 21:02

woda utleniona jest dobra jak potem się ma albo fiolet albo jodynę, ponieważ woda utleniona otwiera rany a tamte dwa je zasuszają :)
sachma - Sob Cze 23, 2007 10:11

nie wiem czy gdzies to jest napisane... pewnie wiele razy mieliście lapy ubrudzone rivanolem, ja przy dezynfekcji ran zawsze go uzywam i zawsze pozniej chodze żółta - ostatnio sie dowiedziałam ze bardzo dobrze zmywa sie plamy po rivanolu witamina C w kropelkach to na pewno sie przyda osoba ktore o tym wczesniej nie wiedzialy i pozniej godzinami szorowaly rece ;) ja nie wiedzialam, do póki wet nie opatrywał mi ugryzionego palca - musze przyznac ze jesli użyjemy witC jak mydla w plynie to plamy zejdą nam po kilku chwilach :)
falka - Sob Cze 23, 2007 11:09

sachma, świetne info :)
Anonymous - Sob Cze 23, 2007 11:17

sachma, a ja mogę podać inny sposób, po przekrojeniu cytryny i wyciśnięciu soku można umyć rękę w miąższu, który został i skórce, genialnie robi na skórę a i witaminę C też pewnie ma ;) Tylko przy zadrapaniach piecze okropnie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group