To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Jaką karmą (i z jakim powodzeniem) karmisz swoje szczury?

cornflakegirl - Śro Mar 06, 2013 17:59

Dzisiaj moje panny testowały smakowitość Beaphar xtravital, VL rat nature, i JR farm uczta dla szczura. W przedbiegach odpadł beaphar, VL jakoś poszła, mam wrażenie, że najbardziej smakuje im uczta dla szczura:D

no i mi ona ładniej pachnie :)

Irsa - Sob Mar 09, 2013 17:21

Moje chętnie jedzą Beaphar CARE + oraz MEGAN Naturalny Pokarm dla Szczurków (oczywiście nie tylko to), lubią zioła z mieszanki Natura Szczura i inne karmy też jedzą. Nie są wybredne.
lepakkomies - Sob Mar 09, 2013 19:02

Irsa, co za rozstrzał w jakości podawanych karm :shock: Megan to straszny syf (sztuczne barwniki, słaba jakość składników, niska wartość odżywcza) i nie jest polecany >> http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=661
Tutaj masz polecane karmy >> http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=11557

A z Beaphar Care+ uważałabym, bo ma bardzo dużo białka (22,5% - a zalecana procentowa ilość białka w karmach to max. 15% dla dorosłych osobników).

LawinaPL - Sob Lip 06, 2013 16:25

Ja aktualnie Megan'a
Ostatnio Versel Laga - neistety mama i uznawanie że za drogie..

No i był Vitapol

ale teraz jest Megan ^^

smeg - Sob Lip 06, 2013 18:07

LawinaPL, przecież post wyżej możesz przeczytać, że Megan to zła karma.
mmarcioszka - Sob Lip 06, 2013 19:39

LawinaPL, z dobrych karm tańszych niż VL są Vilmie, Tima Rattima albo Labofeed. Megan to kiepska karma. Na szczurkach, które krótko żyją i są chorowite, raczej nie zaoszczędzisz...
Anonymous - Sob Lip 06, 2013 21:32
Temat postu: Moja karma
25 zł - Najdroższa w w sklepie Brickomarshe
Jest trochę za tłusta, ale nie ma w sobię tych małych ziarenek, których nienawidzą moje szczury i zawsze zostają, więc za to ją też bardzo cenię.

Karma znika w zastraszającym tępie :D

hekatomba - Sob Lip 06, 2013 21:39

Kutek, zarówno to, że karma szybko znika, jak i to, że była najdroższa w jakimś-tam sklepie, nie jest wyznacznikiem jej jakości :wink:
Devona - Sob Lip 06, 2013 21:46

Kutek, zmień zdjęcia na miniaturki.
Anonymous - Sob Lip 06, 2013 22:17

Devona, Ok, postaram się jeszcze dzisiaj
Ever - Nie Lip 07, 2013 19:38

Ja się już z pół roku temu (+/-) przerzuciłam z "VL Rat Nature" na "Vilmie Premium dla szczurów". Na pierwszy rzut oka "dużo w niej wszystkiego" :) I nie "zajeżdża" tak jak Natura Szczura. Cena opłacalna, zwłaszcza w opcji 5x2kg (zooplus). Z miski znika wszystko i o to chodzi (przy VL zostawiały niektóre rzeczy).
Devona - Nie Lip 07, 2013 21:27

Ja od jakiegoś czasu też jestem fanką Vilmie, szczury chętnie ją jedzą, zawartość tłuszczu i białka ma odpowiednią i do tego rozsądnie kosztuje. To taka mniej kaloryczna wersja Timy i najsmaczniejsza w ocenie szczurów karma musli o odpowiednim składzie procentowym (Reggie Rat na przykład ma podobny, ale większość musiałam wyrzucać).
Bratka.a10 - Nie Lip 07, 2013 21:51

Na samym początku panienki dostawały Verselę Lagę, która według nich jest naprawdę dobra. Jakiś czas temu jednak przerzuciłam się na Vilmie Premium dla szczurów - miseczka zawsze czysta do samego dna. Czasem zdarza mi się zapomnieć zamówić ją na czas to wtedy lecę do zoologa po VL :-P
LawinaPL - Nie Lip 07, 2013 22:36

smeg, Wieeem.?

Chciałam napisać jaką karme daje - od tego jest ten temat xD

Wiem że zła karma

smeg - Nie Lip 07, 2013 23:31

LawinaPL napisał/a:
smeg, Wieeem.?

Chciałam napisać jaką karme daje - od tego jest ten temat xD

Wiem że zła karma

Napisałaś to z takim entuzjazmem, że trudno było wywnioskować, że wiesz o tym, że to zła karma. No i skoro wiesz, to dlaczego dajesz? ;)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group