To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - [Warszawa] 3 małe szkraby

Sulik - Śro Kwi 04, 2012 16:08
Temat postu: [Warszawa] 3 małe szkraby
Witam :)
Mam do oddania trzy malce. Dwa czarno białe łaciatki i jednego całkiem białego. Łaciatki to najprawdopodobniej chłopczyk i dziewczynka natomiast biały to chłopczyk. W tej chwili mają dokładnie trzy tygodnie (data urodzenia to 14 marca) więc już za jakieś dziesięć dni będzie je można zabrać od matki. Maluchy są bardzo żywe i kontaktowe :) O kontakt proszę na priwa.
Poniżej zdjęcia. Na fotkach, szczurków jest wprawdzie siedem a nie trzy, ale cztery z nich znalazły już dom :)






Cegriiz - Śro Kwi 04, 2012 16:10

Sulik, szczurki są za młode na oddanie. Samczyki powinny być w wieku 4,5 tygodnia, a samiczki 5 tygodni, żeby je oddać.

Powinny być maluchy jeszcze z mamą.

Sulik - Śro Kwi 04, 2012 16:16

Tak wiem :) I póki co wszystkie są z mamą. Ale chętnych na adopcję chcę znaleźć zawczasu aby potem nie robić tego na ostatni gwizdek :)
Cegriiz - Śro Kwi 04, 2012 16:18

Sulik, to ok. Bo ogłoszenie zabrzmiało, jakbyś już teraz chciał oddawać ;)

To miejmy nadzieję, że maluchy znajdą szybko domek :kciuki:

Sulik - Śro Kwi 04, 2012 16:31

Przeformułowałem swoje ogłoszenie tak aby wszystko było jasne :)
Pyl - Śro Kwi 04, 2012 16:45

Sulik, to dopisz jeszcze jak to się stało, że jesteś posiadaczką takich pięknych maluchów ;)
Sulik - Śro Kwi 04, 2012 17:04

Posiadaczem.
Bocian mi przyniósł :-P
A poważnie: Dopuściłem samca do samiczki. Chciałem mieć dodatkowe dwa szczurki ale z własnej hodowli a nie ze sklepu. Dwoje znajomych też było zainteresowanych adopcją pary malców.

mmarcioszka - Śro Kwi 04, 2012 17:06

Sulik, w takim razie zapoznaj się dokładnie z regulaminem forum - nie popieramy rozmnażania szczurów poza SHSR :]
Sulik - Śro Kwi 04, 2012 17:18

Ok, rozumiem.
Layla - Śro Kwi 04, 2012 18:20

Sulik, postąpiłeś bardzo nierozsądnie, zdajesz sobie z tego sprawę?
AngelsDream - Śro Kwi 04, 2012 23:05

Sulik, na przyszłość:

http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=11944

http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=1755

Oczywiście, te maluchy mogą szukać domów na forum, jednak uprzedzam, że jedynie warunkowo. Na forum nie popieramy rozmnażania szczurów niewiadomego pochodzenia (jedno pokolenie się nie liczy) i poza zarejestrowanymi stowarzyszeniami. Kiedy ktoś chce powiększyć stado, powinien adoptować szczury lub ew. kupić szczury rodowodowe, a dział "Oddam" pęka w szwach. :roll:

Sulik - Śro Kwi 04, 2012 23:16

Dzięki za linki.
Dla uspokojenia mogę powiedzieć, że rodzice małych na pewno nie są ze sobą spokrewnieni. Oboje zostali zakupieni w odstępie około pół roku w dwóch kompletnie różnych sklepach.

Layla - Czw Kwi 05, 2012 08:38

Sulik napisał/a:
Oboje zostali zakupieni w odstępie około pół roku w dwóch kompletnie różnych sklepach.
Nie ma to znaczenia - każdy z nich najprawdopodobniej pochodzi z chowu wsobnego. Między innymi dlatego nie należy rozmnażać szczurków o nieznanym pochodzeniu. Mam nadzieję, że to pierwszy i ostatni raz ;)
akzi - Pią Kwi 06, 2012 08:36

teraz warto wykastrowac samca albo wysterylizowac samice zeby tego typu wpadka nie zdarzyła sie ponownie.
AngelsDream - Pią Kwi 06, 2012 10:40

Off-Topic:
akzi, to nie była wpadka, ale faktycznie kastrację jednej z płci warto przemyśleć. Jeśli ma się odpowiedniego weterynarza, ja jednak proponuję wykastrować samice, dla nich kastracja, choć bardziej niebezpieczna, ma więcej zalet zdrowotnych. Wszystko na ten temat można znaleźć na forum.


Czy ktoś odezwał się w sprawie maluchów?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group