To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Zarejestrowane hodowle - Kiedy jest odpowiedni czas, żeby zostać hodowcą?

aneczka1-13 - Pon Kwi 02, 2012 16:25

Wydaje mi się że temat jest najbardziej odpowiedni. Bo mnie nurtuje jedno pytanie. Wiem że nie będąc zrzeszona, jak kupię szczura, to nie ma on praw hodowlanych. A czy jeśli, mając już takiego szczura, zostanę hodowcą, to czy on nabywa te prawa hodowlane?? Czy liczą się tylko szczury nabyte po zostaniu już hodowcą??

[ Komentarz dodany przez: AngelsDream: Pon Kwi 02, 2012 16:34 ]
Błędy poprawione. AD

[ Komentarz dodany przez: AngelsDream: Wto Kwi 03, 2012 23:32 ]
Wydzielone z tematu Rozmnażanie szczurów rodowodowych poza SHSRP: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=7065

baradwys - Pon Kwi 02, 2012 16:30

aneczka1-13, to zależy od tego gdzie się zrzeszysz. Z tego co pamiętam w SHSRP prosisz hodowcę macierzystego i chyba zarząd o zgodę do nadania takich praw Twojemu szczurowi. W zagranicznych związkach (czechy i słowacja) wszystko zależy od tego jak umówiłaś się z hodowcą macierzystym, jeśli wyraża on zgodę na rozmnażanie to masz szczura hodowlanego.
quagmire - Pon Kwi 02, 2012 16:34

W SHSRP to hodowca nadaje prawa hodowlane.
(lub ewentualnie Zarząd)

wuwuna - Pon Kwi 02, 2012 18:11

aneczka1-13, i w polsce i za granicą w każdym momencie można poprosić o nadanie praw, czy to przez hodowcę czy zarząd nadzorujący. Bardzo jest podobnie na całym świecie.
aneczka1-13 - Pon Kwi 02, 2012 23:20

Czyli rozumiem że jeśli bym kupiła szczura nie będąc hodowcą i poźniej nim została to żeby miał prawa hodowlane to muszę poprosić o to zarząd lub hodowcę. A można się już na wstępie biorąc szczura o to umówić. Takie coś też istnieje??
wuwuna - Pon Kwi 02, 2012 23:28

aneczka1-13, po co ci szczur hodowlany? Chciałabyś mieć miot? Jeśli tak to można spytać hodowcę, który planuje miot czy zechciałby podpisać z Tobą umowę współwłasnościową.
Czasem hodowcy sami szukają swoim maluchom do hodowli domków. Ale uprzedzam, że dany hodowca musiał by ciebie znać dobrze i ufać i akurat nie zostawić sobie wnuka.

Jeśli chciałabyś zostać hodowcą, to trzeba zapisać się do shsrp odbyć stać, poznać regulaminy. Tak wszystkiego się dowiesz.

aneczka1-13 - Wto Kwi 03, 2012 09:08

Wiem. Ogolnie to mam takie plany ale to dopiero jak skończę studia i wyniosę się z domu :wink: . Więc jeszcze trochę czasu jest. A póki co próbuję się dowiadywać różnych rzeczy.

[ Komentarz dodany przez: AngelsDream: Wto Kwi 03, 2012 10:29 ]
Pisownia poprawna: póki co. AD

AngelsDream - Wto Kwi 03, 2012 09:20

aneczka1-13, lepiej zapisać się wcześniej, bo trzeba mieć w SHSRP staż i zdany egzamin. :)
Nakasha - Wto Kwi 03, 2012 11:34

aneczka1-13, jeśli chcesz wziąć szczura z zamiarem przyszłego zostania hodowcą i rozmnożenia go - możesz zwyczajnie porozmawiać z hodowcą macierzystym o umowie współwłasności.

Teoretycznie mogłabyś kupić samca, potem wstąpić do SHSRP, poczekać pół roku, zdać egzamin, itp. i potem nadać mu uprawienia hodowlane. Ale w praktyce lepiej umówić się na współwłasność. ;)

aneczka1-13 - Wto Kwi 03, 2012 18:34

No oczywiście wcześniej jakoś pod koniec studiów (a jestem dopiero na I roku) wstąpię do SHSRP tak żeby mieć ten staż 0,5 roku i zdać egzamin.
susurrement - Wto Kwi 03, 2012 18:40

aneczka1-13, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wstąpić już - im dłużej będziesz i zobaczysz to wszystko od środka tym większa będzie Twoja wiedza ;)
wuwuna - Wto Kwi 03, 2012 19:19

aneczka1-13, nie trzymaj się tak sztywnie reguł i okresów czasu.
Pół roku to jest mało, a trzeba spełnić masę innych rzeczy po drodze. Pokazać się z jak najlepszej strony i dużo się dowiedzieć. Ja proponuję wstąpić wcześniej i poznać jakie mamy zasady i jak to działa od środka. Hodowla to bardzo pracochłonna, wysoce kosztowna i odpowiedzialna sprawa. Nie każdy da radę psychicznie.

Niamey - Wto Kwi 03, 2012 19:54

też radzę wcześniejsze zobaczenie "od środka" jak to wygląda :) Można wtedy skonfrontować swoje wyobrażenie z rzeczywistością, ale też dużo się dowiedzieć, rozwinąć palny hodowlane, śledzić linie itp.
aneczka1-13 - Wto Kwi 03, 2012 20:34

Z tym też że ja na razie nawet w ogóle nie mogę mieć szczurów ze względu na mamę. Więc to tak trochę dziwnie być w takim stowarzyszeniu i nie mieć wcale szczurów.
Asmena - Wto Kwi 03, 2012 20:37

aneczka1-13, dlaczego dziwne? Podejrzewam, że należenie do SHSRP to coś więcej niż tylko robienie fotek szczurom :lol: Przecież możesz nabywać samą wiedzę merytoryczną.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group