To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Klatki i wyposażenie - Kalkulator szczurzych klatek

babyduck - Wto Kwi 03, 2012 09:10

ŁAŁ :shock: Ale z was mózgi. Ale jakie fajne mózgi :mrgreen: :serducho:
Ja jestem zachwycona kalkulatorem. Rzeczywiście brakowało mi uwzględniania wyposażenia klatki angielskiej wersji. Bałam się, że powierzchnia potrzebna jednemu szczurowi będzie przesadzona, ale chyba jest ok.
Wg. kalkulatora na quadrę z 3 półkami, 3 hamakami, domkiem stojącym, rurą i domkiem podwieszonym wypada mi średnio 7 szczurów i to chyba jest akuratna liczba.

Z technicznych rzeczy - w FF 7.0.1 żeby pisać trzeba przytrzymać wciśnięty przycisk myszki z kursorem w polu.

AngelsDream - Wto Kwi 03, 2012 09:19

babyduck, no niestety. Łatek technicznych, jeśli chodzi o funkcjonowanie pod czymś innym niż opera, będzie dużo.

Karmię Misiową wenę jak umiem. Łącznie z tym, że wczoraj wpisałam naszą klatkę i... potrzebowałam jego pomocy, bo ilość opcji mnie przerosła. ;)

I z ciekawostek w naszym mieszkaniu, po wyniesieniu wszystkiego, licząc samą powierzchnię mogłoby mieszkać kilkaset szczurów, a ilość poideł wyszła zastraszająca. To co? Powtóreczka z "rozrywki" interwencyjnej? :mrgreen:

babyduck, quadra jest na stado od 7 do góra 9 szczurów. Gratisową urządzaliśmy już z tym kalkulatorem.

Asmena - Wto Kwi 03, 2012 09:22

AngelsDream, ale wpisalam cale wyposażenie.
babyduck - Wto Kwi 03, 2012 09:24

Off-Topic:
AngelsDream, z ciekawości próbowałam w kalkulatorze upychać jeszcze coś do quadry, ale maximum podane na górze się nie zmieniało. Zmieniały się średnie w opisie, na co też zwracałam uwagę. Tylko o ile w kalkulatorze można sobie upychać, to do klatki nie potrafię włożyć już nic więcej. :lol:

AngelsDream - Wto Kwi 03, 2012 09:29

Asmena, z ciekawości, jeśli chcesz, podaj mi wszystkie dane: wpiszę, sprawdzę.

Uspokoję tylko tych mniej radzących sobie z narzędziem, że to robił jednak umysł ścisły-twórczy i za tymi rozwiązaniami trzeba mniej lub bardziej nadążać, żeby sobie poradzić. Nawet ja, a mieszkam z tym człowiekiem kilka lat, nie wpadłam na to, ile on tam upchał opcji. A upchał bardzo dużo. Chyba będzie trzeba pomyśleć o wersji uproszczonej, bo podejrzewam, że przeciętna osoba, zwłaszcza zaczynająca dopiero przygodę z ogonami, pomyśli, że to jakiś egzamin. ;)

kotek - Wto Kwi 03, 2012 09:29

U mnie na Firefox, w miejscu gdzie jest tekst: "Tutaj odczytaj ilość szczurów (...) warunki muszą być zachowane." i w poniższych, można ręcznie wpisywać tekst. Wprawdzie, to nie psuje strony. Taka uwaga kosmetyczna.
rysia.13 - Wto Kwi 03, 2012 09:44

'Maksymalna liczba średnich szczurów na powierzchnię wyposażenia 2.7' znaczy, że mam sobie znaleźć 0.7 szczura ? :P

Kalkulator jest super. Na chromie trochę się rozjeżdża, ale to nie przeszkadza :P

AngelsDream - Wto Kwi 03, 2012 09:51

rysia.13, ułamki są konieczne.

Chociaż czasem przez to wychodzą śmieszne wyniki. A ktoś miał już szczury ujemne? Robią się wtedy, kiedy wyposażenia jest za mało. To jest dopiero atrakcja. Klatka na dajmy na to 12 szczurów i cztery ujemne. :lol:

Cegriiz - Wto Kwi 03, 2012 10:24

Ja naprawdę mogę do swojej klatki wsadzić 13.9 samiczek ? :shock:

No dobra. 12, Bo Barela jest średnim szczurem.

Zawsze mi 8 wyliczało :drap:

Annemon - Wto Kwi 03, 2012 10:26

Kalkulator jest super, respekt :shock:
Niamey - Wto Kwi 03, 2012 10:30

Asmena napisał/a:
AngelsDream, ale wpisalam cale wyposażenie.

asmena, może po prostu według kalkulatora na Twoją dużą wolierę to jest mało wyposażenia :drap:

Bestgore - Wto Kwi 03, 2012 10:31

max 666 szczurów :lol:
AngelsDream - Wto Kwi 03, 2012 10:34

Cegriiz, jeśli na dole wszystkie wskaźniki są zielone, nie tracisz tym samym za dużo na wysokości klatki, to myślę, że można szacować, że 10-11 samiczek może do niej wejść i czuć się dobrze. Niestety lub stety, kalkulator to tylko i aż matematyka, nie spojrzy na konkretną klatkę i konkretne szczury i nie powie, że tu wynik trochę zaniżył, a tam zawyżył, bo dodatkowych informacji nie wziął pod uwagę.

Nawet tak rozbudowany kalkulator (plan-I-metr) to wciąż wskazówka, nie pewnik. :)

Azi - Wto Kwi 03, 2012 10:36

mi na mozilli nie działa :( - nie mogę nic wpisać

ale pomysł bardzo fajny. tylko pytanie. Asaurus, na czym bazowałeś budując zależności? Chodzi mi o normy i przeliczenia, one są skądś zaczerpnięte, czy oparte na własnym doświadczeniu?

Cegriiz - Wto Kwi 03, 2012 11:18

Azi, spróbuj kliknąć dwa razy w okienko. Mi tak Na Firefoxie podziałało ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group