To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Rozmnażanie - Czemu NIE NALEŻY rozmnazac szczurkow wzietych ze sklepu?

Nakasha - Sob Gru 26, 2009 21:34

No właśnie, nie dość, że sklepy z linii Kakadu są drogie, to są znane z braku dbania o zwierzęta...
wushu - Nie Gru 27, 2009 18:17

Porządny napisałam w cudzysłowie... To nie moje zdanie, tylko wielu ludzi, którzy przecież nabywają tam zwierzaki. :|
Sandra:):):):) - Śro Paź 19, 2011 07:18
Temat postu: Jak wytłumaczyć, że rozmnażanie szczurów to zła decyzja?
Pewnie temat jest w złym dziale, ale nie wiedziałam gdzie go dodać.
Ogólnie sprawa wygląda tak. Znalazłam ogłoszenie w necie

CIACH

Nie wiem czy mogę wklejać taki link. Jak z ogłoszenia wynika -dla samic nie dla jednej. W związku z tym napisałam do niej maila. A o to nasza dyskusja:
JA: Czy Ty wiesz ile szczurow Ci sie urodzi? Wiesz że bedziesz musiała /musiał miec osobne stada? zdajesz sobie z tego sprawe!!!
KASIASONIA: ile szczurów? wiem... nie wiecej niż 13... ponadto samców bym wykastrowała... osobne stada? to jakieś kpiny... widać że się nie znasz na tych zwierzakach... pozdrawiam
JA: Znam się na szczurach i osobne stada trzeba robic w przypadku nie wykastrowania samców, a tego w ogłoszeniu nie napisałaś. i pamietaj je oddzielic od siebie po niecałaych 4 tygodniach(oczywiście małe) bo Ci sie jeszcze bardziej rozmnoża!!!!!!!!
KASIASONIA: dzieciaczek!!
JA: Oj z Ciebie. Dzisiaj okazuje sprawe fundacji i w odpowiednim miejscu.pozdrawiam
KASIASONIA: gówno cie obchodzą moje szczuraski !!
ja zgłosze cie na policje !!
JA: to sobie zgłaszaj mi chodzi o szczury nich dobro nie o Ciebie.
A poza tym jeśli się okaże że szczurki które się urodzą, a będzie ich duużo, samce zostaną wykastrowane i oddzielone do czasu kastracji od samic w odpowiednim momencie( tak jak pisałam Ci wcześniej) i będą miały odpowiednie warunki na taka ilośc szczurasków to będzie ok. W takim razie ja nie wiem czemu Ty się denerwujesz skoro ma być dobrze. Życze miłego dnia i zgłębienia wiedzy na temat ogonków:)


Co o tym sądzicie, czy ona jest odpowiedzialna? Bo mi się wydaje że nie i szczerze wątpie że będzie w stanie wykastrować taka ilość samców a nie wi ile się ich urodzi biorąc pod uwagę że ma więcej niż jedną samice. Czy ja robię słusznie kłócąc się z nią o to? Po prostu martwie się o te jeszcze nie narodzone ogonki. Piszcie, jak coś mnie opierniczajcie i przenieście temat w odpowiednie miejsce.

Ja już od bardzo dawna jestem na forum , tylko zapomniałam loginu i hasła i musiałam założyć nowy profil.

Bel - Śro Paź 19, 2011 07:32

wiesz, uświadamianie ludzi nie polega na straszeniu ich ;) przyznam, że na miejscu tej dziewczyny też odprawiła bym Cię z kwitkiem bo w wypowiedziach byłaś wyjątkowo opryskliwa i chamska. Trzeba było w sposób kulturalny zapytać ją o wiedzę na temat rozmnażania, podesłać link do forum itd.
Sandra:):):):) - Śro Paź 19, 2011 08:24

No może i byłam, bo ja ostatnio złośliwa jestem :oops: Ale ona tez za milutka nie była. Nie wiem co z nią zrobić, bo raczej nie będzie w stanie zapanować nad TAAKĄ grupką szczurasków. Jak dla mnie jest strasznie nie odpowiedzialna....
Bel - Śro Paź 19, 2011 08:37

Sandra:):):):), spróbuj jeszcze raz ;) pokaż jej forum, pogadaj na spokojnie ;)
Martini - Śro Paź 19, 2011 08:37

Sandra, moim zdaniem źle zaczęłaś całą sprawę. Uświadamianie ludzi nie dość, że nie polega na straszeniu ich, to jeszcze nie polega na najeżdżaniu na nich. Zaczęłaś całą sprawę od konfrontacji i pokłóciłyście się jak dziewczynki w piaskownicy o to, czyja łopatka lepsza - sorry, takie miałam wrażenie czytając tę wymianę zdań. Lubisz, jak ktoś do Ciebie pisze zupełnie od czapy i pisze "powinnaś zrobić to to i to"? Nik nic z tego nie miał: ani ona niczego się nie dowiedziała (jeśli nie wiedziała wcześniej), ani Ty jej nie uświadomiłaś, jak to miałaś w planie, za to obie się wkurzyłyście:)
Martuha - Śro Paź 19, 2011 08:48

Sandra:):):):), na pewno jest nieodpowiedzialna,ale wpływu nie masz na to co zrobi ze swoimi szczurami,a straszenie fundacją i tak nic nie da,bo nie ma ogólnie zakazu rozmnażania szczurów (niestety). Takie same uświadamiające meile musiałabyś napisać chyba do tysiąca osób,bo takich ogłoszeń są setki
Nisia - Śro Paź 19, 2011 08:55

Sandra:):):):), większość ludzi na agresję reaguje agresywnie. Ty ją najpierw zaatakowałaś, więc ona zaczęła się bronić tą samą bronią. Gdybyś zapytała grzecznie i rzeczowo z babką pogadała - to większość ludzi również zaczęłaby grzecznie odpowiadać.
A czy babka jest nieodpowiedzialna? Ciężko powiedzieć. Pokłóciłyście się i mogła próbować Ciebie zbyć. Tylko i wyłącznie.

Czy ponowne Twoje odezwanie się do niej, w jakikolwiek sposób, pomoże? Trudno powiedzieć, może już być do Ciebie uprzedzona i być do Ciebie "na nie".

Zasada na przyszłość: najpierw pomyśl, potem pisz/mów.

Sandra:):):):) - Śro Paź 19, 2011 09:59

ok. Spróbuje jeszcze raz do niej dotrzeć. hmmm... macie racje. Tylko kurde nie mogę przeżyć tego że będzie miała tyle ogonów i chyba nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji.
Martuha - Śro Paź 19, 2011 10:07

Sandra:):):):) napisał/a:
Tylko kurde nie mogę przeżyć tego że będzie miała tyle ogonów i chyba nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji.
A może właśnie doskonale zdaje sobie sprawę z tego,nie każdy rozumuje tak jak my-wystarczy spojrzeć ile jest pseudohodowli.Próbować możesz-oczywiście
Martini - Śro Paź 19, 2011 10:12

kochana, o ilu rzeczach ja myślałam, że nie przeżyję... I jak często w grę wchodziły na przykład dzieciaki z odchyłami od normy emocjonalnej/ intelektualnej + niewydolni wychowawczo rodzice, super zestaw :lol: . A zagryzam zęby, ewentualnie komuś coś sugeruję. Jak zaczynasz od agresji, to od razu walisz głową w mur. Czasem by się chciało, naprawdę by się chciało kogoś zdzielić już na wstępie, ale nie tędy droga:)
aneczka1-13 - Śro Paź 19, 2011 11:04

Mogłabym prosić o wysłanie mi tego linka na pw?? Może ja spróbuję się skontaktować i zacząć w sposób mniej najeżdżający.
Sandra:):):):) - Śro Paź 19, 2011 12:49

Link wysłałam na priv
aneczka1-13 - Śro Paź 19, 2011 19:36

I proszę. Oto efekt mojej próby uświadomienia jej.



Ania
19:32:08
hej
19:32:34
ja w sprawie ogłoszenia z gumtree


Ona
20:25:51
tak??


Ania
20:26:21
czy mogłabym spytać ile masz tych samic??


Ona
20:26:33
a co to za roznica?
20:26:47
trzy ale nie kazda przeciesz chce zaplodnic :/


Ania
20:27:05
a ile??




ona
20:28:05
a czy to takie wazne?
20:28:07
Nie ;)


Ania
20:29:00
ja tylko chciałam zapytać czy masz świadomość ile ich się może urodzić
20:29:15
??


ona
20:30:24
dziewczyno....
20:30:43
jesli to ty do mnie też pisałaś na pcozte.. to mowie ci.. nie denerwuj mnie i idź lekcje odrabiać
20:30:50
wiem i mam świadomość...


Ania
20:31:01
ja nie pisałam do ciebie na żadna pocztę


ona
20:31:15
jak byś już musiała wiedzieć jestem na weterynarii i wiem jak się nimi iopiekować i co z nimi zrobić
20:31:27
więc nie wtrącaj sie z laski swojej do moich spraw
20:31:31
pozdrawiam

Czyli myślała że to ty do niej piszesz.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group