To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

W kupie raźniej - szczury są stadne - Jak układają się w stadzie relacje rodzeństwa?

siberia - Pią Mar 30, 2012 18:16
Temat postu: Jak układają się w stadzie relacje rodzeństwa?
Niedługo w domu będziemy mieć nowych lokatorów :) Mam takie pytanie: Czy lepiej jest wziąć rodzeństwo szczurków czy lepiej wziąć jednego, a potem dokupić mu kolege ?
Martini - Pią Mar 30, 2012 18:20

siberia, przy rodzeństwie odpada Ci problem kwarantanny, chociaż niektórzy i tak jej nie przeprowadzają. No masz z głowy łączenie, to duży plus.
Startując ze szczurkami, wzięłabym rodzeństwo i za jakiś czas pomyślałabym o kolejnym lokatorze, jeśli planujesz większe stado.

Layla - Pią Mar 30, 2012 18:23

siberia, rodzeństwa są najlepsze :) Tylko pamiętaj, by były tej samej płci :)
Noxa - Pią Mar 30, 2012 18:25

siberia, bierz od razu rodzeństwo, nie będzie problemu z łączeniem ani z tym że szczurek będzie siedział sam (;
Ale nie kupuj szczurka, (chyba że u hodowcy z SHSRP) tylko przygarnij jakąś bidę szukającą domu, tu na forum jest dużo takich maluchów i na pewno znajdziesz takie w których się zakochasz.
Dział adopcji jest o TU, a jeśli upatrzone maluchy będą z innego miasta niż Ty to też nie problem, na forum dość prężnie działa koleżeńska pomoc przy przewożeniu maluchów nawet przez całą Polskę (;
O tutaj jest temat transportowy (;

Ogólnie polecam lekturę całego forum, można znaleźć na prawdę wiele bardzo ważnych i ciekawych rzeczy związanych z ogonkami (;

majlena - Pią Mar 30, 2012 19:56

polecam brać rodzeństwo, to najłatwiejsza opcja i jedna z najlepszych dla początkujących szczuromaniaków :)
szczurowata - Wto Cze 05, 2012 12:04

siberia, pewnie łatwiej byłoby z rodzeństwem, ale nawet jak kupiłabyś najpierw jednego, a później drugiego, to po odpowiednim połączeniu nie byłoby problemu :wink:
Martini - Wto Cze 05, 2012 15:56

Moim zdaniem lepiej adoptowac szczurki dwojkami - zgodnie ze sztuka, najpierw powinny odbyć kwarantanne, która weselej przejść we dwójkę, poza tym w kupie razniej dolaczac do nowej paczki.
ommkus - Czw Paź 18, 2012 16:04

Witam ; > we wtorek ponad tydz temu kupiłam szczurka , dziś dokupiłam . Okazało się że były jeszcze z tego samego miotu ; ) także mam rodzeństwo w domu ; )
jak je oswajać ? ; >

smeg - Czw Paź 18, 2012 16:17

ommkus, http://forum.szczury.biz/viewforum.php?f=38 - tutaj masz cały dział o oswajaniu, rodzeństwo oswaja się tak samo, jak obce sobie szczurki. Chyba, że chcesz je połączyć, czyli zapoznać ze sobą nawzajem - wtedy również powinno się je łączyć, jak obce sobie szczurki, bo mogły się już zapomnieć. Ale łączenie młodych nie sprawia zazwyczaj większych problemów. http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13141 - tu jest instrukcja łączenia. Szkoda, że kupiłaś kolejnego szczurka ze sklepu, mogłaś zrobić dobry uczynek i adoptować jakiegoś biedaka szukającego domu, byłby już oswojony. Ale trudno, mam nadzieję, że następnym razem nie kupisz już w sklepie.
LawinaPL - Wto Kwi 23, 2013 10:22
Temat postu: Braciszek .. czy na pewno dobra decyzja?
A więc udało mi się mamie namówić na drugiego ogonka
kupiliśmy brata Remiego c: z tego samego miotu
na poczatku Remi nic nie robil mu
A pozniej obwachiwali sie i Remi znow zaczal szalec .. Emil siedzial i sie bal ale potem wszedl mi na dlon ... moja durna mlodsza siostra go sploszla ... :evil:
no i wszedl Remi do klatki a on nie pewnie za nim .. i tam siedzieli ^^
chwilke powojowali a pozniej sie lizali i piescili
w nocy Emil zestresowany calym zajsciem poszedl spac na moja polarowa skarpetke a Remi za nim ^^chwile sie czyscil i lizal troche Emil'a ^^ wtulony do niego poszedl spac..

I teraz mam pytanie

Co do trego z zoologiem wiem ze zle zrobilam , ale..

Czy dobrze zrobilam kupujac Remiemu ogonka z tego samego miotu? Czy bracia to dobry wybór?

P.S jesli taki temat na forum bedzie to zrozumiem ze bedzie przeniesiony albo usuniety.. ja nie znalazlam tego w wyszukiwarce :/


Pozdrawiam :serducho: :mrgreen:

[ Komentarz dodany przez: smeg: Wto Kwi 23, 2013 10:27 ]
Połączyłam temat z już istniejącym.

smeg - Wto Kwi 23, 2013 10:32

Wiem, że źle zrobiłam, ale i tak kupiłam :roll:

Rodzeństwo to dobry wybór, kiedy bierzesz dwa szczurki na raz - bo już się znają. W przypadku dołączania młodego szczurka do innego młodego, który jest już u nas jakiś czas, nie ma już znaczenia, czy są rodzeństwem, czy nie. Zazwyczaj i tak łączenie maluchów przebiega bez problemów ;) Nie rozumiem, dlaczego bracia mieliby być złym wyborem - ważne, że Remi ma towarzystwo :)

mmarcioszka - Wto Kwi 23, 2013 10:39

LawinaPL, po takim czasie nie ma już znaczenia, czy to bracia, bo szczury się nie pamiętają. Grunt, że Remi ma kolegę, nie jest już sam.

Jeśli chcesz pisać o swoich szczurach, to załóż temat w dziale WASZE SZCZURY i wertuj odpowiednie tematy, gdy czegoś szukasz, a nie zakładaj nowych wątków ;)
Na przyszłość pomyśl dwa razy - skoro wiesz, że źle robisz kupując w zoologu, to dlaczego w to brniesz... pisaliśmy Ci, że możesz adoptować szczura.

Irsa - Pią Paź 18, 2013 15:21

W moim stadku mam zarówno siostry husky obie,z jednego miotu,jak i ich matkę. Są ze sobą od zawsze- nie były ani na moment rozdzielane od chwili narodzin. Ich wzajemne relacje są normalne,zachowują się w odniesieniu do siebie jak do każdych innych samiczek w stadzie. Jestem tylko ciekawa,czy w takiej sytuacji,gdy rodzeństwo i matka nie byli ze sobą rozłączeni ani na chwilę,to czy czują w jakiś sposób łączącą je więz?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group