To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - Punkty "pomógł" - co z nimi zrobić?

AngelsDream - Pią Mar 30, 2012 11:52
Temat postu: Punkty "pomógł" - co z nimi zrobić?
Obecnie na naszym forum punkty "pomógł" nie spełniają właściwie żadnej konkretnej roli.
Są klikane lub nie - wiele naprawdę pomocnych osób ma ich niewiele lub wcale, część osób ma te punkty przyznane za mało znaczące posty.

Rozważamy ich całkowite wyłączenie na forum.

W związku z tym bardzo prosimy o wzięcie udziału w ankiecie!
Ankieta trwa dwa tygodnie.

Z tego miejsca chcę zaznaczyć, że jeśli punkty "pomógł" zostaną na forum, trzeba będzie się przygotować na zmiany z nimi związane, czyli rozpiskę, w których działach są włączone oraz krótkie zasady, kiedy warto je przyznawać.

Kasik - Pią Mar 30, 2012 12:36

Według mnie problem polega nie na tym, za co i komu punkty są przyznane, ale na tym, że przyznawać te punkty może tylko założyciel tematu. Mija się to w praktyce z podstawowym założeniem tego forum, czyli scalaniem wszystkich problemów w jeden temat - realnie nie można przyznać tych punktów, nawet jeżeli ktoś by bardzo chciał, bo ktoś mu pomógł.
AngelsDream - Pią Mar 30, 2012 12:38

Kasik, zdaję sobie z tego sprawę. Stąd wyjściem może się okazać zostawienie punktów np. tylko dla Wasze szczury - niejednokrotnie w wątkach stad są rozwiązywane duże problemy i ew. takie wpisy mogłyby być punktowane.
mmarcioszka - Pią Mar 30, 2012 12:40

A mnie się wydaje, że są one zbędne. Tak naprawdę pomaga się głównie w innych tematach niż 'Wasze szczury'. Użytkownicy klikają różnie - jedni bo tak, a inni nie klikają mimo udzielonej pomocy.
Oli - Pią Mar 30, 2012 12:43

ja też zaznaczyłam, że mają zostać zlikwidowane, bo mimo iż czasem miło popatrzeć, że ktoś pomaga to ani to miarodajne, ani tak naprawdę potrzebne.
Kasik - Pią Mar 30, 2012 12:47

Oli napisał/a:
ani tak naprawdę potrzebne.
Z tym nie do końca się zgodzę, bo może to pomóc i dać jakikolwiek obraz tego, kto jest osobą bardziej doświadczoną, chętną do pomocy w sprawie szczurów, do kogo można się zwrócić z problemem chociażby na PW, itp. Aczkolwiek masz rację, nie musi to być do końca miarodajne, choć myślę że osobom "świeżym" na forum mogłoby w jakiś sposób pomóc (ale w sumie z drugiej strony liczba postów też może o czymś świadczyć ;) ).
Naciol - Pią Mar 30, 2012 14:02

A dla tych świeżych osób, które szukają pomocy - można by zrobić coś takiego jak na arachnea.pl, doraźna pomoc on-line czy coś w tym stylu. Osoby z dużym doświadczeniem i chęciami mogłyby podać numery gg albo jakiś czat mógłby powstać, gdzie mogliby się spytać 'na szybko'.

No i jeszcze usunęłabym 'zaproszone osoby'. Takie to... bez sensu.

Oli - Pią Mar 30, 2012 16:09

Kasik, ja się tylko zastanawiam (i śmiem wątpić) czy nowe osoby wchodzą w statystyki i patrzą kto ma najwięcej punktów pomógł, jak z opcji szukaj nie umieją/nie chcą korzystać. ;)
tgategav - Pią Mar 30, 2012 16:13

Kasik napisał/a:
Według mnie problem polega nie na tym, za co i komu punkty są przyznane, ale na tym, że przyznawać te punkty może tylko założyciel tematu. Mija się to w praktyce z podstawowym założeniem tego forum, czyli scalaniem wszystkich problemów w jeden temat - realnie nie można przyznać tych punktów, nawet jeżeli ktoś by bardzo chciał, bo ktoś mu pomógł.


Prawdopodobnie jest możliwość, by każdy mógl przyznawać punkty.

susurrement - Pią Mar 30, 2012 16:15

a może istniałaby możliwość techniczna, żeby móc "polubić"/"polecić" konkretnego użytkownika? w sensie, że nie za konkretny post, ale za ogólną pomoc. można by w ten sposób wyróżniać osoby, które są pomocne i wtedy np nowy użytkownik wiedziałby do kogo napisać w potrzebie.
tgategav - Pią Mar 30, 2012 16:42

susurrement, tak od ręki to niebardzo. Z tego co pamiętam to kiedyś był pomysł, by zrobić liste ludzi, do których można by pisać, ale chyba nie wypaliło.
AngelsDream - Pią Mar 30, 2012 16:45

tgategav napisał/a:
Z tego co pamiętam to kiedyś był pomysł, by zrobić liste ludzi, do których można by pisać,


Można by taką listę podpiąć pod dział dla "nowych" - planujemy stworzenie takiego, tylko że to nie zajmie pięciu minut, a przynajmniej kilka tygodni.

Martini - Pią Mar 30, 2012 16:48

Ja jestem za tym, żeby zostały, ale w takiej formie, żeby ich można było używać - nie wiem, jak inni, ja mogę klikać tylko w tematach założonych przez siebie.
Jest to o tyle bez sensu, że nawołuje się do niezakładania nowych wątków i doczepiania się pod już istniejące. Robiąc to, nie mam możliwości klikania "pomógł".

susurrement - Pią Mar 30, 2012 16:56

jakoś lista źle mi brzmi prawdę mówiąc, zdecydowanie bardziej przemawia do mnie jakaś funkcja w profilu, ale nie wiem czy technicznie jest taka możliwość.
AngelsDream - Pią Mar 30, 2012 16:57

susurrement, grupa na forum?

Tak jak są moderatorzy np.?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group