To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Zachowanie, psychika i oswajanie - Szczur i pies - porównanie zachowań, wzajemne relacje

Nietoperrr... - Śro Lis 25, 2009 19:18

Miałam kiedyś szczurka tak "pro-psiego",że jeśli tylko mój wilczur znalazł się w jego zasięgu,ogon wskakiwał mu na grzbiet i jeździł jak taksówką...Psiuli to wcale nie przeszkadzało,wręcz przeciwnie - pełna symbioza!!!Spali razem,jedli z jednej miski...Duży i mały pies... :P
Strażnik - Czw Lis 26, 2009 18:06

Właśnie, a popos psów. Mam psiaka w domu który gdy tylko się zdarzy okazja pcha się z nosem do szczurki. Moja Shayera nic sobie z tego nie robi, a psiak to stary pieszczoch. Jednak boję się że może jej zrobić krzywdę. Czy mam się czego bać?
Anonymous - Czw Lis 26, 2009 18:26

Strażnik, zależy, jaki to pies ;) trudno na odległość się jednoznacznie wypowiedzieć, bo ja twojego psa nie znam :)

ale moja Muńka szczurencje uwielbia. biega z nimi, kładzie się, gania z nimi, a one ją zaczepiają, niuchają, iskają :D a Firmin to nawet czasem w pysku jej grzebał jak był młodszy ;)
ale nigdy nie zostawiam ogonów na wybiegu z psem bez kontroli, bo Munia jest na przykład czasami mało delikatna - chce się bawić, ale łapy ma zdecydowanie od szczurzych większe... i nawet zupełnie niechcący mogłaby szczura skrzywdzić. dlatego ja nie widzę przeciwwskazań w zapoznaniu ogoniastych z psem, o ile pies jest spokojny i pokojowo nastawiony :)

AngelsDream - Czw Lis 26, 2009 18:30

Strażnik, zobacz na mojego psa: http://forum.szczury.biz/...p=374791#374791

Ale nawet jego nie zostawiam zupełnie bez nadzoru, bo to tylko pies.

Nietoperrr... - Czw Lis 26, 2009 18:51

Pies i szczur to dwa ZUPEŁNIE RÓŻNE gatunki.Nie wypada wręcz oczekiwać pełnej akceptacji.Można tylko liczyć na sympatię i tolerancję jednego względem drugiego.
AngelsDream - Czw Lis 26, 2009 19:12

iwonakoziarska, spójrz na mój link. :roll:
Nietoperrr... - Czw Lis 26, 2009 21:04

AngelsDream,pisałam swego posta w tym samym czasie co Ty i Twój mi się jeszcze nie zdążył nawet wyświetlić...
Mao - Wto Gru 08, 2009 00:04

Nie wiem, co ostatnio dzieje się z moim zwierzami. Od kilku dni obserwuję, że Kama jest napadana przez szczury w celu zdobycia trzymanej przez nią zabawki. Podchodzą do niej i próbują wyrywać z pyska, zwłaszcza Hinata. Bywają sytuacje, że zmory pójdą pod kocyk i wydaje się, że odpoczywają - Kama wypuszcza jeżyka. Koniec, zmory wyrastają jak spod ziemi, cap i zabawka ginie pod kocem. A pies siedzi biedny, osłupiały i patrzy się na mnie, co zamierzam z tym zrobić :P
madzia_lew - Czw Sie 04, 2011 19:01

:) Moja szczurzyca Lunka kradnie mojej suczce gryzaki i ucieka z nimi do klatki :mrgreen:
Hanami - Pią Sie 05, 2011 13:30

Mao,
tak trochę offtopowo, ale nie mogę się powstrzymać. Myślałam, że spadnę z krzesła, gdy przeczytałam Twój post. Szurzyce są SUPER. Wycałuj im brzuszki ode mnie i "do serca przytul psa". Ja mam tylko szczurki, więc takich cyrków międzygatunkowych nie mogę oglądać. Ale znam podobne "numery" w relacjach szczurek-szczurek i szczurek-człowiek.
Kiedyś miałam dwie siostry, które miały osobne gniazdka ze skorup kokosowych. Gdy dostawały dropsy, nie zjadały ich od razu tylko wynosiły do gniazdka. Po czym natychmiast rzucały się do gniazda siostry, wykradały dropsika i szczęśliwe zjadały na miejscu. Do dziś nie wiem, czy zawsze miały nadzieję, że po takiej kradzieży w ich gniazdku będzie czekał na nie drugi drops, czy tylko tak się bawiły, na zasadzie "daj gryza, bo twój napewno smaczniejszy".

Mao - Pią Sie 05, 2011 13:53

Hanami, psa oczywiście przytulę :) ale moje kochane terrorystki już nie żyją.
W razie czego mogę odszukać filmik, jak porwały Kamie jeżyka :P
Jak na razie z dawnego maltretowania psa przez szczury zostało tylko plątanie jej się pod nogami, czasami czesanie łapkami włosów na brzuchu. Niesyjamskie trio nie kontynuuje tradycji syjamskiego.

szczurowata - Sob Wrz 03, 2011 18:34

Znam pewną dziewczynę z Irlandii , która ma 4 ogony :wink:
Wychowała je jak psy- chodzi z nimi do sklepu, śpi z nimi, klatkę mają zawsze otwartą. Znam jeszcze osobę, której szczury [2] chodzą za nią krok w krok etc . :P

mintyy - Nie Wrz 04, 2011 19:24
Temat postu: Jak zaprzyjaznic psa ze szczurem ?
Tak jak w tytule tematu.Chcialabym aby moj kochany 5 letni pies niekoniecznie zaprzyjaznial sie ze szczuraskami ale chociazby je tolerowal. Wiem ze ciurki sa jeszcze mlode a pies jednak juz swoje lata ma ale fajnie byloby aby jednak jedno do drugiego sie jakos przyzwyczailo ~

Poki co pies weszy pod pokojem a jak wchodze i zamykam drzwi za soba czasem nawet slysze lekkie popiskiwanie jego ~

Czytalam ze oswajanie psa z innymi zwierzetami to tak jak z dzieckiem~

Najpierw niech sie przyzwyczai do zapachu w domu a pozniej dac cos psu co nalezy do innych zwierzat itp. Wiem tez , ze takie oswajanie jednego z drugim wymaga czasu i cierpliwosci ale chodzi mi ogolnie o jakies zasady , porady i takie tam ~
Wiem ze wielu z was ma i psa i ogonki takze licze na jakies madre porady !

Z gory dziekuje za pomoc ! ♥

[ Komentarz dodany przez: karola: Pon Wrz 05, 2011 19:51 ]
Scaliłam z pokrewnym tematem.

wojsza - Czw Wrz 08, 2011 09:32

Kiedyś przedstawiałem szczurzycom kota i jak już wszytko się wydawało w porządku i mieli się po długim czasie spotkać na wybiegu ten się przestraszył kite pod siebie i uciekł a szczurki zostały bez towarzysza zabaw ;<
Journey - Czw Wrz 08, 2011 12:03

Viss napisał/a:

To co mnie u szczurów zawsze zachwyca, to fakt, że żyjąc w stadzie uczą się od siebie nawzajem. O psach i kotach nie można tego powiedzieć.


Stanowczo się nie zgodzę. Psy również bardzo szybko i chętnie uczą się od siebie nawzajem. Obserwuję to na co dzień, szczególnie w przypadku szczeniąt i psów, które trafiają do mnie ''na wychowanie''.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group