To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

W kupie raźniej - szczury są stadne - Liczebność stada - duża czy mała?

Motylove - Wto Mar 27, 2012 15:19
Temat postu: Liczebność stada - duża czy mała?
Temat wydzielony z wątku adopcyjnego. Dyskusja, która się rozwinęła, dotyczy kwestii liczebności stada - według niektórych osób 3 szczury to dużo, według innych - 20 to mało. Co należy wziąć pod uwagę, powiększając stado? Zapraszamy do dyskusji. - smeg

Oli, nie, nie, ja dopiero będę odbierać swoich dwóch, pierwszych w życiu, Panów. Nie chce za bardzo brać tak na "hurrra". Chociaż nie powiem, kuszący. :mrgreen: do tego tyle miejsca w tych klatkach :roll:

Oli - Wto Mar 27, 2012 15:22

Motylove, 2, a 3 to żadna różnica, a 150% więcej radości :D
Helcia - Wto Mar 27, 2012 15:30

zgadzam się z Oli, teraz mam 3 panów i naprawdę nie mam przy nich więcej pracy czy też obowiązków, jak ich było 2.
Radości to faktycznie więcej dają, także Motylove, nie masz się co zastanawiać :twisted:

quagmire - Wto Mar 27, 2012 15:32

Ale przecież Motylove nie wie nawet jeszcze, czy w ogóle szczury lubi ;)
Helcia - Wto Mar 27, 2012 15:35

quagmire, jak by nie lubiła, to chyba na tych 2 by się nie skusiła? :drap:
Oli - Wto Mar 27, 2012 15:36

quagmire napisał/a:
Motylove nie wie nawet jeszcze, czy w ogóle szczury lubi
i bierze dwa? a jak nie polubi to co, odda jak zabawkę? :| jeśli to był żart, to niewłaściwy...
quagmire - Wto Mar 27, 2012 15:41

Nie to miałam na myśli i nie był to żart.
Po prostu uważam, że Motylove musi najpierw zobaczyć, jak to jest mieć 2 szczury, jak to jest im sprzątać itd., bo na razie nie ma odniesienia i dopiero wtedy zdecyduje, czy chce trzeciego. A w sytuacji gdy nie ma ich wcale (i nie miała wcześniej), to co może powiedzieć?
Off-Topic:
A jak się, nie daj Boże okaże, że ma alergię lub ktoś z bliskich ma? Różnie się zdarza. Nie rozumiem, czemu zostało to potraktowane jako niewłaściwy żart.

Niamey - Wto Mar 27, 2012 15:42

Dajcie dziewczynie spokojnie zacząć przygodę ze szczurami :) Nie każdy od razu zaczyna od hordy szczurów ;)
Martini - Wto Mar 27, 2012 15:43

quagmire, ja najpierw miałam 0, a potem od razu 4. Nie ma różnicy, czy lubisz sprzątać po dwóch szczurach, czy po trzech, moim zdaniem, chyba że masz więcej klatek.
Ja bym się raczej zastanowiła nad trzema szczurami w tym samym wieku - ale to w perspektywie upływającego czasu.

Oli - Wto Mar 27, 2012 15:45

Niamey napisał/a:
Nie każdy od razu zaczyna od hordy szczurów
3 szczury to horda? :drap: ja jej napisałam żeby brała, bo nie lubię jak ktoś piszę "taki słit, mniam mniam, bierzcie!" a sam nie bierze, bo coś tak.
Ebia - Wto Mar 27, 2012 15:56

Oli, forum ma zachęcać do adopcji szczurków, a nie robić wymówki osobom, które zachwycają się szczurkami ;) To nic złego - ja sama się zachwycam często, bo nie mogę się powstrzymać. Niestety nie można adoptować wszystkich szczurków, które by się chciało, a pisanie "jaki on piękny" pozwala wyrazić emocje ;) A im więcej pozytywnych emocji w wątkach adopcyjnych, tym lepiej ;) Im więcej złych, tym gorzej :]
Martini - Wto Mar 27, 2012 15:59

Off-Topic:
Oli napisał/a:
3 szczury to horda?


dla nie których tak. To, że Ty masz 20+, nie oznacza, że dla kogoś 3 szczury do utrzymania i ogarnięcia to mało.

Motylove - Wto Mar 27, 2012 16:04

Jeśli chodzi o polubienie/kochanie szczurów, myślę że nie ma się czym martwić, mam tendencje do kochania wszystkich zwierząt :mrgreen: Z resztą dużo ich było u mnie w domu, do tego w połowie wychowałam się na wsi, to miało duży wpływ.
Przemyślę, bo tak jak Martini piszę, trzy szczury w tym samym wieku.
Tymczasem, tak czy siak, czekam z nadzieją, że ktoś przygarnie takiego pięknego bąbla :serducho:

Oli - Wto Mar 27, 2012 16:09

Ebia napisał/a:
a pisanie "jaki on piękny" pozwala wyrazić emocje
to tak, ale już "bierzcie" albo "dlaczego nikt nie bierze takiego ładnego" już nie jest fajne. z resztą nie wiem gdzie widzisz wymówki z mojej strony? :drap: ja po prostu napisałam, że jak komuś się tak strasznie podoba i taki zdziwiony, że pięknego nikt nie bierze, to niech sam weźmie, proste ;)

Martini napisał/a:
nie oznacza, że dla kogoś 3 szczury do utrzymania i ogarnięcia to mało.
jeśli dla kogoś to dużo, to i 2 będą za dużo ;)
Martini - Wto Mar 27, 2012 16:16

Oli napisał/a:
Martini napisał/a:
nie oznacza, że dla kogoś 3 szczury do utrzymania i ogarnięcia to mało.
jeśli dla kogoś to dużo, to i 2 będą za dużo


Oki, Oli, nie nadążam za Tobą, ale widać jesteś dla mnie za mądra :mrgreen: . Jeśli dla kogoś trzy szczury to za dużo, to nie oznacza, że dwa szczury to za dużo. W stwierdzeniu, że "jeśli trzy to za dużo, to i dwa to za dużo", nie widzę elementarnej logiki, ale może coś się zmieniło od momentu, kiedy miałam do czynienia z logiką. Czasami nie można sobie pozwolić na trzeciego szczura, po prostu.
Rozumiem, że dla Ciebie przy Twoim stadzie 2 czy 3 szczury to od dawna abstrakcja, więc powstrzymam się od dyskusji o rzeczach dla kogoś abstrakcyjnych, tak jak ja z nikim nie będę dyskutować o stadach 20+, bo takiego nie mam.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group