To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Rozmnażanie - Podstawy genetyki szczurów - dyskusja

quagmire - Pią Paź 21, 2011 17:08

Kasik, jak będzie chciał się dowiedzieć, to się dowie. Nie jest tak trudno znaleźć te informacje.

Ja też nie jestem za tym, żeby mu dać szybki poradnik, jak rozmnażać szczury.

Kasik - Pią Paź 21, 2011 17:22

quagmire, no ale właśnie, sama piszesz, że jak będzie chciał, to się dowie. No naprawdę, nie rozumiem tego kompletnie. Podejście jakby trzeba było chronić jakąś "cenną" wiedzę, na której można zbić kokosy. Skoro kogoś to nie obchodzi, to nawet nie będzie znał odmian szczurów, a jeżeli komuś zależy by się dokształcić, to po co mu to utrudniać? Przecież to jest też z korzyścią dla szczurów... Już nie mówię o jakichś tajemnicach, jak osiągnąć takie a nie inne znaczenia/barwienia, ale żeby bronić się przed wypisaniem czytelnie i jasno groźnych połączeń? Argument o "szybkim poradniku" mnie nie przekonuje w ogóle. Bo i ja, chcąc się czegoś nauczyć, trochę przystopowałam właśnie z powodu dostępności i czytelności materiałów o genetyce. Tylko że ja szczurów na razie (bo może mi się kiedyś zamarzy założyć hodowlę) rozmnażać nie zamierzam i nie wyprodukuję megacolonów czy czegokolwiek innego.
Karena - Pią Paź 21, 2011 17:25

Kasik, chodzi o to, że zrobienie 'ściągi' nie jest dobrym pomysłem.
jeśli ktoś chce się dokształcać może zarejestrować się w shsrp , poczytać książki i uczyć się od hodowców. Nikt nikomu nie broni. Aczkolwiek pomaganie pseudohodowcom uważam za niepotrzebne

Niamey - Pią Paź 21, 2011 17:28

Kasik, ja swego czasu, nie będąc w shsrp, wszystkie te informacje (często bardzo szczegółowe), znalazłam. Wszystko jest na forach, podane wręcz na tacy i chyba chodzi o to, że nie ma sensu tutaj tworzyć tematu w stylu "pomocnik hodowlany". Hodowców jest tylko kilkoro, z nowymi dzielą się informacjami (które poza tym i tak są ogólnodostępne). Gdyby temat był, to skończyłoby się w ten sposób, że jakiś psudo skopiowałby to na swoją stronę i chwalił, jak to wspaniale hoduje szczury.

tak więc zachęcam aneczke1-13, żeby po prostu przejrzała bardzo uważnie fora i powinna znaleźć większość odpowiedzi na swoje pytania. A jeśli czegoś nie będzie, to warto zajrzeć na strony angielskie lub francuskie (do których linki też są podane)

Kasik - Pią Paź 21, 2011 17:32

Cytat:
że jakiś psudo skopiowałby to na swoją stronę i chwalił, jak to wspaniale hoduje szczury.


Dzięki. Pierwszy sensowny argument. Bo jakoś nic innego nie jest mnie w stanie przekonać, skoro to wszystko można znaleźć.

Azi - Pią Paź 21, 2011 17:36

Kasik, pseudohodowcy, to ludzie w większości leniwi, którzy jednakże co-nieco obycia już liznęli.

Na niejednej aukcji widziałam już żywcem przekopiowane z mojej strony opisy barw, czy loci. Uważasz, ze ten ktoś przyswoił sobie wiedzę? Że wie, co to jest eumelanina i za co odpowiada? Nie, nie wie, tylko na żywca skopiował info z mojej strony nie przejmując sie nawet literówkami, które tam były ;)

Więc uwierz, nie mam ochoty się starać i wywnetrzniac tylko po to, aby potem jakiś "pseudo" mógł mnie zacytować (nawet nie używając cudzysłowu) i nadac w ten sposób swojej aukcji więcej naukowego brzmienia na który wiekszość osób nieobeznanych da sie nabrać.

Tu jestem osobą anonimowa, jedynie jakąś "Azi" i udowodnienie przed administratorami allegro, że to jest zerżnięte z moich słów nieco potrwa. Gdy zżyna z mojej osobistej strony jest to o wiele, wiele prostsze :)

olus_165, ja służę pomocą, ale nie pamietam adresów publikacji zagranicznych na ten temat, a polskich nie ma :( o ile chcesz wiedzę "na słowo" mogę się prywatnie podzielić.

Kasik - Pią Paź 21, 2011 18:13

Okej, po prostu na to nie wpadłam, przyznaję. I przyznaję Wam rację w tym wypadku :)
aneczka1-13 - Pią Paź 21, 2011 20:24

No ale ja też nie znam naukowego angielskiego ani tym bardziej francuskiego. Więc ciężko by mi było cokolwiek tam zrozumieć pod kontem naukowym.

Faktem jest to że w przyszłości hodowlę chcę założyć ale dopiero jak się wyniosę na swoje :wink: .

Martini - Pią Paź 21, 2011 20:31

Byłam kiedyś na tych stronach, to nie jest naukowy angielski dużego kalibru. A nawet jeśli w tym momencie dla Ciebie jest, to warto się podszkolić językowo, bo pojawi się mnóstwo publikacji szczurzych i nie tylko, które prawdopodobnie nigdy nie zostaną przetłumaczone na polski. Jeśli planujesz hodowlę, to chyba znaczy, że zamierzasz się dokształcać, tak więc angielski specjalistyczny prędzej czy później Ci się przyda:)
Niamey - Pią Paź 21, 2011 20:38

zawsze można próbować ratować się google translate, ale angielski to się akurat do wielu innych rzeczy poza szczurami może przydać :) A może szczury będą inspiracją do nauki angielskiego :)
Azi - Sob Paź 22, 2011 08:13

aneczka1-13, ale to nie są naukowe artykuły. Nie musisz rozumieć każdego słowa, chodzi o rozumienie treści. Spokojnie, jak mi z moja średnią znajomością języków się udało, to każdemu się uda :) Google-translator też pomaga, w końcu tu nie chodzi o poprawność gramatyczną, "Kali zjeść krowa" wystarczy w zupełności :]
Kos - Pią Mar 29, 2013 20:36

Cześć :)
Nie wiem, czy to dobry dział, dobry temat, więc przepraszam za ewentualne śmiecenie.

Pragnę wiedzieć, czy ktoś z Was posiada dostęp do całości tego artykułu i zechciałby mi go przesłać, w ostateczności streścić. Uspokajając Wasze sumienia, szczury mnie nie interesują, ba, nawet ich nigdy nie miałam. Za to piszę i tłumaczę prace dotyczące myszoskoczków, a informacje na temat zaburzeń wzroku bardzo by mi się przydały :)

Kos

Shiki - Pią Mar 28, 2014 20:05
Temat postu: Double rex po standard rodzicach?
Poszukuje kogoś do pomocy w rozwiązaniu coś niecodziennej a nurtującej zagadki genetycznej.
Po mojej samiczce urodził się czarny double rex, na początku myślałem, że jest rexem i tylko zmienia sierść, ale został już na stałe półłysawy. Chłopak urodził się 4.02 tego roku.
Rodzice są standardami(dumbo standard fawn i standard standard agouti) za to w dalszym pokoleniu występuje jedynie ojciec rex od samiczki, reszta była standardami.
Szczurek był przebadany pod kątem chorób skórnych, jest zdrowy jak ryba. Stand fizyczny idealny. Odżywia się normalnie, jest odpowiedniej wielkości i wagi.
A więc jakim sposobem urodził się po zwykłych rodzicach?
Z tego co się orientuje double rexy rodzą się z połączenia dwóch rexów, double rex + rex, double rex + standard.
Ktoś jest w stanie pomóc w rozwiązaniu zagadki?
Aktualne zdjęcia samczyka mogę dodać w każdej chwili.

Scaliłam posty z istniejącym już tematem. Kluska

nimka - Pią Mar 28, 2014 23:31
Temat postu: Re: Double rex po standard rodzicach?
A jest pewność co do ojca? Tzn. że właśnie ten samiec jest ojcem, a nie inny?
Cegriiz - Pią Mar 28, 2014 23:38

Shiki, DR+ standard = rex.

Poza tym brałeś pod uwagę, ze maluch może być po prostu fuzzem ?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group