To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Klatki i wyposażenie - Konary i gałęzie

kasia_123 - Pią Sie 24, 2007 14:17

Ja mam gałęzie (patyki) z jabłoni...mojej mamy znajomy przycinał drzewka na działce i poprosiłam żeby mi je dał :)
Kiedy patyki były świeże i pachnące to szczurom bardzo smakowały...teraz już raczej ich nie obgryzają, chociaż czasami jeszcze poskubią :)

Andzia - Pią Sie 24, 2007 22:22

Jeśli to jest drzewko owocowe (poza pestkowcami) i jest ze sprawdzonego źródła to może i nie trzeba wiele robić, tylko obejrzeć dokładnie :wink: ale ja tam wole dmuchać na zimne :mrgreen: Teraz się zastanawiam nad tym skąd wziąść jakiś fajny duuuuuuuży konar bo mam zamiar woliere kupić :mrgreen: i chyba będe musiała jakieś drzewko z ogrodu zaatakować hihi tata mi łeb ukręci :lol1:
Mona i Kuba - Pią Sie 24, 2007 22:46

My dmuchamy na zimne od kiedy (b. dawno temu) nieswiadomie zawlekilsmy do domu wszoly i to najprawdopodobniej wlasnie na galezi :| ktorej nie wygrzalismy w piekarniku. W koncu takie pasozyty w glownej mierze wystepuja w srodowisku wolno a podobno tylko 10% bezposrednio na zwierzeciu... a kto wie co na tej galezi wczesniej siedzialo. Jedna taka wpadka i galezie zawsze prazymy w piekarniku...
sue - Sob Wrz 29, 2007 18:10

Czyli rozumiem, że gałęzie gruszy, które wdzierają mi się na balkon będą się nadawały do klatki? ;> Jeszcze mam przed domem lipę i klonowce, w ogrodzie orzecha ^^
S - Sob Wrz 29, 2007 22:23

Zaprzyjaźniony ogrodnik powiedział mi że najsmaczniejsze (dla gryzoni) są jabłonie i grusze. Gryzonie w sadach najpierw zjadają jabłonie i grusze (od korzeni) - pewnie najsmaczniejsze (ja osobiscie nie próbowałam).
Moim zdanie gałęzie gruszy będą bardzo dobre dla szczurków, w każdym tego słowa znaczeniu.

Oli - Sob Wrz 29, 2007 23:05

To zalezy od szczurow - u mnie galezie labloni nie wzbudzily najmniejszego zainteresowania. :wink:
LunacyFringe - Sob Wrz 29, 2007 23:42

U mnie też nie .
Stoi sobie gałąź w klatce , czasem tylko sie wesprą na niej podczas wspinaczki . I tyle .

S - Nie Wrz 30, 2007 00:19

Moje 4 panny maja gałąź jabłoni w klatce. Używają jej jako mostu pomiędzt półkami. Czasami do ścierania zębów (ściągaja korę lub robią sieczkę z drobnych gałęzi).
Anka6 - Pon Paź 01, 2007 21:17

A ma ktoś może utworzone z gałęzi takie jakby gniazdko? Gdzieś słyszałam, że to się fajnie sprawdza i w takim czymś, co tworzy jakby taki koszyczek, jest jeszcze siano.
Semena - Pią Sty 25, 2008 10:11

Czyli najlepiej korę zedrzeć, tak?
Quaxo - Śro Paź 01, 2008 00:14

Zastanawiam się, gdzie je kupić. Mówię od razu, że nie znam żadnego działkowca. W sklepach zoo są tylko takie szybkotonące korzenie do akwarium bodajże z Afryki. :/
Mangalarga - Śro Paź 01, 2008 00:39

Quaxo, poszukaj brzozy albo dębu, też mogą być ;)
ciacho - Śro Paź 01, 2008 09:17

mogą być też jak nabradziej Bukowe, buk jest uważany za drewno "spożywcze" :P
Quaxo - Śro Paź 01, 2008 11:14

No to idę do lasu... :/ Bo nie widziałem czegoś takiego w żadnym sklepie...
Anonymous - Śro Paź 01, 2008 11:17

Off-Topic:
Quaxo, kup im metr kwadratowy klepki bukowej/dębowej. ;) :D



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group