To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Klatki i wyposażenie - Konary i gałęzie

helen.ch - Sob Gru 30, 2006 15:02
Temat postu: Konary i gałęzie
Z jakich drzew maja pochodzic konary, które mogą wylądować w szczurzym mieszkanku? Tylko z owocowych, czy tez jakies inne wchodzą w grę? Co zupełnie nie powinno sie tam znaleźć? Planuję wciąz zakup woliery, bedzie wysoka, więc każdy element ułatwiajacy wykorzystanie całej przestrzeni jest potrzebny.

Podpięte z postu Viss, który znajduje się poniżej i zebrane z innych postów:

ODPOWIEDNIE:
:lapa: wierzba
:lapa: brzoza
:lapa: drzewa owocowe, szczególnie jabłoń, grusza
:lapa: dąb
:lapa: klon
:lapa: lipa

NIEODPOWIEDNIE:
:lapa: pestkowe owocówki (śliwki, czereśnie, wiśnie, brzoskwinie) odradzamy, z powodu lepkiej żywicy i olejków eterycznych zbliżonych do tych w gałęziach drzew iglastych
:lapa: wszelkie iglaki

Wszelkie uwagi i dopiski mile widziane.

marhef - Sob Gru 30, 2006 15:18

Ja słyszałam, że mogą być także gałęzie z orzechowca, proszę mnie poprawić jeśli się mylę :)
Syameze - Sob Gru 30, 2006 15:42

a ja ze z wierzby, moje chlopaki taki konar bardz dawno temu mialy i nic im nie bylo,
ale w razie czego nie bic ;)

Elbereth - Sob Gru 30, 2006 17:12

Na pewno nie mogą być z drzew iglastych. Z wierzby na pewno mogą być (kiedyś karmiłam tym królika :mrgreen: ), z jabłoni, klon chyba też (w końcu sok klonowy jest jadalny, to drewno pewnie też nieszkodliwe).
Azi - Sob Gru 30, 2006 18:33

Nie powinno się dawać gałęzi pestkowców (śliwy, wiśnie, czereśnie). Ekspertką nie jestem i nie wyjaśnię dlaczego, ale dla dociekliwych polecam google, osobiście pamietam, że chodziło o sok/żywicę tych drzew, która jest szkodliwa.
Kagero - Nie Gru 31, 2006 22:29

a ja mam gałąź ze śliwy właśnie..O_o - na szczęście używają gałęzi do przemieszczania się jedynie - nie ma obgryzania, chociaż gałęzie są już dość długo. ja osobiście słyszałam/czytałam, że najlepsze do klatki byłyby gałęzie jabłoni.
Naciol - Pon Sty 01, 2007 14:42

Ja mam jabłoni, dosyć dużą, i problem w tym że za duża o 10 cm, a nie chce mi się przycinać. No cóż - trza się wziąć do roboty... -.-
Udało mi się wziąć od sąsiada, który drzewo ścinał :P Albo przycinał... :P
Nieważne :P

Anonymous - Pon Sty 01, 2007 15:14

Oto co znalazłam po dokładniejszych poszukiwaniach:
DOBRE:
wierzba,
brzoza,
drzewa owocowe, szczególnie jabłoń
dąb
klon
ZŁE:
gałązki wiśni się nie nadają, wiśniowe drewno jest bardzo żywiczne i mocno aromatyczne, wiśnie mają takie fenole jak iglaki
pestkowe owocówki (śliwki czy czereśnie ) raczej odradzam, z powodu lepkiej żywicy
wszelkie iglaki

helen.ch - Pon Sty 01, 2007 15:48

Matylda napisał/a:
Ja mam galaz ze sliwy, nie wiedzialam ze nie moze byc.
, może juz te fenole wywietrzały... nie gryzą bo pewnie jak i moje nie lubią, moje wcale nie chcą gałęzi obgryzać, nakupiłam gałązek jabłoni i nic... nie chcą :(

... a do hoteliku zapraszam oczywiście :D .. oby tylko powstał..

wanna - Wto Sty 02, 2007 11:44

Moje szczury miały kiedyś suchą gałąź z brzozy... ładnie wyglądała w klatce :) bez kory też...
Niuniak - Wto Sty 02, 2007 13:48

a ja dałam kawałek choinki...już co prawda usunieta po sprzątaniu:P i mają jeszcze jakąś korę...ale nie mam pojęcia z jakiego drzewa...ale to już od ponad pół roku :P
Kagero - Śro Sty 03, 2007 05:45

helen.ch napisał/a:
moje wcale nie chcą gałęzi obgryzać, nakupiłam gałązek jabłoni i nic... nie chcą :(

moje też nie ruszają.. ani gałęzi, które mają w klatce ani gałązek, które im kupiłam specjalnie do obgryzania.. może szczury już tak mają? czy tylko nasze?

Anonymous - Śro Sty 03, 2007 14:38

Niuniak choinki?? Zapewne sosna, a ona jest jedna z drzew iglastych ktore wydzielaja bardzo duzo olejkow eterycznych. Jak dla mnie to to byl duzy blad.
Elbereth - Śro Sty 03, 2007 17:49

Matylda napisał/a:
Zapewne sosna

Chyba raczej świerk. Zresztą nie ważne co to jest, w każdym razie iglaste, a one wszystkie są niezdrowe dla szczurów.

Off-Topic:
Kagero napisał/a:
moje też nie ruszają.. ani gałęzi, które mają w klatce ani gałązek, które im kupiłam specjalnie do obgryzania.. może szczury już tak mają? czy tylko nasze?

Po prostu wrodzona szczurza złośliwość :wink: . Meble, kable, książki, ubrania, roślin doniczkowe - TAK, specjalnie kupione gałązki - NIE :twisted: .

Anonymous - Śro Sty 03, 2007 17:49

jeśli chodzi o jabłoń, to moje nie ruszały a potem ją tak troszeczke ponacinałam i zalałam gorącą wodą. wtedy zaczęła ładnie pachnieć i a powotwory przejawiły nią zainteresowanie:p


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group