To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - Wybory ModTeam Marzec 2012 - sondaż ostateczny

tgategav - Pon Mar 12, 2012 22:48
Temat postu: Wybory ModTeam Marzec 2012 - sondaż ostateczny
Cel ankiety: Wyłonienie ostatecznego składu mod teamu. ( tak, ku uciesze wszystkich, to już ostatnia ankieta ! ;) )
Siedem osób z największą iloscią głosów stanie się postrachem wszystkich spamerów :)

Instrukcja:
Zaznaczamy do 7 kandydatów, reszta będzie ignorowana przez skrypt.

Kolejność kandydatów wg. zgłoszeń.

Aktualne wyniki oraz czas pozostały do końca ankiety można zobaczyć klikajac w 'zobacz wyniki' pod przyciskiem 'wyślij glos'.
Zaślepka informująca o głosowaniu ukaże się jutro, oraz ( o ile nie złapie mnie skleroza ;) ) ostatniego dnia głosowania.


PS. Jakby ktoś sumował procenty - w takich ankietach często wychodzi, ze sumą jest 99%. Prawdopodobnie przez zaokrąglanie liczb :)

Karena - Pon Mar 12, 2012 23:14

Zapraszamy do Głosowania! :)
Pyl - Wto Mar 13, 2012 00:02

Off-Topic:
Przepraszam za głupie pytanie - co to jest liczba głosowań a co to jest liczba wszystkich głosów?

tgategav - Wto Mar 13, 2012 00:04

Pyl, liczba głosowań - ile osób głosowało. Liczba wszystkich głosów - ile głosów zostało oddanych przez wszystkich

1 osoba oddaje maks 7 głosów.

Karena - Wto Mar 13, 2012 00:07

Pyl, "Głosowań: ... " to pierwsze to liczba osób, które zagłosowały.
"Wszystkich Głosów: ... " to suma wszystkich głosów.

Edit/ no i się spóźniłam ;)

Pyl - Wto Mar 13, 2012 00:25

Off-Topic:
A!!! Blondynka dziękuje :serducho:

Starsza Pani - Wto Mar 13, 2012 09:44

tgategav napisał/a:
PS. Jakby ktoś sumował procenty - w takich ankietach często wychodzi, ze sumą jest 99%. Prawdopodobnie przez zaokrąglanie liczb :)


Jakby ktoś sumował w tym przypadku, może wyjść również powyżej 100% :wink: , to pytanie wieloodpowiedziowe (z możliwością zaznaczenia wielu odpowiedzi), więc suma max to 700% (gdyby wszystkie osoby biorące udział w ankiecie zaznaczały te same siedem osób).

Zobaczyłam wyniki głosowania i wiem, dlaczego 99%. Ale bazą do obliczeń powinny być osoby głosujące, a nie ilość odpowiedzi - wtedy wiadomo, ile OSÓB głosuje za danym modem.
Na przykład
20 uczestników głosowania oddało 140 głosów (czyli każdy po 7). Na osobę X głosowało 20 osób, na Y 7.
Baza N=20 (osoby)
X - 100%
Y - 35%

Baza N=140 (odpowiedzi)
X - 14%
Y - 5%

W przypadku użycia jako bazy odpowiedzi nie widać, że osobę X chcą WSZYSCY na moderatora, a Y mniej niż połowa.

MalaBoo - Wto Mar 13, 2012 11:59

a mnie ciekawi czy ankieta będzie się wyświetlała przy włączeniu forum tak jak to było powiedziane w temacie z pytaniami i komentarzami cały czas dopóki ktoś nie zagłosuje? Czy będzie się wyświetlać tylko w ostatni dzień sondy?
Layla - Wto Mar 13, 2012 14:51

Ja zagłosowałam i mi się już nie wyświetla :)
MalaBoo - Wto Mar 13, 2012 15:01

Layla, to może już jest poprawione bo mi się o 11 zanim zagłosowałam nie wyświetliła :)
tgategav - Wto Mar 13, 2012 17:41

MalaBoo, Layla, pisalem wczoraj, że plakietka pojawi się dopiero dzisiaj ( z braku czasu ). Pojawia się każdemu po razie, bez różnicy czy zagłosował czy nie.

Starsza Pani, nie mam pojęcia, jak w tej ankiecie może wyjść powyżej 100%:
przykładowo mam 4 opcje i 2 userów zagłosowało na te same 3:
opcja1 - 2 głosy (2/6= 33,(3)%, więc skrypt zaokrągli w dól, do 33%
opcja2 - 2 głosy (33%)
opcja3 - 2 głosy (33%)
opcja4 - 0 głosów (0%)
suma głosów 6
Więc w sumie zostanie wyświetlone 33*3=99%, a brakujący procent będzie w tym, co zostało po przecinku, czyli 3*0,(3) = 1 % :)

Starsza Pani napisał/a:
Ale bazą do obliczeń powinny być osoby głosujące, a nie ilość odpowiedzi - wtedy wiadomo, ile OSÓB głosuje za danym modem.


Ale teraz chyba tez wiadomo :>

Starsza Pani - Wto Mar 13, 2012 19:24

tgategav napisał/a:
Starsza Pani, nie mam pojęcia, jak w tej ankiecie może wyjść powyżej 100%:


Jeśli będziesz liczyła sumę % przy bazie N= ilość głosujących, to spokojnie można :twisted: .

Bo tutaj powinno się pokazywać właśnie % liczone do ilości głosujących, żeby pokazać popularność każdej kandydatki - gdy wszyscy głosują na jedną kandydatkę przy bazie N=ilość odpowiedzi tego nie widać. Natomiast przy bazie N= ilość głosujących wynik wynosi 100%.

A popularność 13% (63/469) jest niska, gdy w rzeczywistości jest to 74% (63/85) czyli 3/4 głosujących chce daną osobę na moda. To świetny wynik.
Oczywiście z % liczonych tak jak obecnie też można wybrać najlepszych.
Przepraszam za wykład, ale to mój zawód :wink: , więc sama rozumiesz ...

tgategav - Wto Mar 13, 2012 19:35

Starsza Pani napisał/a:
Jeśli będziesz liczyła sumę % przy bazie N= ilość głosujących, to spokojnie można :twisted: .


Racja, zmieniając baze można wszystko :)

tgategav - Pon Mar 19, 2012 21:14

hop hop, za 2.5h koniec.
Karena - Pon Mar 19, 2012 22:58

Ostatnia godzina możliwości głosowania.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group