To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Zachowanie, psychika i oswajanie - Ruja, rujka - jak się objawia?

Layla - Pon Cze 09, 2008 06:47

babyduck, moje baby zawsze są takie w czasie rujek ;) A Azjuni kiedyś poleciała krew podczas rujki. Wystraszyłam się, że to kłopoty z drogami rodnymi, a to prawdopodobnie było pęknięte naczynko :roll: . Nigdy potem krwawień nie miała.
babyduck - Pon Cze 09, 2008 09:54

Dobrze wiedzieć. Przynajmniej nie wpadnę w panikę, jak się Shibie coś "uleje".
polegalu - Śro Lip 23, 2008 15:26

A co oznacza krwawa wydzielina z okolicy narządów rozrodczych czy jest możliwe?? Bo dziś moja mała właśnie mnie poplamiła i nie mam pojecia o co chodzi a jest w okresie ruji pomóżcie !!!!!
LunacyFringe - Śro Lip 23, 2008 15:28

polegalu, wystarczy przeczytać temat :roll:
polegalu - Śro Lip 23, 2008 16:06

no wlasnie czytalam i sie nie doczytalam ale jesli to gdzies jest to ok dzieki przelece jeszcze raz :P


I sie okazalo ze moj problem jest na samym koncu hmmm :P

marhef - Śro Lip 23, 2008 18:41

Czy to normalne, że pięciomiesięczna samica ma rujkę praktycznie codziennie?
L. - Śro Lip 23, 2008 20:20

marhef, nawet za normalne ;]
Znasz JJ ? ;> Ona ma tak chyba od kiedy się urodziła :] do dzisiaj.
Poza tym Rilla - może nie miała codziennie, ale raz na kilka dni.
Holy Lolly - co ok. 3 dni (jak nie jest w ciąży xD)

edit: Poza tym widocznie są jakieś mocne bodźce, które jej to dostarczają?
Fakt, że moja JJ ma bez tego, a jak poczuje samca to odlatuje na uszach i pokona wszystkie przeszkody.
Ale może jakieś szmatki, samcze zapachy ?

edit2: i na śmierć bym zapomniała.5 miesięcy - to szczurzy okres dojrzewania, gdzie wiadomo, że mamy doczynienia z burzą hormonów ;) Jedne samice są nadpobudliwe i agresywne inne jak widać mają non stop chcicę.

karino - Sob Lut 21, 2009 14:39

Zastawiałam się, i doczytałam że mogą trochę krwawic podczas rujki, ale u mnie to całe ścianki są obryzgane. jak to może się z nich tak bryzgać?? :shock: A może to jest porfiryna.. i coś im dolega...??
wuwuna - Pią Cze 05, 2009 19:37

Scalone z "Intensywność rujki, a stosunki panujące w stadzie"
L. - Pią Cze 05, 2009 22:30

karino, Twoja szczura może mieć poważne problemy z drogami rodnymi.
ja bym pędziła do weta, wymacała ją, zrobiła usg i podała coś na krzepnięcie krwi (jak dobrze pamietam to wit. K).

owszem po bardzo obfitej rujce może zdarzyć sie drobne krwawienie, czy po stosunku z samcem mogą pojawić się mniejsze lub większe krople krwii. ale najczęściej jest to jednorazowy wyciek i drobny, a na szmatkach czy chusteczkach ślady wyglądają tak jakby Ci kilka razy skapnęło ze zranionego nożem palca.

Off-Topic:
edit: no bardzo fajnie.. 21 luty. żyć nie umierać...

Layla - Sob Cze 06, 2009 09:59

L., wuwuna scalała posty, stąd zamieszanie z datami :) Ale rada cenna ;)
Nakasha - Sob Cze 06, 2009 19:33

Moje podczas rujki raczej nie krwawią [rzadko tuż po stosunku z samcem], ale za to mają rozwarte i wilgotne wejście do pochwy ;)

Krew wypływająca z pochwy zawsze jest złym znakiem i należy w takiej sytuacji natychmiast udać się do weta.



Chyba tu jeszcze tego nie wrzucałam?

Lena podczas rujki, prezentuje łuk zachęty :D :

polegalu - Wto Sie 25, 2009 13:12

Nakasha, pięknie to uchwyciłaś :D

Nie wiem czy pasuje to do temtu rujki, bo cięzko mi zaobserwować daną sytuacje czy jest ona przed rują.. le czy może widzieliscie u swoich panienek "ciądnięcie"narządów po różnych różnych powierzchniach. To troszkę wygląda tak jak u psa, gdy ma np. robaki, ale bardziej płasko. Nie wiem czy Tora oznacza tym teren czy to może przed rują...

Nakasha - Wto Sie 25, 2009 14:30

Cytat:
"ciądnięcie"narządów po różnych różnych powierzchniach.


Tzn., że co? :shock: nie mam zielonego pojęcia o co Ci chodzi... czy mogłabyś to jakoś inaczej ująć? nie widziałam nigdy psa z robakami ;)


Samiczki czasem chodzą z tyłkiem nisko przy ziemi, ale to raczej zwykłe znaczenie terenu.

Layla - Wto Sie 25, 2009 15:01

Moje jak znaczą teren to zazwyczaj o dziwo podnoszą nogę :] Przed rujką nic takiego nie robią.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group