To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Zachowanie, psychika i oswajanie - Ruja, rujka - jak się objawia?

nezu - Sob Kwi 14, 2007 20:53

Mi to wyglada na objawy silnej rujki ;)
Cola - Nie Kwi 15, 2007 09:54

to żeście mnie zaskoczyły
ja myslałam ze ona ma zawał czy coś... :roll:
dzięki xP

myszka145 - Czw Lip 12, 2007 19:30

Hmmmm...tak czytam i czytam, moja Pysia ma wszystkie objawy rujki: napręża ciałko, przy dotyku krzyża strzyże uszkami, że hej, ma bardzo obrzmiałe zewnętrzne narządy rodne. Ale czy to normalne,że stała się nerwowa, wręcz agresywna?
Dziś rano kiedy chciałam wyjąć miseczkę z jedzeniem rzuciła się na moją rękę i ładnie mnie udziabała, czego nigdy przedtem nie robiła :( ??? ...boję się wkładać ręce do klatki :( ...
Qrcze, czy tak to ma wyglądać zawsze?
Dodam,że po raz pierwszy (a ma około roku ) obserwuję u niej takie zachowanie.
I jeszcze jedno: czy powodem tak nasilonej rujki może być obecnośc dwóch NOWYCH, około 6 tygodniowych maleństw???...chwilowo przebywają w oddzielnej klatce, obok klatki starszych dziewczyn? :?

pozdrawiam

Oli - Czw Lip 12, 2007 22:25

Ta agresywnosc i silna rujka jak najbardziej moga byc spotegowane nowymi lokatorami. :wink: Wiekszosc z nas takie zachowanie obserwowala. Nie przejmuj sie bardzo i obserwuj malutka czy nie zaczyna np. wic gniazda - wtedy mogloby to swiadczyc o urojonej ciazy (sutki tez beda powiekszone) bo agresja i temu towarzyszy. Jednak nie martw sie na zapas, a intensywnosc rujek powinna zmalec po przyzywyczajeniu sie malutkiej do nowych malenstw. :)
myszka145 - Czw Lip 12, 2007 23:37

Olimpia, ...dzięki :) ,mam nadzieję,że będzie lepiej ,hi hi.
Razem z córką w rękawicy ochronnej wydobyłyśmy Pyśkę z klatki dziś po obiedzie.Całe popołudnie aż do wieczora Pyśka spała na kolanach u Zuzki, teraz można już ja wyjąć z klatki i nie atakuje.Może to był chwilowy wybryk.Hormony w niej zaszalały?Diabli wiedzą... :wink:

Oli - Czw Lip 12, 2007 23:41

Zapytam tylko tak profilaktycznie, czy przypadkiem nie glaskalas przed wlozeniem reki do klatki nowych lokatorow? :wink:
myszka145 - Czw Lip 12, 2007 23:45

no nieeeee.... :) ,tego nie robimy :) ,rączki jak zawsze umyte były mydełkiem, a ja chciałam tylko zabrać miseczke z wczorajszym makaronem :mysza:

[ Dodano: Pią Lip 13, 2007 19:32 ]
Mmmmm.....no dziś już jest lepiej, Pyśka jest już dużo bardziej spokojniejsza,choć jeszcze zupełnie jej nie przeszło ;) .

apsik - Śro Lip 18, 2007 09:19

Wczoraj wieczorem zaobserwowałam u mojej Coco dziwne zachowanie. Podczas zabawy łaskoczę ją po grzbiecie albo na chwilkę nakrywam ręką, ona wtedy lata jak opętana, skacze, ucieka i chowa siężeby za sekundę wrócić w poskokach i zaczepia. Ale w pewnym momecie zesztywniała. Przyjęła pozę jakby chciała zrobić siusiu. Gdy podeszła do niej od tyłu Gabcia, to też znieruchomiała. Czy to moze być rujka? Trochę siędziwie, bo one mają dopiero 7 tygodni.
falka - Śro Lip 18, 2007 11:17

apsik, to nie jest za wcześnie na rujkę, a objawy pasują ;)
AngelsDream - Śro Lip 18, 2007 12:54

apsik napisał/a:
Trochę siędziwie, bo one mają dopiero 7 tygodni.


To absolutnie normalny moment dla rujki :)

Nie ma się co martwić - no chyba, że hałasami nocnymi ;)

apsik - Śro Lip 18, 2007 13:11

hałasy sa do zniesienia. Właściwie to nic nie jest głośniej niż było. Wiadomo w nocy biegają :) . No chyba że z wiekiem będą coraz to głośniejsze :wink:
Wiecie, tak troszkę się ździwiłam że to już.

Nisia - Pią Sie 03, 2007 09:13

Czy to normalne?
Wczoraj dostała Lola rujki. Koncertowej. Skakała, ustawiała się dupką, jak ją sie dotknęło to albo odskakiwała (jak piłeczka), albo sie prężyła i machała uszkami.
Chciałam wykorzystać rujke do łączenia, a przy okazji sprawdzić, czy Alifek jest skory do zabaw. Niestety, viagry nie wziął.
Potem przyszła kolej na Iskierkę i Shamsi. Też dostały rujki. Kurczę, rujka przez indukcję, czy co?
Trzy panny w rujce się zaczęły kryć, przy czym kryła tylko Lola.
Czy to normalne, że samica w rujce kryje inne, a sama nie jest kryta?

Layla - Pią Sie 03, 2007 09:25

Pewnie, że normalne. U mnie Bianca tak miała zawsze - sama kryła, a nie była kryta ;) Tak bywa. :mrgreen:
Nisia - Pią Sie 03, 2007 09:46

Layla, ale czy ta kryjąca też jest w stanie rujki?
Pierwszy raz coś takiego zobaczyłam i nie wiem.

Layla - Pią Sie 03, 2007 09:50

Tak też bywało u mnie. Potem po przyjściu Cyrusa zaczęły się nadstawiać jedynie jemu i on je krył, a teraz w ogóle się nie kryją a objawy rujek ma jedynie Azja z Europą. Nie ma się czym przejmować, niech robia jak chcą ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group