To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Zachowanie, psychika i oswajanie - Ruja, rujka - jak się objawia?

Krolik - Nie Lut 24, 2013 17:34

AngelsDream, dzięki za przeniesienie.

Jeśli chodzi o sterylizacje, to przyznam się, że obawiam się jej nieco... To jednak narkoza, operacja...

AngelsDream - Nie Lut 24, 2013 17:36

Krolik, owszem, ale guzy i ropomacicze też często wymagają interwencji chirurgicznej, często w starszym wieku lub słabszym stanie. Nie namawiam na siłę, bo żadnego interesu w tym nie mam, to po prostu opcja, którą warto przemyśleć.
Krolik - Nie Lut 24, 2013 22:33

AngelsDream, dzięki, oczywiście przemyśle (właśnie poczytałam informacje o kastracji w OAZIE) i zorientuję się, gdzie u nas w pobliżu w ogóle wykonują zabiegi na takich małych zwierzakach, i dobrze by było poszukać godnego zaufania, żeby nie załatwił mi szczurzyc tak, jak psa...
vika - Czw Mar 14, 2013 21:25

Pytanie dla znawców.... mam dwie samiczki co jakiś czas starsza jest atakowana przez młodszą - akt kopulacji - moje pytanie brzmi która z nich ma rujkę??? wydawałoby mi się, że starsza ale z kolei młodszą jak mam chwile na rękach to sztywnieje na dosłownie moment... więc jestem w kropce. pomożecie??
wojsza - Czw Mar 14, 2013 22:25

Rujkę ma to co jest na górze, jak pamiętam. :lol:
vika - Czw Mar 14, 2013 22:32

dzięki, tak mi się też wydawało ale wolałam się upewnić :)
Cegriiz - Czw Mar 14, 2013 22:48

U mnie zawsze było wedle upodobania ;)
Raz na górze, raz na dole :twisted:

smeg - Pią Mar 15, 2013 12:47

Ta na dole też może mieć rujkę, jeśli się wygina i jej się podoba :P
Ninek - Pią Mar 15, 2013 13:10

U moich szczurów ruja jest zazwyczaj 'zaraźliwa' - jak jedna dostanie to zaraz wszystkie latają jak nakręcone :lol:
vika - Pią Mar 15, 2013 15:36

ta na dole ucieka i odpycha dominującą samiczkę ;)
Edyta820917 - Pon Cze 10, 2013 12:10

a u mnie wczoraj zauważyłam że młodsza naskakuje od tyłu starszą :mrgreen: ,ale ta starsza wygina ciałko-kregosłup w doł w literke C i tyłeczek do góry daje :lol: i pyszczek do góry czyli ta na dole która się wygina to ma ruję? czy ta młoda też ma? (starsza ma 3,5 miesiąca a młodsza 2 miesiące i z tydzień może). Wczoraj to trwało trochę-ganiały się w kółko i robiły wygibasy :]

:shock:

hekatomba - Pon Cze 10, 2013 12:30

Edyta820917, wyginanie się w łuk, trzepotanie uszkami i czasami również skakanie to typowe objawy rujki. W tym okresie można również zaobserwować zasinienie okolic intymnych i wyraźnie poszerzenie wejścia do pochwy. To "krycie" przez inne samiczki w stadzie również jest całkowicie normalne :wink:
Edyta820917 - Pon Cze 10, 2013 18:02

no to czyli ma rujkę :twisted: skakanie też było fakt,myślałam że mam w domu myszoskoczka ale zorientowałam się ,że to jednak to szczur :lol: :lol: :lol:
A ile taka rujka może trwać? i co ile? i chyba jest bardziej agresywna -ona i tak gryzie co trochę mocno albo do krwi ale w ruję to chyba palec mogę stracić :>

:mysza:

Shiva - Pią Paź 03, 2014 02:02

Pytanie. Czy jeśli w jednym pokoju (ale w osobnych klatkach oczywiście) są samice i samce, to rujka pojawia się jakoś częściej? Czy samica jest wtedy dodatkowo pobudzona przez obecność samców? I jak to na nią wpływa? Bo obiło mi się o uszy, że może to się źle skończyć, np. ropomacicze etc.
Dogaressa - Pią Paź 03, 2014 03:34

Podpisuję się pod tym pytaniem :)

U mnie sytuacja wygląda tak: 4 dziewczyny ponadroczne i 3 chłopaków 3-miesięcznych. Klatki stoją blisko siebie, co więcej panowie próbują przychodzić w odwiedziny. Zachowań rujkowych nie zaobserwowałam dotąd żadnych - może trafiają do mnie wyłącznie aseksualne szczurzyce? ;) Bo u poprzednich też sobie takowych nie przypominam :?

A może wiąże się to z faktem, że Bladolice są z laboratorium? Nie wiem, co tam z nimi robiono :/



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group