To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Orzechy - temat ogólny

Maniak - Pon Gru 25, 2006 23:28

Off-Topic:
Tak o te mi chodzi ale ie wiem jak sie nazywaja :)

Saaa - Śro Cze 12, 2013 17:33

Tylko pytanie czy lepiej dać szczurkom orzechy włoskie młode czy stare( znaczy te zeszło roczne)?
Hanami - Śro Cze 12, 2013 18:36

Raczej młode, bo są obiektywnie świeższe.
Aghaa - Śro Cze 12, 2013 22:46

Miałam w domu kiedyś orzechy laskowe, Cycu dorwał jednego i migiem do klatki, męczył sie przeokrutnie ze skorupką, musiałam sie z nim siłowac zeby odebrac od niego tego orzecha :roll: jak widzę niepotrzebnie chyba? Szczur sobie napewno nie połamie zębów na takim twardzielu?
limomanka - Śro Cze 12, 2013 22:48

Aghaa, nie powinien sobie połamać - za to dobrze te zęby ścierają. U nas nawet 6-tygodniowe maluchy radzą sobie ze skorupką orzechów laskowych. Większy problem jest dopiero z włoskimi - tu niektórzy polegli albo próbowali na kilka razy :P
Hanami - Śro Cze 12, 2013 22:51

Gdy orzech (skorupka) będzie dla niego za twardy, zrezygnuje.
Oluś - Śro Cze 12, 2013 22:51

Moje paskudy w orzechach włoskich zawsze wygryzają dziurkę średnicy ok. 1,5 cm i przez nią wyciągają po kawałeczku cały orzech. Nie pytajcie jak, sama jeszcze do tego nie doszłam :lol:
A z laskowymi radzą sobie w trymiga :wink:

mmarcioszka - Śro Cze 12, 2013 23:41

Jeśli już daję orzechy, to włoskie lub laskowe koniecznie ze skorupką. Orzechy są tłuste, więc staram sie im nie dawać, ale jak są ze skorupką, to mają dużo zabawy, więc czemu nie od czasu do czasu :)
Aghaa - Czw Cze 13, 2013 00:10

Dzieki za odpowiedzi :) Cycuś to chudzina - serio, skóra i kości, od zawsze taki jest wiec troche "tłuszczyku" mu nie zaszkodzi, zreszta ciągle w ruchu co zje to zaraz spali :twisted: no, po niedawnej śmierci brata może nieco bardziej osowiały jest i wcina mniej :? nie chciałabym mu jednak zaszkodzic tymi łupinkami jest taki zaangażowany przy łupinach ze boje sie ze zeby sobie połamie :P skupienie 100% :twisted: :twisted: no ale Wy wiecie więcej i lepiej pewnie, bede nadzorować wysiłki Cyca na bieżąco :wink:
mmarcioszka - Czw Cze 13, 2013 00:12

Aghaa, nic sobie nie zrobi łupinką, nie martw się ;)
LawinaPL - Pon Lip 15, 2013 17:34
Temat postu: Pistacje
Nie znalazłam tematu o pistacjach

Dlatego pytam : Czy można podawać szczurkom pistacje?

unicorn - Pon Lip 15, 2013 19:12

LawinaPL, niesolone, jako smakołyk.
Devona - Pon Lip 15, 2013 20:02

Scaliłam z istniejącym tematem. LawinaPL, w przyszłości nie zakładaj osobnych wątków do każdego rodzaju przysmaków, zamiast tego staraj się znaleźć podobny i zadać w nim pytanie.
mmmol - Pią Paź 18, 2013 12:03

moje uwielbiają każdy rodzaj orzechów ;) nerkowce, laskowce, włoskie - orzechów tłuszczyk to zdrowy tłuszczyk :)
Devona - Pią Paź 18, 2013 12:05

orzechy są bardzo tuczące dla szczurów (zdrowy tłuszcz w nadmiarze też szkodzi) i dlatego powinny być przysmakiem podawanym w naprawdę małej ilości 'od święta'


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group