To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Orzechy - temat ogólny

L. - Sob Gru 23, 2006 20:19
Temat postu: Orzechy - temat ogólny
Mój mamut kupił dzis przeróżne orzechy: laskowe, włoskie i ziemne.

I mam teraz pytanko czy nie zaszkodzi szczurowi zimny taki nie obrany ze "skorupką"
Moja szczura ma wsumie dzieki temu jakąs rozrywke i świetną zabawe ale zauwazyła, ze czasami zjada tą łupinke przy rozgryzaniu "skorupki". Czy nie zaszkodzi jej to ?!
Moze zabardzo panikuje ale od czasu mojej chorowitej śp. Sami jestem przewrażliwiona TT

No i jak sie tyczy innych orzechów, co na ten temat myslicie i w ogóle :?:

Anonymous - Sob Gru 23, 2006 20:48

chyba to było już na tym forum. nie zaszkodzi. tzn ta brązowa skorupka nie zaszkodzi można jak najbardizej dawać, ale broń boże nie w tej zielonej!
L. - Sob Gru 23, 2006 20:50

hmm... ziemne są w beżowej ? takie podwójne one są.
I chodzi mi czy taki cały w ogle nie naruszony orzech dac mozna.
Z tego co sprawdziłam tematu na odzywianiu takowego nie było ;]

Anonymous - Sob Gru 23, 2006 20:51

Wszystkie orzechy można z powodzeniem dawać ogoniastym. Skorupki mona tylko trochę rozłupać, wtedy, jak piszesz, będą miały świętną zabawę i urozmaicenie.
Orzechy są bardzo zdrowe,a dzięki temu, że rosną w łupinach środek nie wchłania tek wiele zanieczyszczeń, toksyn, itp.

L. - Sob Gru 23, 2006 20:53

Viss, dzieki :mrgreen:
bo moja Yuki to sama mi te orzechy zabiera i tylko słysze potem w klatce chrupanie jak rozpracowuje skorupke. 8)

Anonymous - Sob Gru 23, 2006 20:59

no beżowe, brązowe - jeden pies:) ziemne możesz dać całe nawet one mają bardziej mięką skorupkę od włoskich. i faktycznie frajda jest:)
KAKA - Sob Gru 23, 2006 21:24

ja zawsze daje w skorupie i patrze jak z nią walczą :P czasami sie poddają a potem spowrotem gryzą :mrgreen:
Mangusta - Sob Gru 23, 2006 21:27

pamiętajcie tylko o tym by nie przesadzać z orzechami - to praktycznie sam tłuszcz więc są baaaardzo tuczące ;)
Anonymous - Nie Gru 24, 2006 09:06

ale na zimę to one instyktownie czują, że im tłuszczu trzeba! I lepiej właśnie, żeby się zdrowszego tłuszczyku najadły, niż niezdrowego. No i tak pięknie rozbrajają orzeczy ^_^
falka - Nie Gru 24, 2006 10:08

Moje uwielbiają walczyć z laskowymi, Skrętka ubóstwia też włoskie (młoda też, ale obrane :roll: ) - jak się zaprze to w jedną noc rozbraja :mrgreen: Ja się nie martwię o tłuszcz jak widzę ile ona energii przy tym zużywa :P
L. - Nie Gru 24, 2006 16:36

Mazoku napisał/a:
pamiętajcie tylko o tym by nie przesadzać z orzechami - to praktycznie sam tłuszcz więc są baaaardzo tuczące ;)


a ja słyszałam jeszcze, ze orzechy są dla inteligentów :mrgreen:

Niuniak - Nie Gru 24, 2006 21:36

podobno orzechy pobudzają synapsy do pracy :) będą inteligentne szczuraki ::D:
Elbereth - Pon Gru 25, 2006 18:50

Moje mają orzeszki ziemne (w łupinkach) w karmie :mrgreen: .

Włoskie i laskowe też czasem dostają i je lubią :) . Jak mi jakiś włoski nie chce wyleźć ze skorupki, to (zamiast iść po narzędzia typu piła, śrubokręt, obcęgi... :wink: ) daje go szczurkom i sobie wydłubują :D .

Maniak - Pon Gru 25, 2006 18:53

Ja moim daje fistaszki w karmie...i raz na jakiś czas dostają te takie duże ogrągłe, z których dzieci robią łódeczki po rozłupaniu <przynajmniej ja tak robiłam> a opis taki bo zawsze je myle nie wiem ktore to które...:)
Elbereth - Pon Gru 25, 2006 21:40

MANIAK90, chyba chodzi Ci o włoskie (ich skorupka składa się z dwóch części i czasem udaje się tak ładnie równiutko rozłupać :mrgreen: ).


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group