To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Planowane mioty - Planowany miot C Rotta Taivas

Nakota - Pią Sty 13, 2012 02:42
Temat postu: Planowany miot C Rotta Taivas
Czesko-słowacka hodowla Rotta Taivas ma przyjemność ogłosić planowany miot C!

Rodzicami zostaną:

Matka: BANSAI Al Gabal (dumbo, velveteen, russian blue, self)



Bansai to mała królewna, która kocha być w centrum uwagi. Zawsze po otwarciu klatki jest w trzy sekundy na dole gotowa do wybiegu albo miziania. Jest bardzo kochana, uwielbia ludzi i mogłaby ich dosłownie zalizać na śmierć :)
Na III Wystawie Szczurów Rasowych w Brnie zdobyła 90,5/100 pkt.

oraz

Ojciec: CHŇAPÍK of RAT4U (dumbo, standard, russian blue agouti, variegated)



Bardzo duży, ale nad wyraz spokojny, uległy i grzeczny pan. Lubi wybiegi, ale i tak samo kocha człowieka. Rozpłaszcza się podczas miziania. Jest delikatnym i całkowicie wyluzowanym szczurem.
Na III Wystawie Szczurów Rasowych w Brnie zdobył 91/100 pkt.

W przypadku tego miotu wystąpi inbred na siostrach - CHIO Sunny Rat i CHIMERA Sunny Rat. Współczynnik inbredu wynosi 0.01953125 (1.953125%), natomiast AVK (współczynnik utraty przodków): 95.161290322581% Obliczenia zostały wykonane dla 5 pokoleń.
Cytat:
Optymalne wartości współczynnika inbredu Wrighta (IC) oraz współczynnika utraty przodków (AVK) wynoszą IC=0 a AVK=100. W praktyce wartości IC poniżej 3% w danym skojarzeniu oraz współczynnika AVK powyżej 85% są wynikiem bardzo dobrym.


Z tego kojarzenia spodziewamy się maluszków w odmianach:
Uszy: dumbo
Sierść: standard, velveteen
Kolory: russian blue, russian blue agouti, może russian dove, russian dove agouti, russian silver, russian platinum, siamese
Znaczenia: berkshire, irish, może varieberk

RODOWÓD
RODOWÓD (z uwzględnieniem zdrowia przodków)

Krycie planujemy na początku lutego. Miot będzie miał status VP ze względu na niestandardowe znaczenia rodziców.

Serdecznie zapraszamy do zapisów!
Aby zapisać się na ten miot należy przede wszystkim zapoznać się z działem warunki rezerwacji, a następnie wysłać wypełnioną ankietę na adres rottataivasrattery@yahoo.com

Bel - Pią Sty 13, 2012 06:27

Nakota napisał/a:
russian silver, platinum
;( ;( ;( ;( ;( ;(
baradwys - Pią Sty 13, 2012 15:01

Sznapcio :serducho: kochany misio Sznapcio :serducho:
Tak się cieszę, że zostanie tatusiem, jest po prostu obłędny (aż się zastanawiam po co tak gnałam na pociąg żeby go odwieźć do Ciebie :P )
Za to mamusia, malusieńka, mięciusieńka mamusieńska :serducho:

Nakota - Pon Sty 23, 2012 00:40

baradwys, dobrze, że pędziłaś, bo bym Ci go i tak ukradła :P

Najnowsze zdjęcia przyszłej mamusi:



nezu - Pon Sty 23, 2012 01:07

Nakota napisał/a:
Kolory: russian blue, russian blue agouti, może mink, cinnamon, russian dove, russian silver, platinum, siamese


Skoro już poleciało z Shy, poleci i tu.

Kolory które tu będą tu russian blue i russian blue agouti.
Szanse na russian dove, russian dove agouti, russian silver, russian platinum (russian silver/russian blue + red eyed diluted) i siamese russian based (w powyższych kolorach).

Nie ma szans na platinum mink ani cinnamon.
Z tych samych przyczyn z których nie ma ich w miocie C baradwys.
Cały miot będzie aa dd i A dd. O ile ojciec faktycznie został dobrze określony genotypowo jest russian blue agouti.
Dziękuję za uwagę i sobie stąd idę.

Nakota - Pon Sty 23, 2012 01:18

nezu, dzięki, zaraz poprawię. Mój błąd, przyznaję :)
Mucha321 - Czw Lut 02, 2012 19:25
Temat postu: Re: Planowany miot C Rotta Taivas
Nakota napisał/a:
Krycie planujemy na początku lutego.


i co? i co? i co? :> :mrgreen:

Gienia - Pią Lut 03, 2012 09:56

Nakota jest internetowa niedostępna (tak wskazuje podpis), także na wieści chyba musimy troszkę poczekać :)
Nakota - Pon Lut 06, 2012 20:19

Przepraszam, że tak późno piszę, ale miałam (i dalej mam) bardzo słaby dostęp do internetu. Wieści z frontu są takie:

Rujka była wczoraj, krycie również. Chnapik z początku był niemrawy, ale potem, jak już załapał o co chodzi, się rozhulał. Także mam nadzieję, że krycie okaże się owocne :) :kciuki: :kciuki:

Pokrzywa09 - Pon Lut 06, 2012 21:25

:kciuki: :kciuki: :kciuki:
Willow - Pon Lut 06, 2012 21:49

Och nieeee... Normalnie przyjadę i ukradnę!
Entreen - Pon Lut 06, 2012 22:06

:serducho: :serducho: :serducho:
Nakota - Pią Lut 10, 2012 17:02

Willow, i tak musisz przyjechać, bo mi jedną umowę wisisz, więc wpadaj :mrgreen:

Dzisiaj mija piąty dzień od krycia. Rujki brak, Bansai zrobiła się trochę niedotykalska, a na wadze wyskoczyło 20g na plusie :)

A tutaj dwa zdjęcia przyszłej mamusi, która okopała się w domku :D

Pokrzywa09 - Pią Lut 10, 2012 18:01

to teraz kciukamy za mamusie :kciuki: :kciuki: :kciuki:
Melman - Nie Lut 12, 2012 19:51

Śliczna mamusia, my również tyrzmamy kciuki i czekamy ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group