To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - Szczurki - łysolki :) (skin)

Karena - Pią Sty 13, 2012 16:02

Aktualne?
Martuha - Pią Sty 13, 2012 16:49

Hmmmm chyba nie,skoro ogłasza się na innych portalach ogłoszeniowych,że sprzeda :roll:
Zuzia1976 - Nie Sty 15, 2012 19:41
Temat postu: Łysolki
A wyobraźcie sobie,że aktualne,bo laska wrzuca ogłoszenia o sprzedaży na olx.pl i przy próbie propozycji adopcji straszy,że jak nikt nie kupi to węże zjedzą.
Martuha - Nie Sty 15, 2012 19:54

Zuzia1976, toteż napisałam wyżej,że adopcja raczej nieaktualna,skoro wszędzie ogłasza się ze sprzedażą ;)
Kluska - Nie Sty 15, 2012 20:53

U nas na forum ich nie sprzeda, więc się tam przeniosła, a na tamtej stronce niestety nie mamy żadnych wpływów :(
Może jeszcze się rozmyśli i odda za darmo...

mama_duszka - Nie Sty 15, 2012 21:03

:? jak im pomóc?
Niamey - Nie Sty 15, 2012 21:11

mama_duszka, tak naprawdę to nie bardzo jest jak - ta osoba została uprzejmie o wszystkim poinformowana, a i tak zdecydowała się sprzedawać. Widać zarobek jest ważniejszy. Straszeniem "trafianiem do paszczy węża", bym się nie przejmowała - to po prostu szantaż emocjonalny, obliczony na to, żebyśmy z żalu kupili te szczury. Bo jeśli komuś zależy, to przecież wolałby oddać za darmo do dobrego domu, niż sprzedać na karmę za kilka złotych (bo za więcej nikt na karmę nie kupi - wężowi wszystko jedno czy je łysego czy ofutrzony)

W zasadzie, to taki łysy szczur można nawet potraktować jako niepełnowartościową karmówkę ;) , bo nie ma włosów, a jak podejrzewam, w diecie węża, sierść też odgrywa istotną rolę.

mama_duszka - Nie Sty 15, 2012 21:19

mnie ten szantaż karmówką trochę przeraził :? ludzie są pazerni. ech.
Martuha - Nie Sty 15, 2012 21:50

Ta osoba ogłasza się na wielu portalach,nie tylko na olx.pl :/ I wszędzie ten sam błąd,rasy skin boże! :/
Mangusta - Nie Sty 15, 2012 22:02

Niamey napisał/a:
bo nie ma włosów, a jak podejrzewam, w diecie węża, sierść też odgrywa istotną rolę.
nii, tylko dzięki niej lepiej wchodzą. W razie czego jak znowu będzie szantażować to powiedzcie, że moje paskudy już czekają z podstawionymi talerzykami :P

tak poza tym to nic nie zrobicie niestety. Można jedynie zgłaszać na portalach że sprzedawczyni wprowadza potencjalnego kupca w błąd, to powinien być wystarczający powód do zdejmowania ofert.

Onia - Pon Sty 16, 2012 17:03

Mangusta napisał/a:
Niamey napisał/a:
bo nie ma włosów, a jak podejrzewam, w diecie węża, sierść też odgrywa istotną rolę.
nii, tylko dzięki niej lepiej wchodzą. W razie czego jak znowu będzie szantażować to powiedzcie, że moje paskudy już czekają z podstawionymi talerzykami :P

tak poza tym to nic nie zrobicie niestety. Można jedynie zgłaszać na portalach że sprzedawczyni wprowadza potencjalnego kupca w błąd, to powinien być wystarczający powód do zdejmowania ofert.


Jak to tylko ? od 1 stycznie roku Pańskiego 2012 nie wolno sprzedawać zwierząt nie będąc zarejestrowanym hodowcą czytaj. Jeśli zwierze które sprzedajesz nie ma rodowodu popełniasz przestępstwo wg polskiego Kodeksu Karnego.

greenfreak - Pon Sty 16, 2012 20:06

Zuzia1976, a masz jakiegoś skrina z tego, jak to napisała?
Onia, temat był wałkowany i wychodzi na to, że tyczy się to tylko psów i kotów, tak przynajmniej wyszło.

Jak nie wyjdzie, można ewentualnie zgłosić ją jako oszustwo względem klienta - szczur odmiany "skin" nie istnieje.

edit: i jeśli jest jakiś dowód na tę "groźbę", to bardziej punkt zaczepienia. Nie wiem, czy dobrze pamiętam, ale o sprzedawaniu karmówki - gryzoni też był spory temat i też wyszło na to, że odpowiednia norma nie istnieje i w świetle prawa to nie do końca legalne.
edit2: sorry za powtórzenie, potem dopiero zauważyłam, że dokładnie to samo Mangusta napisała.

Onia - Pon Sty 16, 2012 20:30

To nawet nie wiedziałam....
Manta - Pon Sty 16, 2012 20:36

Onia, jest caly temat o nowelizacji ustawy :) pozatym, wystarczy przeczytac ustawe (a sa ladnie pogrubienia tam, gdzie sa zmiany, w najwygodniejszej wersji :) ))
Onia - Pon Sty 16, 2012 20:42

No to dobrze wiedzieć, tematu niestety nie miałam czasu przeczytać ,bo wiem, że jest,ale na pewno to zrobię jak znajdę chwilę:)

Trochę na allegro sprzedaję, więc wydaję mi się, że to co napisała Mangusta powinno wystarczyć do zdjęcia oferty.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group