To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Interwencje/Pilne - Interwencja - złe warunki w sklepie zoologicznym

moniken - Śro Lis 04, 2015 19:29
Temat postu: Złote tarasy, KAKADU, chory szczurek?
Byłam dziś w Złotych tarasach pod sklepem Kakadu. Wydawało mi sie ze jeden ze szczurow jest chory- jakby mial porfiryne przy oczku i bardzo osowialy. poinformowałam ekspedientke - powiedziala ze to napewno niedobor witamin i ze przemyje mu oczko echinacea i poda witaminy. Rzeczywiscie wyciagnela go z klatki (moja obserwacja nt. porfiryny sie potwierdzila) i dala kolezance zeby zajela sie szczurem na zapleczu. Ja troche podrazylam temat - powiedzialam ze przeciez jak profiryna to zwierze moze byc chore i ze to troche dziwne ze nie reaguje jak inne po nim skacza i ze moze jednak weteryarz. Ona stwierdzila ze w duzych grupach szczury tak sie zachowuja. Nie wiem co o tym myslec, ale niestety w zlotych tarasach jestem, bo wlasnie zaraz mam pociag z powrotem do domu, wiec tak mysle, ze moze ktos, kto mieszka w Wawie mógłby sytuację skontrolować?
Axisss - Czw Lis 05, 2015 22:03

Jaka maść tego szczurasa? opisz mi go - będę w Złotych w Sobotę zajrzę zobaczyć czy coś się zmieniło.
nimka - Czw Lis 05, 2015 22:21

Axisss napisał/a:
Jaka maść tego szczurasa? opisz mi go - będę w Złotych w Sobotę zajrzę zobaczyć czy coś się zmieniło.

On też może być wystawiony na zaplecze na czas leczenia...

moniken - Nie Lis 08, 2015 13:25

Przepraszam, że dopiero opowidam. To był njjaśniejszy z chłopaków. prawie biały.
Gamabunta - Nie Sty 08, 2017 11:19

Koleżanka napisała do mnie, że chciałaby wyciągnąć szczura ze sklepu zoologicznego, bo jest tam trzymany sam, na trocinach w akwarium wielkości kartki a4 w trocinach. I pytała w jaki sposób ma to zrobić. Powiedziałam, że gdyby nie miał dostępu do wody albo jedzenia to wtedy można zawiadomić TOZ, ale w innym przypadku raczej odpada. Oczywiście dziewczyna nie chce go kupować tylko wyciągnąć z tego zoologa za darmo. Ja sama też nie wiem co jej poradzić, jak ma sie za to zabrać. Pomożecie?

Nie wiedziałam gdzie zadać to pytanie, przepraszam w razie czego i proszę o przeniesienie.

Stefano - Sob Lis 11, 2017 10:38

Nie wiedziałam, gdzie zapytać.
Czy w Polsce można karmić węże żywymi szczurami?

Albireo - Sob Lis 11, 2017 20:09

Stefano, o ile się orientuję, prawnie nie jest to zakazane. Generalnie polskie prawo niespecjalnie interesuje się gryzoniami i ich losem :( W niektórych krajach zostały np. wydane ustawy, aby zwierzęta stadne nie były trzymane pojedynczo, bo to może negatywnie odbić się na ich zdrowiu psychicznym.
Inna sprawa, że karmienie węża żywym pokarmem to zwykłe okrucieństwo. Na dodatek zdarzały się przypadki, że wąż został zaatakowany i dotkliwie pogryziony przez swoją "przekąskę".



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group