To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Rozmnażanie - Kiedy oddzielić małe samczyki od samiczek i matki?

Albireo - Wto Lis 21, 2017 13:16

neilah, przeważnie oddziela się samce od samiczek po 4,5 tygodnia, bo wtedy samce są już płodne. Jeśli Cię to niepokoi, oddziel je od samiczek nawet dziś. Lepiej odrobinę się pospieszyć, niż potem martwić się ciążami u maleństw, które mogą nie przeżyć porodu.
Anonymous - Wto Lis 21, 2017 13:55

Albireo, popieram. Nie ma co ryzykować miotem "wpadkowym". Co później zrobisz z tymi maluchami? Z drugiej strony to fajnie, że maluszek tak szybko się rozwija. Wcześniej będziesz mogła go "miziać". :) Zdecydowanie jest on płodny. Masz duże doświadczenie w hodowli szczurów? Wydaje mi się że po oddzieleniu jąderek jest już płodny. Oddziel jak najszybciej!!! Tak, 4,5 tygodnia to jest ten okres, w którym ogonki dojrzewają. Jak będziesz miała jakieś problemy - pisz! "Szczuromaniacy" zawsze chętnie pomogą. Pozdrawiam i trzymam :kciuki: za Twoje maluchy :)
Pyl - Śro Lis 22, 2017 01:48

Karol739, fakt zejścia jąder nie oznacza natychmiastowej płodności, nie siejmy paniki. Oczywiście, że oddzielenie 4-tygodniowych chłopaczków nie zrobi im krzywdy, ale jądra potrafią zejść i wcześniej - oddzielisz wtedy 3 tygodniowe? Każdy dzień kontaktu z młodych z dorosłymi (nawet tylko z matką) to nauka szczurzych relacji, każdy dzień z matką to lepszy start w dorosłe życie.

neilah, zazwyczaj oddziela się młode samczyki w wieku 4,5 tygodnia tak jak napisała Albireo i jest to bezpieczny termin. Próby kopulacji (i to nie tylko w relacjach damsko-męskich!) u ogonów niekoniecznie są związane z zachowaniami seksualnymi, ale również z ustalaniem relacji. Możesz wiec obserwować to zarówno u dzieciaków jak i dorosłych osobników nawet w jednopłciowych stadach.

Albireo - Śro Lis 29, 2017 21:39

Scaliłam z odpowiednim tematem.
Anonymous - Sob Gru 02, 2017 15:55

Pyl, spoksik, nie ma co tu panikować. Ja też ogonki mam dopiero 3 miesiące, nigdy nie odchowywałem żadnego miotu, więc nie jestem jeszcze tak doświadczeni jak inni :) Do przesady, paniki nie sieję. :D Ale dzięki za uwagę. Uwaga słuszna, 3-tygodnowych nie oddzielę, bo mogę skrzywdzić.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group