To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Rozmnażanie - Kiedy oddzielić małe samczyki od samiczek i matki?

maja_t - Czw Gru 29, 2011 12:31
Temat postu: Kiedy oddzielić małe samczyki od samiczek i matki?
Moi Drodzy,

Moje maluchy skończyły wczoraj 3 tydzień i nie wiem, kiedy dokładnie posegregować je płciami? Naczytałam się o tym mnóstwo i wiem, że powinnam to zrobić pomiędzy 4 a 5 tygodniem lub jak jąderka im zejdą. Nie wiem jednak, czy lepiej zrobić to bliżej 4 czy 5 tygodnia (czy matka będzie je jeszcze wtedy sporo karmić i powinny być z nią jak najdłużej, czy przeciwnie - lepiej być ostrożnym i oddzielić od niej samczyki jak najszybciej, żeby nie doszło do zapłodnienia). Zostaje jeszcze problem jajek - jak bardzo mają być one już widoczne? u moich są widoczne tak jak na załączonym zdjęciu (zrobionym wczoraj).

Będę wdzięczna za pomoc - mam niecały tydzień na podjęcie decyzji.

Pozdrawiam serdecznie,

Maja Turlej

quagmire - Czw Gru 29, 2011 12:38

maja_t, wielkością jajek się nie przejmuj.
Oddziel je jak będą miały ok 4 - 4,5 tygodnia. Matka w tym wieku z reguły już karmi niewiele, a i tak będą mieli swoje towarzystwo nawzajem, więc nie będzie im smutno.

L. - Czw Gru 29, 2011 12:55

quagmire, to zależy, bo to co na razie widać to sama moszna, ale jeśli matka za dobrze karmi ;) lub maluchów jest mało - jąderka moga zacząć stępować ciut wcześniej.



maja_t, ogólnie to 4,5 tygodnia wystarcza dla oddzielenia samców, ale jeśli moszna będzie im wyraźnie szybko schodzić to nic sie nie stanie jeśli oddzielisz ich w wieku 4 tygodni od matki.
tak jak pisze quag - nie bedzie im smutno ;)
a samiczki mogą zostać z mamą ile chcą.

maja_t - Czw Gru 29, 2011 13:01

Ok. Bardzo dziękuję za pomoc - samczyków jest 7 + tata, więc faktycznie nie powinny być smutne :)
L. - Czw Gru 29, 2011 13:33

maja_t, tylko to, że to tata nie znaczy, że je przyjmie z otwartymi rękoma...
uważałabym. są samce, które super sprawują się w roli nianiek, a są takie co wręcz przeciwnie. :wink: chociaż zazwyczaj natura mówi, że "o to tylko dziecko, wiec relaks".

maja_t - Czw Gru 29, 2011 19:01

Wiem, wiem - jestem ostrożna z wpuszczaniem taty do maluchów - dziś był pierwszy raz i na początku trochę się wkurzał bo goniły za nim chcąc mleko ;) ale potem dały spokój i przyłapałam trójkę na tym, że siedziały i czyściły tacie futerko, w tym jeden siedząc mu na głowie ;) więc myślę, że się dogadają (ale jeszcze na razie pozwalam im być razem tylko jak jestem w domu)

ps. tata jest oczywiście już wykastrowany.

Pozdrawiam !

aneczka1-13 - Czw Gru 29, 2011 21:34

No to tym bardziej nie ma obaw że coś zrobi maluchom skoro jest wykastrowany :wink: .
Nakasha - Pią Gru 30, 2011 10:41

Ja oddzielałam w 32 dniu życia. ;)
zaabaa1 - Nie Kwi 03, 2016 17:30

Czy w 28 dniu życia (równo 4 tygodnie) można oddzielić samiczki od matki? Czy to za wcześnie? Temat jest głównie o chłopakach.. Ale czy w tej kwestii płeć ma jakieś znaczenie?
Szczurówka - Nie Kwi 03, 2016 17:36

zaabaa1, A po co oddzielać samiczki od matki? ;) Jak samiczki mogą cały czas być przy matce? ;) Tylko samce się oddziela bo mogą zapłodnić mamusię ;)
zaabaa1 - Nie Kwi 03, 2016 18:32

Dlatego, że chcę adoptować :D
Szczurówka - Nie Kwi 03, 2016 18:41

zaabaa1, aaa to inna sprawa :)
agathe1988 - Nie Kwi 03, 2016 18:49

Szczurówka, nie wprowadzaj proszę w błąd.

zaabaa1, polecam lekturę tego tematu http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=12064

Szczurówka - Nie Kwi 03, 2016 19:53

agathe1988 napisał/a:
Szczurówka, nie wprowadzaj proszę w błąd.

zaabaa1, polecam lekturę tego tematu http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=12064


Przepraszam... :oops:

neilah - Wto Lis 21, 2017 11:03
Temat postu: szybko rosnace samczyki - kiedy oddzielić! pomóżcie!
Witam, mój miocik jutro kończy 4 tygodnie, miałam zamiar je w tym tygodniu oddzielać, ale zauważyłam, że jednemu samczykowi bardzo szybko rosną jąderka, nie wiem czy już zstąpiły czy nie (to chyba nie musi oznaczać jednak płodności), ale przestraszyłam się bo widzę jak zaczyna latać za samiczkami. Ale jest chyba jeszcze za wcześnie! Totalnie się nie znam, wszędzie pisze, że płodnośc zyskują ok 50-72 dnia, ale na pewno nie przed 4 tygodniami.
Co sądzicie, będę je dzisiaj przekładać, ale czy to możliwe że samczyk jest juz płodny?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group