To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Klatki i wyposażenie - Klatka dla maluchów

Martini - Nie Gru 11, 2011 16:30
Temat postu: Klatka dla maluchów
Nie znalazłam takiego tematu, wydaje mi się, że warto go wyodrębnić, jeśli uważacie inaczej, proszę o scalenie z ogólnoklatkowym tematem.

Wiadomo, że nie szukam klatki z wbudowanym pracem zabaw i automatyczną nianią, ale chodzi mi przede wszystkim o odstępy. Planuję mieć duuużo maluchów;) - spodobało mi się bycie DT, często pomocy potrzebują maluchy, więc muszę to uwzględnić.Klatki, które mam, były kupowane w pośpiechu, awaryjnie i są do niczego, tak więc chcę, żeby to miało ręce i nogi.
Klatka idealna II, którą właśnie znalazłam, ma odstępy 0,5 cala, czyli jakieś 1,2 cm, nie za mało na miesięczne maluchy? Miałam już takie myszaczki, ale to były grzeczne labisie, które najpierw posiedziały zakopane w kocyku w Dunie przez dwa dni, a potem dopiero przeniosłam je do innej klatki i zwiewają tylko przez otwarte drzwi. Nie mam za bardzo doświadczenia z młodymi szczurkami. Nawiewają Wam maluchy przez 1,2 cm?

klauduska - Nie Gru 11, 2011 16:36

Martini, mi nie nawiewają nawet z XLki, a ona ma chyba 1,5cm odstępów między prętami.
ja klatki dla maluchów-tymczasów mam po prostu chomiczówki takie większe trochę i jedną 80tkę Pyko.

super, że chcesz zostać stałym dt :DD

quagmire - Nie Gru 11, 2011 16:37

Wg mnie nie nawieją, chociaż wszystko zależy od wielkości malucha. Jakieś zabiedzone strasznie może by i mogły. Ja w każdym razie nigdy nie miałam problemu z maluchami przy 1,5 cm czy to w Plusie czy w XLce.
Karena - Nie Gru 11, 2011 16:41

mi małe (5-6tyg) nie uciekały.
Martini - Nie Gru 11, 2011 17:01

klauduska napisał/a:
super, że chcesz zostać stałym dt :DD


Klaudia, tego nie napisałam:)

Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, bardzo mnie podniosły na duchu, bo już zdążyłam się w myślach pożegnać z tą klatką :lol:

Narowista - Pią Kwi 19, 2013 19:25

Cześć,
dzisiaj traiły do mnie dwie szczurze panie. Zauważyłam, że w szynszylówce(odstęp 1,5cm) przeciskają się do połowy(na więcej nie pozwoliłam). Czy mogę je przetrzymać parę dni w pojemniku plastikowym? Małe mają 4-5 tygodni i są na prawdę małe :wink:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group