To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - ODDAM MAŁE SZCZURKI DUMBO (WARSZAWA)

nimka - Pon Gru 12, 2011 12:44

smeg napisał/a:
Hoho, nimka, jak będziesz tak wybrzydzać, to już Ci żaden maluch nie zostanie :mrgreen: Takie dumbouche piękności rozchodzą się jak ciepłe bułeczki ;)

no toż piszę, że chcę takie jak się urodzą w tym miocie, a z wątku obok (17 klusek - jeszcze nie wiadomo jak umaszczone) raczej nie będzie takich :P

czyli: na 99,5% biorę dziewczynkę z tego wątku i zapewne będzie ona biała i dumbo :mg:
(bo łaciatego - jak już pisałam wyżej, nie chcę, wystarczy mi jedna taka w stadzie, a łaciate zostawiam dla tych co bardziej je chcą niż ja :) )


kto się tu zna na genetyce? czy z dwójki całkiem białych rodziców wyjdą tylko całkiem białe maluchy, czy jest szansa na uwidocznienie jakichś "ukrytych" genów koloru?

bo to, że będą dumbo (na 100% chyba, nie?) to wiadomo, i że dość duża szansa na to, że część będzie miała kręconą sierść (bo ojciec), to też wiadomo, ale jak z kolorem?

quagmire - Pon Gru 12, 2011 12:52

Tak, 100% dumbo, niektóre velvety po tatusiu, bo to cecha dominująca jest. A kolor tak naprawdę zależy od tego, jakiego koloru są rodzice, a po zdjęciach nie tak łatwo to ocenić. Ja nie wiem, jakie kolory będą. Raczej jasne.
maja_t - Pon Gru 12, 2011 12:53

nimka ma już jedną samicznę zarezerwowaną :)

mam nadzieję, że jest tak jak mówicie i wszystkie znajdą dobry dom, bo okazało się, że źle policzyłam i jest ich 8, a nie 6 !

quagmire - Pon Gru 12, 2011 12:57

maja_t, a jaki dokładnie kolor mają rodzice? Bo oczy wyglądają na dark ruby (czyli ciemno czerwone, takie bardziej bordowe, czasami prawie aż czarne), a kolor futra na tych zdjęciach trudno ocenić trochę.
maja_t - Pon Gru 12, 2011 13:37

oczy mają ciemno czerwone, a sierść całkiem białą (bez żadnych łatek). Nie wiem jacy byli dziadkowie a to na pewno ma wpływ na wygląd maluchów ale skoro oboje rodzice są cali biali to zakładam, że małe też takie będą. Pewności jednak nie ma. Póki co cały czas są różowe.
nimka - Pon Gru 12, 2011 22:15

a kolor oczu dark ruby jest cechą dominującą czy on się w ogóle dziedziczy razem z odmianą (czyli biały szczur o oczach dark ruby)?
nimka - Czw Gru 15, 2011 22:02

a ja podrzucę wątek do góry, bo nadal większość kruszynek szuka domu :!:

proszę się zgłaszać i rezerwować! :> :mg:


Śliczne, jasne małe dumbolki czekają na swoich właścicieli!

Anonymous - Czw Gru 15, 2011 22:37

jezu, biale dumbulce! zabierzcie mnie stad!
nimka - Czw Gru 15, 2011 22:48

ne ne :P

proszę sobie zarezerwować jednego białego dumbolka dowolnej płci (tzn. tej samej którą będzie się miało w stadzie) 8) :D

Anonymous - Czw Gru 15, 2011 22:52

a idzcie zli ludzie.

a wiec... raz sie zyje, a dwa czy trzy szczury to prawie zadna roznica, nie?

prosze zarezerwowac mi jednego bialego dumbo chlopaka. mam wyslac jakas ankiete, odpowiedziec na pytania?

L. - Czw Gru 15, 2011 22:52

ja tylko dodam, że skoro rodzice są z jednego sklepu czyli rozumiem że tez z jednej klatki to zapewne to siostra i brat.
miot bedzie 100% dumbo,
płeć i sierść (velvety na tym etapie mają jeszcze poskręcane wąsiki). już można ocenić już po urodzeniu. :wink:


powodzenia, maluchy na pewno będą cudne. :wink:

nimka - Czw Gru 15, 2011 23:14

katasza napisał/a:
prosze zarezerwowac mi jednego bialego dumbo chlopaka. mam wyslac jakas ankiete, odpowiedziec na pytania?

w pierwszym poście na 1 stronie jest mail i telefon do właścicielki szczurów-rodziców miotu, ja tylko zachęcam i apeluję :P (no i adoptuję jedną dziewczynkę z miotu).

napisz maila albo zadzwoń :) (no, nie do mnie oczywiście :mrgreen: )

edit: ach, no tak: no i jeszcze musisz wykombinować jakiś transport w Warszawy do swojego miasta ;)

maluchy będą do oddania równo za miesiąc (powinny skończyć co najmniej 5 tygodni, dopiero wtedy można je oddzielić od matki i rodzeństwa), tak orientacyjnie piszę, resztę najlepiej dogadaj z właścicielką szczurków.

Anonymous - Czw Gru 15, 2011 23:27

wiem to wszystko ;)

juz napisalam maila.

a z transportem nie bedzie problemu o ile wlascicielka zgodzi sie na przesylke PKP.

Anonymous - Czw Gru 15, 2011 23:30

wiem to wszystko ;)

juz napisalam maila.

a z transportem nie bedzie problemu o ile wlascicielka zgodzi sie na przesylke PKP.

maja_t - Pią Gru 16, 2011 13:23

Dziękuję za zainteresowanie :)

Tak, prawdopodobnie jest to rodzieństwo.
Katasza - niepotrzebnie pytałam, czy szczurek będzie miał towarzystwo. Co do przesyłki pkp - czy ktoś robił wcześniej coś takiego?? ja bym się chyba bała...

Pozdrawiam!



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group