To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Higiena i pielęgnacja - "Obgryzanie... pazurków"?

Anonymous - Czw Gru 14, 2006 20:28
Temat postu: "Obgryzanie... pazurków"?
Dzisiaj je sobie tak obserwowałam, Filip i Kodzio byli w mniejszym domku.
Ja patrzę, a Filip złapał Kodzia nogę - dokładniej stopę - i zaczął dziergać mu po pazurkach.
Ten oporu nie stawiał, tylko czasem zasygnalizował pisknięciem, że za mocno.

A potem Filip robił to sobie u przedniej łapki.

Czy to było skracanie pazurków czy czyszczenie stopek? :help:

Cola - Czw Gru 14, 2006 20:43

lol
mój kot perfidnie obgryzał sobie pazury
myślałam ze to przez piasek do kuwety
ale jednak były czyste
po prostu je obgryzał

a że twoje ciury sobie obgryzają nawzajem
to ciekawe...:P

Azi - Czw Gru 14, 2006 21:37

ja tylko zauwazyłam, że jak się czochrają, to potem wygryzają sobie pazurki, jakby wyjadały to co zdrapały (czyżby wewnętrzny obieg materii? :D )

NO i jeszcze zauważyłam, że sobie obgryzają pazurki przy zwyczajnej toalecie łapek, jak się za bardzo zagalopują ;)

Mangusta - Pią Gru 15, 2006 21:03

u mnie Docisko jak przewraca którąś z babek na brzuch to je gryzie po łapach... ale nie obgryzuje, po prostu podszczypuje, chyba ot, z wredoty...
kasia_123 - Pią Gru 15, 2006 21:44

u mnie Bazyla sobie sama obgryza pazury w przednich łapkach...ale żeby innej szczurze obgryzać? z tym się nie spotkałam :D hehe
Anonymous - Pon Gru 18, 2006 09:22

No to mam wyjątkowe sculy... :mrgreen:
Nisia - Pon Gru 18, 2006 14:43

Moje tez sobie obgryzają, ale zwykle same (słychac, jak im chrzęści w zębach). No, po za Alifkiem...
Lepiej, gdy szczur sobie sam obgryzie, aniżeli mu obcinać. Obcinanie to stres i można ogonka zranić. A sam to wie, jak daleko obgryzać.

Anonymous - Wto Gru 19, 2006 20:32

kurcze, chyna, może ja wyśle moje ogony do twoich na korepetycje?:P
Anonymous - Pon Sty 15, 2007 22:42

aga napisał/a:
kurcze, chyna, może ja wyśle moje ogony do twoich na korepetycje?:P


:mrgreen:

alice740 - Nie Lis 11, 2007 21:27

jejku, czemu moje dziewuchy nie obgryzają? :( czeka mnie chyba obcinanie, aaa! :(
Anonymous - Pon Lis 12, 2007 09:53

U mnie jest nieźle, nie mogę chyba narzekać. Na 9 szczurów aż 5-tka sama sobie obgryza paznokcie. Wszystkie samice (wreszcie!) plus eFki, oczywiście.
Natomiast igły jakie zapuszcza Bobik (a najwięcej biega!) są masakryczne. :|

Layla - Pon Lis 12, 2007 09:57

U mnie najbardziej makabryczne długie pazury ma Luter. Nie mogę mu obciąć, bo on, jako niewidomy, panikuje z różnych powodów (nie wie do końca, co się dzieje, jak się go np. nagle podniesie). :|
Anonymous - Czw Lut 07, 2008 18:11

Moje skracały sobie same pazurki,ale nie nawzajem tylko każda swoje. Mimi swojej starszej koleżance Miki chciała raz skrócić ten który był zagięty jak haczyk,ale Miki nie chciała się zgodzić na ten pedicur. :)
Natalia - Pią Lut 08, 2008 09:14

U mnie ciurzyce obgryzają sobie same; ale nie za często i mają teraz trochę przydługie pazurki...
Oli - Pią Lut 08, 2008 09:52

Moje dziewuszki [*] obgryzały sobie same pazurki. Niestety żaden z panów nie praktykuje tego zwyczaju, więc muszę sobie co jakiś czas radzić cążkami. :wink:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group