To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Stipled i inne nowe lub rzadkie odmiany

Niamey - Sob Mar 27, 2010 16:20

Mi też się bardzo dalmatiany podobają - gdyby za parę lat były plany na takie mioty to proszę do mnie pisać, na pewno wezmę :D
Majszczur - Sob Gru 03, 2011 14:17
Temat postu: Stipled i inne nowe lub rzadkie odmiany
czy któryś z naszych rodzimych hodowców prowadzi linię, w której można spodziewać się znaczenia (bo to chyba znaczenie ?) stipled ?
Byłabym wdzięczna za info. Zauroczyły mnie na amen te cętki na brzuszku (foty drugie od dołu strony)
http://charmrats.webs.com/newsupdates.htm

Niamey - Sob Gru 03, 2011 14:42

to jest jakaś wersja DU? Czy coś zupełnie innego? Nie kojarzę, żeby ktokolwiek miał takie szczury :( Ale może niech hodowcy się wypowiedzą :)
Majszczur - Sob Gru 03, 2011 14:44

Możliwe że to wersja down under. cokolwiek by to nie było - jest urocze :)
Vaco - Sob Gru 03, 2011 16:18

reszta odmian ze zdjęć też jest ciekawa, czekamy zatem na info :)
Majszczur - Sob Gru 03, 2011 16:22

Obłędnie podoba mi się jeszcze odmiana mosaic (u nas chyba zwana merle, albo marble, dobrze kojarzę?) a dokładnie ten osobnik z foty w dolnym prawym rogu. Cudo.
wuwuna - Sob Gru 03, 2011 18:04

Takich szczurów nie ma w polsce, ba takich szczurów nie ma nikt na świecie z hodowców rodowodowych obecnie :wink: To są szczury nierodowodowe.

[ Dodano: Sob Gru 03, 2011 18:04 ]
Niamey napisał/a:
to jest jakaś wersja DU? Czy coś zupełnie innego?
to inna odmiana, tak jak mówię odmiana nierodowodowa.

[ Dodano: Sob Gru 03, 2011 18:09 ]
Majszczur napisał/a:
odmiana mosaic (u nas chyba zwana merle, albo marble, dobrze kojarzę?)
to co innego również.

Odmian szczurów jest milion dwieście część znika na zawsze, a na to miejsce pojawiają się inne.

Majszczur - Sob Gru 03, 2011 18:18

wuwuna napisał/a:
Takich szczurów nie ma w polsce, ba takich szczurów nie ma nikt na świecie z hodowców rodowodowych obecnie :wink: To są szczury nierodowodowe.
wuwuna, a wiesz może dlaczego tak urodziwa odmiana nie została zarejestrowana? czy z takim wybarwieniem skorelowane są jakieś mankamenty zdrowotne?

wuwuna napisał/a:
to co innego również.
znaczy mosaic to nie to samo wybarwienie co merle/marble czy też mosaic to ten sam wygląd co merle/marble tylko nomenklatura hodowli nierodowodowych?
wuwuna - Sob Gru 03, 2011 18:23

Majszczur napisał/a:
wuwuna, a wiesz może dlaczego tak urodziwa odmiana nie została zarejestrowana? czy z takim wybarwieniem skorelowane są jakieś mankamenty zdrowotne?
To jest nowa odmiana bardzo młoda i jeszcze nie wyjechała z kraju, nie trafiła do hodowli nikt nad nią nie pracuje z renomowanych hodowców. Ale może niedługo się to zmieni.
Ja ją obserwuję póki co.

Majszczur napisał/a:
znaczy mosaic to nie to samo wybarwienie co merle/marble czy też mosaic to ten sam wygląd co merle/marble tylko nomenklatura hodowli nierodowodowych?
Inny wygląd inna genetyka. Występowanie zależy od różnych części świata.
Majszczur - Sob Gru 03, 2011 18:31

Wuwuna, dziękuję za wyjaśnienie :)

No to póki co powzdycham sobie tylko tęsknie do fotek tych Stipledów...ale może kiedyś kiedyś... :wink:

btw a to NARR (North American Rat Registry) to nie jest jakiś oficjalny ichniejszy związek hodowców, który nadaje rangę rodowodową tym szczurom? Pytam jako kompletny laik, bo poza SHSR nie jestem obeznana z żadną inną "legalną" szczurzą organizacją prohodowlaną :wink:

wuwuna - Sob Gru 03, 2011 18:38

Majszczur napisał/a:
o to póki co powzdycham sobie tylko tęsknie do fotek tych Stipledów...ale może kiedyś kiedyś...
Majszczur, tylko tyle nam pozostało.

A jak szczury będą zdrowe to może za kilka lat kto wie, może i trafią do polski.

Ale nie ma się co nowościami napalać, no wiadomo, nierodowodowe=podgląd na linie zerowy prawie.

Majszczur - Sob Gru 03, 2011 18:46

dopisałam powyżej już po Twoim wpisie:
btw a to NARR (North American Rat Registry) to nie jest jakiś oficjalny ichniejszy związek hodowców, który nadaje rangę rodowodową tym szczurom? Pytam jako kompletny laik, bo poza SHSR nie jestem obeznana z żadną inną "legalną" szczurzą organizacją prohodowlaną :wink:

wuwuna - Sob Gru 03, 2011 18:49

Majszczur napisał/a:
to nie jest jakiś oficjalny ichniejszy związek hodowców
tak jest to oficjalny związek.

Ale hodowla którą dałaś w linku pokazuje nie swoje zwierzęta jako przykłady.
A tak się nie robi, zawsze należało podać źródło. Wtedy by było wszystko jasne, że to nie jej zwierzęta.

radzioo81 - Sob Gru 03, 2011 18:53

Majszczur, ło matkoo...ale cętki fajne...i te trzykolorki... ;)
wuwuna napisał/a:
Ale nie ma się co nowościami napalać
napalać nie ale wzdychać tak... ;)
L. - Sob Gru 03, 2011 20:04

to co jest Mosaic z tego co mi wiadomo (przynajmniej w przypadku szczurów które urodziły się w Rosji oraz Czechach) nie jest możliwe do "wyhodowania" i trafia się od czasu do czasu jako niespodzianka, bo jest to swego rodzaju wada genetyczna następująca podczas dzielenia się zygoty. żeby wyhodować takiego szczura trzeba by było na wczesnym poziomie rozwoju zmodyfikować zygotę.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group