To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Zachowanie, psychika i oswajanie - Ataki na wszelkie szczotki

LaLuna - Sob Lis 26, 2011 13:13
Temat postu: Ataki na wszelkie szczotki
O co chodzi? Szczury bardzo atakują szczotki.

Np. Czyszcząc klatkę szczoteczką do zębów można się nieźle zdziwić, jak szczur z pełną pasją się nam rzuci na nią i zacznie wciągać za wszelką cenę do klatki.
Uwielbiają je gryźć niszczyć... a ktoś umie to wyjaśnić?
To bezpieczne? bo widzę jak tylko czeka żeby dostać tą szczoteczkę, aż prosi i sama nie wiem co o tym myśleć. To jest po prostu szał.
Jakby diabełka budziły w maleństwach.
Możecie sprawdzić sami, to działało jak dotąd na wszystkie znajome mi szczury.

Martini - Sob Lis 26, 2011 17:05

Klatka moich jest czasem przy nich sprzątana takim malym mopikiem na raczce, szczotka, zmiotka, a sporadycznie odkurzaczem samochodowym. Cześć boi się odkurzacza ze względu na hałas, ale podchodzą z ciekawością i nie atakują. A szczotki to już w ogóle, zazwyczaj ja zlewaja i śpią. Muszę sprawdzić reakcje na szczote do zębów.
A wciagaja i niszczą do klatki co się da:D

LaLuna - Sob Lis 26, 2011 17:52

NO właśnie, się można zdziwić, z inymi szczotkami nie sprawdzałam, ale jak byłam oj dawno temu u kumpeli , dałyśmy jej ciurkowi szczotkę- to tak samo ;) a i mojego TŻ Daisy miała taką manię :)
Martini - Sob Lis 26, 2011 18:36

Dzisiaj będzie małe sprzatanko, wezmę szczoteczke do zębów i sprawdze;)
LaLuna - Sob Lis 26, 2011 18:42

jutro dodam filmik jak to wygląda u mnie. normalnie aż boję się jej pokazywać bo później chodzi jak nakręcona i szuka i szuka i szuka i zagląda czy przypadkiem nie chcę jej dać jej przecudownej pomarańczowej szczoteczki :lol:
smeg - Sob Lis 26, 2011 23:49

Moje szczury namiętnie atakują szczotki do zamiatania :P Pomyślałam, że może takie szuranie szczotką o podłogę wydaje też jakieś irytujące ultradźwięki :D
Cegriiz - Nie Lis 27, 2011 00:35

Ostatnio mi właśnie też zmiotkę Myostis zaatakowała. Tak szybko, że aż się zastanawiałam się "o co kaman".
LaLuna - Nie Lis 27, 2011 01:23

To zobaczcie co się dzieje jak do szczebelek podacie im szczoteczki do zębów, obudzą się od razu! :mrgreen:
Karmell - Nie Lis 27, 2011 12:30

Moje atakują wszystkie szczotki :P Ale nie mam pojęcia czemu. Najpierw się patrzą, patrzą.. A za chwile taki wielki atak o.o
Anomalia - Nie Lis 27, 2011 18:36

Moich zawsze namiętnie ciągnie - nie wiedzieć czemu - do szczotki od kibla. :lol:
cynia - Pon Lis 28, 2011 14:35

Może szczotki są interesujące, bo mają "sierść"? xD No i dużo do wyrywania.
pizmol - Pon Lis 28, 2011 18:37

A u mnie tylko dwa szczury atakują wszystko co szura. A reszta olewa. Apsik nawet daje się namieść na szufelkę i nic ;) z pasją grzebie wtedy w śmieciach na szufelce :huh2:
Majszczur - Pon Lis 28, 2011 19:44

pizmol napisał/a:
Apsik nawet daje się namieść na szufelkę i nic ;)
o matko! padłam :lol:
U mnie z całego stadka tylko BaBunia rzuciła się na szczoteczkę do zębów, ale tylko za pierwszym razem (specjalnie dzisiaj robiłam test, tak mnie zaintrygowaliście) za drugim już zignorowała "intruza"...

LaLuna - Pon Lis 28, 2011 23:12

no toja mam tu w zagłębiu miedziowym jakieś zbuntowane szczury xD
to najlepszy sposób żeby ją ściągnąć na dół klatki!

[ Dodano: Pią Gru 30, 2011 00:53 ]
http://imageshack.us/clip/my-videos/10/rgob.mp4/

za chwilę powinien być do odtworzenia.
mogę nagrać milion takich filmików. moj Luna po prostu nienawidzi albo kocha do szaleństwa szczotki.

Bel - Pią Gru 30, 2011 15:52

atakują szczotki bo szczur to jednak drapieżnik ;) nie ważne czy to szczotka czy ptasie piórko na patyczku ;) coś ucieka-trzeba gonić,złapać i pożreć ;) instynkt połączony z zabawą.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group