To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Mioty urodzone - rok 2011 - Miot N Happy Feet

Karena - Pon Mar 26, 2012 11:56

W związku ze zmianami wprowadzanymi na forum, temat został przeniesiony.
wuwuna - Nie Kwi 08, 2012 16:33

Aktualizacja pierwszego postu na prośbę hodowcy.
klaraurs - Wto Kwi 10, 2012 22:15

Oto Nuka:


emileczka - Wto Kwi 10, 2012 22:37

klaraurs, jaka słodziutka :serducho:
taivas - Czw Kwi 12, 2012 15:44

Moge prosic kogos o aktualizacje pierwszego posta, jako ze Nutek i Net mieli nalezec do kogos innego, ale w ostatecznosci trafili do mnie, a ja sie nie nazywam Agata B., tylko Karolina A. :) Za to Gdynia sie zgadza. :) Z gory pieknie dziekuje.
wuwuna - Czw Kwi 12, 2012 15:54

taivas, już.
Imię niepotrzebne jak jesteś na forum. :)

taivas - Czw Kwi 12, 2012 18:41

A, no spoko. Dzięki tak czy owak. :)
Azi - Śro Lip 18, 2012 20:18

Proszę o zapoznanie się z tematem: http://shsr.szczury.biz/v...p?p=31103#31103
taivas - Pią Lis 23, 2012 00:01

Halo halo, a dziś miot N kończy rok! Wszystkim jubilatom (w tym dwóm moim :) ) życzę zdrowia, dużo pysznego jedzonka i beztroskiego, długiego życia!

:urodziny: :urodziny: :urodziny:

AngelsDream - Pią Sty 11, 2013 15:06

NUKA mieszka obecnie w hodowli SunRat's.

Azi napisał/a:
2. NERIS standard, standard, agouti, self; 39g - rezerwacja Paweł S.


U Nerisa pojawiły się poważne problemy z sercem. Objawowo i na podstawie RTG pasują do HCM. Wszystkim domkom zaleca się uważne obserwowanie swoich szczurów oraz w miarę możliwości pilnowanie, by nie były grube.

AngelsDream - Pią Kwi 12, 2013 10:43

Cytat:
Athame umarła 07.04.2013r. w wieku 2 lat i 4 miesięcy. Od kilku miesięcy zaczeła robić się bardzo spokojna, mniej jeść, w ostatnich tygodniach jadła tyle, żeby żyć. A kosteczki zaczynały być wyczuwalne. Tylne nóżki powoli robiły się mniej władne. Myslałam, że to starość przyszła zbyt szybko... jak wykazała sekcja, najwyraźniej się myliłam.

Sekcja Athame wykazała brak nowotworów, przkrwione jelita mogące wskazywać na stan zapalny jelit (co potwierdzałoby jej szybie chudnięcie w ostatnim czasie), oraz, niestety bezpośrednią przyczynę zgonu - pęknięcie naczyń krwionośnych wokół serca, co wskazuje na wadliwą budowę organu (taka przyczyna zgonu może być tez powodem przekriownych jelit, więc ich stan nie wskazuje jednoznacznie). Wet wykonujący sekcję nie jest w stanie ocenić, czy ta wada jest genetyczna i w jakim stopniu, jeszcze będę na ten temat rozmawiać z kimś innym, ale najprawdopodobniej nie w najbliższym czasie.

AngelsDream - Pon Sie 05, 2013 23:15

Domki miotu N, czy prócz taivas i henioka ktoś jeszcze jest na forum i może podzielić się informacjami na temat N-ek?
Pyl - Czw Sie 08, 2013 15:52

Może nie jestem domkiem miotu N, ale ponieważ Nutek z Netem byli ostatnio u mnie to pozwolę sobie wspomóc taivas i Szczurzego Tatę w przykrych chwilach:

6.08.2013 uśpiony został Nutek :serducho: :(
Wyniki sekcji:
Cytat:
- w jamie brzusznej - powiększona wątroba, musztardowy kolor jak stłuszczona
- poszerzona ściana żołądka w stanie zapalnym
- trzustka jak zapalona przewlekle, włóknik dookoła
-w jamie klatki piersiowej obecność klarownego płynu; płuca zmienione zapalnie; 3 okrągławe zmiany - wokół
zmieniona tkanka płuc o kolorze bordowym, wewnątrz zmiany jasnożółte, ale bez ropy; zmiany przez całą grubość
miąższu płuc - pobrano do badania
- guz przysadki średnicy ok 4-5 mm ; pobrano do badania
-serce lekko powiększone, kardiomiopatia przerostowa w dość zaawansowanym stadium

Próbki zostały przekazane do badania histopatologicznego, jak przyjdą wyniki to poinformuję.

AngelsDream - Czw Sie 08, 2013 17:10

Pyl, słońce, dziękuję. :kwiatek:
taivas - Czw Sie 08, 2013 21:52

Również dziękuję za update w naszym imieniu. Oby reszcie miotu bardziej się poszczęściło...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group