To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Klatki i wyposażenie - Tunele

Asaurus - Nie Lut 11, 2007 13:11

Co do cen rur PCV to wszelkie rozgałęziające się czy udziwnione są drogie tzn 10-20zl za w sumie krótki odcinek. Dużo bardziej się opłaca kupić zwykłą prostą rurę za ok 7-9zl i ją przeciąć na pół. Dobrym patentem jest nawiercenie dziur za całej powierzchni rury - od spodu aby siki i śmieci nie zostawały w rurze a od góry aby szczury się nie ślizgały, miały punkt zaczepienia pazurków szczegółnie jak rura jest powieszona po skosie.

Dodam że wczoraj Orbith stwierdził, że przegryzie taką rurę bo się nie mieścił z jednej strony a z drugiej miał za wysoko i nie wygodnie. Dobre pół godziny piłował tą rurę dopuki nie przewiesiłem mu hamaka aby miał wygodniej.:]

Anonymous - Nie Mar 25, 2007 14:27

słuchajcie w jakim sklepie można będzie kupić rury pcv ale przeźroczyste ?
Asaurus - Nie Mar 25, 2007 14:39

aga, PCV nie jest przezroczyste więc w żadnym, Przezroczysty jest poliwęglan i plexi. Jeżeli chodzi o rury to tylko z plexi widziałem i zazwyczaj są dosyć drogie. Jeżeli to ma być dla szczurów to bardzo szybko będą podrapane i zmatowione. Szukać najlepiej w specjalistycznych sklepach z plexi i aluminium. Na allegro także widziałem kilka takich sklepów ale najlepiej w googlu poszukać teraz praktycznie wszyscy mają swoje strony internetowe. Znam taki jeden sklep w Warszawie ale pewnie to niewiele pomoże.
Tygrys - Czw Sie 02, 2007 10:48

woliera zamówiona jutro bedzoe u mnie. do srodka panele juz przyciete,drabinki kupione, dzis ide po koszyki, polar mama mi potnie a ja obszyje dzis wieczor na hamaki. gdzie mozna zakupic rury pcv?
Layla - Czw Sie 02, 2007 10:51

Ja kupowałam za grosze w sklepie z hydrauliką - czyli w takim z kiblami i zlewami :lol1:
PALATINA - Czw Sie 02, 2007 11:05

Są też w OBI i Liroy Merlin (czy jak tam się to pisze).
Layla - Czw Sie 02, 2007 11:14

Off-Topic:
Palatina, Leroy Merlin ;)


Ja kupowałam koło siebie, mam sklep pod domem, więc nie jeździłam po marketach ;)

PALATINA - Czw Sie 02, 2007 11:18

Layla napisał/a:
Palatina, Leroy Merlin ;)

Byłam blisko :wink:
Ja zwinęłam kilka rur hydraulicznych (+ jedną taką, co to miała być rynną - brązowa, ładniusia) ojcu z budowy domku na działce :P

Ratata - Czw Sie 02, 2007 12:00

A ja ostatnio wsadziłam dziewczynom opakowanie po wielkim kakao z Lidla (850g), odcięłam tylko dno, wypaliłam dziurki (baaardzo łatwo w porównaniu z pcv) i gotowe :) Dziewczynom bardzo się podoba, a że rura jest półprzejrzysta to mam pewność, że nie wsadzę żadnej z klatką pod prysznic ;)
gijane - Czw Sie 02, 2007 12:08

w leroyu i w obi sa drogie- kolo 10 zeta za najprostszy trojnik. mysle ze sklep z kiblami moze byc lepsza opcja.
Layla - Czw Sie 02, 2007 12:10

Ja kupowałam takie dość krótkie za 3, 80 :shock: W sklepie z kiblami.
Ratata - Czw Sie 02, 2007 12:10

A 10 zł to dużo :shock: ? Ja w sklepie z kiblami widziałam najzwyklejsze po 40 - 50 zł, myślałam że te za dychę w OBI to okazja była :damagewall:
Asaurus - Czw Sie 02, 2007 12:50

Z tymi rurami to jest tak, że im bardziej skomplikowana tym droższa. Do tego zwykła prosta rura długości 30cm i 100cm różni się chyba o złotówkę i podobnie jak te rozgałęzione kosztuje koło 10zl, więc najtaniej kupić jak najdłuższą rurę i pociąć ją na mniejsze kawałki. Ja z metrowej robię 4 rury dla maluchów w sumie wychodzi po 2zl z kawałkiem za sztukę :] Jeśli chodzi o robienie dziur to nie polecam wypalania bo śmierdzi i jest dosyć męczące, dużo łatwiej i skuteczniej jest wywiercić dziury wiertarką.
Ratata - Czw Sie 02, 2007 12:55

Asaurus, ja wiem, tylko jeszcze trzeba tę wiertarkę mieć :oops:
Szukam wszędzie za to tych białych harmonijkowych rur i nigdzie znaleźć nie mogę :/

Asaurus - Czw Sie 02, 2007 17:03

Co do takich harmonijkowych rur to widziałem w większych hipermarketach budowlanych tylko nie w dziale hydraulicznym [tam gdzie są szare kanalizacyjne] a w elektrycznym [mniejsze średnice] i wentylacyjnym [większe]. W sumie nigdy takich nie zamontowałem chłopakom bo wydaje mi się, że ciężko będzie je dobrze wyczyścić.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group