To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Rozmnażanie - Czy u szczurów występuje ciąża urojona ?

Demon - Nie Wrz 23, 2012 18:51

Eh.. Czyli zostaje sterylizacja.. W takim razie jutro sie przejdę do innej lecznicy się spytać o sterylizację. Przepraszam, za temat, ale byłam zdezorientowana przez weterynarkę :( A sprawę towarzyszki załatwię jak najszybciej :)
Dziękuję za odpowiedzi, pomogliście mi bardzo :)

smeg - Nie Wrz 23, 2012 19:13

A od kiedy samiczka jest u Ciebie? W jakim jest wieku? Może jest w prawdziwej ciąży, stąd nabrzmiały brzuch i budowanie gniazda? W sklepach zoologicznych często sprzedawane są zaciążone samiczki. Tym bardziej sterylizacja powinna być załatwiona na szybko, dzięki temu będzie mogła być połączona z usunięciem ciąży. Bardzo młoda samiczka może sobie nie poradzić z odchowaniem maluchów.
Demon - Nie Wrz 23, 2012 19:16

Samiczka ma 6 miesięcy, zakupiona została jak miała niecałe 2 :)
Raczej niemożliwe żeby była w ciąży, a sterylizację planuję jak najszybciej, żeby się nie męczyła :)

Wampiwor - Nie Wrz 23, 2012 19:36

Demon, spróbuj najpierw wariantu z towarzyszką dla swojej szczurki, to może rozwiązać problem i jest chyba troszkę mniej inwazyjne :) Sterylizację można przeprowadzić zawsze, a szczur potrzebuje kompana każdego dnia
Demon - Nie Wrz 23, 2012 19:41

Właśnie patrzę na forum, czy nikt nie chce oddać szczurzycy, to powinno rozwiązać problem. Wrazie gdyby nikt nie był zainteresowany oddaniem szczurka, przejdę się do zoologicznego :)
Dzięki bardzo za rady, bardzo mi pomagacie :)

AngelsDream - Nie Wrz 23, 2012 19:46

Demon napisał/a:
Wrazie gdyby nikt nie był zainteresowany oddaniem szczurka, przejdę się do zoologicznego


Nie, nie przejdziesz się, poczytasz forum i dowiesz się, że kupowanie szczurów w sklepie zoologicznych, na allegro lub od pseudohodowcy na targu/bazarze/gdziekolwiek to działanie nie tylko sprzeczne z regulaminem tego forum, ale przede wszystkim krzyczące tym, że nie zależy Ci na szczurach.

Demon - Nie Wrz 23, 2012 19:52

Dlatego zaznaczyłam, że byłoby to ostatecznością, w razie gdyby nie było innej możliwości :)
smeg - Nie Wrz 23, 2012 20:59

Zawsze jest inna możliwość, mnóstwo szczurów szuka domu ;)
Demon - Nie Wrz 23, 2012 21:42

Niekoniecznie w mojej okolicy, dlatego narazie szukam takiego co szuka domu.
Ostatecznością by było udanie się do sklepu. Mam nadzieję że rozumiecie. :)

Mao - Nie Wrz 23, 2012 22:34

Off-Topic:
Demon, transport dziś to żaden problem ;) nawet za darmo. Mnóstwo szczurarzy jeździ po Polsce we wszelkich możliwych kierunkach. Mi np. dziewczyna wiozła szczura z Olsztyna do Warszawy.

wilczek777 - Nie Wrz 23, 2012 23:19

Off-Topic:
Demon miałam u siebie szczurka na DT który z Szczecina właśnie jest transportowany do Krakowa a ty aż tak wątpisz :) Poza tym - adoptując szczurka wiesz już coś o nim, o przeszłości i zachowaniu a w zoologicznym? Masz dosłownie kilka minut żeby wybrać stworka nie mając jakiejkolwiek pewności jaki jest na prawdę. Nie mówiąc o tym że zawsze patrzę na te bandy ogonków i myślę - "ten jest śliczny, ten wygląda na rozrabiakę... one prawie wszystkie idą na karmę... a może? Mam przecież miejsce w klatce!" I patrzę w paciorki oczu i co powiem pozostałym biorąc jednego? Że to mój egoistyczny wybór? A co zrobię z kolejnymi które trafią do sklepu bo nakręciłam interes bo kolejna sztuka zeszła - jest popyt zwiększy się podaż. Na razie mam ban na szczury ale przyjdzie moment gdzie się doszczurzę z adopcji tudzież z hodowli(małe, kochane, wielkouche jak ze snu) ...

Nakasha - Pon Wrz 24, 2012 08:50

Demon, sądzę, że bez większych problemów znalazłabyś transport. ;)

Co do kastracji samicy: usuwa ryzyko ropomacicza, guzów jajników i guzów macicy. Zmniejsza ryzyko guzów hormonozależnych, np. gruczolaków gruczołów mlecznych. Jeśli jest przeprowadzona pod narkozą wziewną i przez doświadczonego chirurga, ryzyko niewybudzenia się jest znikome...

Samiczce zdecydowanie jest potrzebne towarzystwo, ale drugiej samiczki lub kastrowanego samca.

Lavi - Pon Wrz 24, 2012 10:19

Demon, http://forum.szczury.biz/...8be25933#791609 tutaj jest samiczka do oddania, wystarczy tylko znaleźć transport, o co teraz nie jest trudno;) Nawet konduktorka do najbliższego miasta, które ma bezpośrednie połączenie z Warszawy:)
Kupno nie jest koniecznością.

pituophis - Wto Wrz 25, 2012 12:12

Szczurzyce nigdy nie miewają ciąż urojonych a na ciążę urojoną u psów nie pomaga krycie!! Pani weterynarz jest ignorantką. Taką dość przerażającą...
Niamey - Wto Wrz 25, 2012 13:10

pituophis napisał/a:
Szczurzyce nigdy nie miewają ciąż urojonych
właśnie dlatego zaniepokoiło mnie, co mogło być podstawą do takiej choroby - warto samiczkę przebadać u jakiego specjalisty od szczurów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group