To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Mioty adoptowane - [Miot] Labinki z akcji listopadowej'11

Nienna - Pon Maj 27, 2013 16:21

Zdjęcie sprzed chwili:


Mao - Pon Maj 27, 2013 22:40

Ułożyły się kolorami ;)

Super, że tak to się potoczyło. Nienna, pisz od czasu do czasu tutaj o dziewczynach. Im więcej wiemy o ogonkach, tym lepiej dla nas i nich samych, chociaż Ligia, Bianka i Chmurka to i tak kropelka w morzu 55 labików.

Kiba - Wto Maj 28, 2013 15:08

Piękne :mrgreen: U mnie jakoś tak pusto w domu, ale jak się widzi taki obrazek to od razu wszystko jest lepsze :wink: Cieszę się że tak trafiła.
Nienna - Wto Maj 28, 2013 16:13

Bianka ciągle siedzi z innymi szczurami - jest bardzo kontaktowa. Na szczęście ma inny pyszczek i futerko, niż Chmurka, więc się nam nie mylą :) Ma wiele zachowań wspólnych z Chmurką (lubią razem siedzieć w domku, podobnie się poruszają), ale też z Airą! Jest bardzo towarzyska i wesoła.

Kiba, ja Cię bardzo podziwiam, że podjęłaś taką decyzję - bo wiem, że była trudna. Dlatego zamieszczam te zdjęcia, żebyś przynajmniej na nich widziała swojego szczurka :) No i oczywiście możesz ją zobaczyć na żywo jak będziesz mieć ochotę :)

No to dodam jeszcze jedno zdjęcie, z wczoraj:

Kiba - Sob Cze 01, 2013 21:37

Nienna napisał/a:
Kiba, ja Cię bardzo podziwiam, że podjęłaś taką decyzję - bo wiem, że była trudna. Dlatego zamieszczam te zdjęcia, żebyś przynajmniej na nich widziała swojego szczurka :)


Myślę, że trudniej by było patrzeć jak się marnuje. Ale dziękuję :) I jak mówiłam, jestem naprawdę wdzięczna że ma szansę pożyć jak normalny młody szczurek, bo przecież duchem jest młoda :wink:

Drogowit - Pon Cze 03, 2013 02:30

Duma i Dola mają się dobrze, w pełni zgrały się z resztą stada :) Są jego "dobrymi duchami". To niepoprawne pieszczochy :)
Mao - Śro Cze 05, 2013 16:53

Drogowit, super :) Ligia to też nasz dobry duszek ^^ i ostatnio straszny łasuch.
Mao - Wto Lip 30, 2013 20:51

Ligia umarła w niedzielę, 28 lipca.

Od kwietnia, kiedy zostało zainfekowane całe jej stado, walczyliśmy z wciąż nawracającym zapaleniem płuc. Reszta jej stada uporała się z chorobą, ona jedna nie dała rady.
W sumie przerobiliśmy 5 antybiotyków, Theosphirex, Prilium, Cabaseril i Metacam. Jak widać, nic nie poradziliśmy.



Epitafium

Nienna - Wto Lip 30, 2013 21:19

Mao, współczuję :(

U nas też niestety złe wieści - Chmurka umarła 26 czerwca, najprawdopodobniej na serce (od jakiegoś czasu miewała problemy z sercem, a wtedy były straszne upały). Nie chorowała, po prostu została znaleziona nieżywa leżąca w kąciku. Wygląda na to, że nie cierpiała przed śmiercią...

Za to Bianka ma się dobrze - ostatnio nieco pochrumkiwała, ale dr Rzepka stwierdziła, że płuca są czyste, a serduszko w porządku. Zresztą na szczęście to pochrumkiwanie było dość niewielkie. Poza tym jest jak zazwyczaj wesoła i towarzyska :)

Nienna - Śro Sie 21, 2013 17:31

Za radą Mao wykonaliśmy echo serca Bianki. Poniżej wyniki. Wszystko jest w granicach normy, więc nie było konieczne podjęcie leczenia. Dzięki Mao za polecenie doktor Wdowiarskiej :) Pozdrowienia od Bianki!

Przegroda międzykomorwa w rozkurczu (IVSd) 0,19 cm
Przegroda międzykomorowa w skurczu (IVSs) 0,28 cm
Światło Lewej komory w rozkurczu (LVDd) 0,51-0,52 cm
Światło lewej komory w skurczu (LVDs) 0,27 cm
Tylna ściana lewej komory w rozkurczu (PWd) 0,18-0,2 cm
Tylna ściana lewej komory w skurczu (PWs) 0,25- 0,31 cm
światło aorty (Ao)
światło lewego przedsionka (LA)
LA/Ao
EF 60%
FS 27 %
Minimalnie zmniejszona kurczliwosc lewej komory, brak zmian w grubosci przegrody o sciany wolnej lewej komory.

Mao - Czw Sie 22, 2013 15:38

Nienna, spoko ^^ Cieszę się, że z Bianką wszystko OK.
Fifi.Schi - Pią Sie 23, 2013 23:54

Nienna napisał/a:
Za radą Mao wykonaliśmy echo serca Bianki. Poniżej wyniki. Wszystko jest w granicach normy, więc nie było konieczne podjęcie leczenia. Dzięki Mao za polecenie doktor Wdowiarskiej :) Pozdrowienia od Bianki!

Przegroda międzykomorwa w rozkurczu (IVSd) 0,19 cm
Przegroda międzykomorowa w skurczu (IVSs) 0,28 cm
Światło Lewej komory w rozkurczu (LVDd) 0,51-0,52 cm
Światło lewej komory w skurczu (LVDs) 0,27 cm
Tylna ściana lewej komory w rozkurczu (PWd) 0,18-0,2 cm
Tylna ściana lewej komory w skurczu (PWs) 0,25- 0,31 cm
światło aorty (Ao)
światło lewego przedsionka (LA)
LA/Ao
EF 60%
FS 27 %
Minimalnie zmniejszona kurczliwosc lewej komory, brak zmian w grubosci przegrody o sciany wolnej lewej komory.



taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakie badania ogonom się robi ??!!!
........ JA JESZCZE MUSZĘ SIĘ DUŻOOOO NAUCZYĆ ..... :mysza:

Mao - Sob Sie 24, 2013 09:06

W Warszawie, spokojnie :P chociaż jak ma się możliwość dojechania i podejrzenie, że coś może być nie tak, moim zdaniem warto.
Nienna - Pon Sie 26, 2013 15:33

Swoją drogą, podczas naszego ostatniego wyjazdu Bianka z resztą towarzystwa była gościem hoteliku dr Godlewskiej (polecam!). A tutaj parę zdjęć wykonanych przez dr Godlewską - Bianka też się załapała :)

https://www.facebook.com/...otycznychKrecik

Pyl - Pon Sie 26, 2013 16:11

Nienna, to nasze dzieciaki razem się hotelowały :P


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group