To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Gryzaki dla psów - czy podawać i jakie?

Oli - Pon Sty 30, 2012 22:41

Pokrzywa09 napisał/a:
Oli, oj uciekła mi jedna literka
a nie pomyliłaś raczej wyrazu z choć/chociaż :P

Pokrzywa09, jak nie znasz składu to lepiej uważaj i dawaj co najwyżej raz w miesiącu. Bacznie obserwuj i np. zweryfikuj po pewnym czasie, chociaż lepiej kupić coś gryzoniowego lub zrobić smakołyki samemu (jest na forum temat z przepisami ;) )

Pokrzywa09 - Pon Sty 30, 2012 23:08

Oli, a może i pomyliłam, ja dzisiaj przez ból kręgosłupa nie jestem w stanie racjonalnie myśleć :(

Oki w takim będziemy ostrożne z dawkowaniem tych ciastek :D

wojsza - Wto Sty 31, 2012 14:04

I pytanie psiule mają takie chrupki na zęby żeby miały zdrowe dziąsła i robiły zdrową no tą xP.. pytanie czy jakieś można podać szczurkom na pożarcie?
Oli - Wto Sty 31, 2012 14:15

wojsza, jeśli masz na myśli czyszczące zęby, to nie dałabym tego psu, a co dopiero szczurom ;)
Sorgen - Wto Sty 31, 2012 14:58

To już prędzej bym podała te białe kości naturalne albo jeszcze lepiej surową kość z mięsnego. Przynajmniej by sobie szpik wyjadły.
Te do czyszczenia zębów to badziew i tak jak Oli pisała nie dałabym tego psu ani szczurowi.

wojsza - Wto Sty 31, 2012 18:28

Kostka z mięsnego mówicie ;D hmm no to spróbuje :)
gerbizu - Sob Lut 04, 2012 21:27

UA moje panny zakochały się w butach z prasowanych ścięgien :) nie pogardzą też uchem suszonym ani krodylkiem. Nawet zauważyłam że lekko zjaśniały im ząbki po nich :lol:
LuxTorpeda - Pon Sie 20, 2012 21:49

gerbizu napisał/a:
UA moje panny zakochały się w butach z prasowanych ścięgien :) nie pogardzą też uchem suszonym ani krodylkiem. Nawet zauważyłam że lekko zjaśniały im ząbki po nich :lol:
jak ząbki zjaśniały, to z tego co czytałam nie wróży nic dobrego... Zdrowe zębiska winny być żółte :-P
nimka - Śro Cze 19, 2013 22:34

uszy wołowe tuczą czy raczej tam nie ma za wiele tłuszczu? że można podawać szczurom, to już doczytałam ;)
a łapki kurze? jakoś mogą zaszkodzić czy bez problemu można dać, jeśli polubią?

jak szczury nie zjedzą, to psu dam ;)

Kasik - Śro Cze 19, 2013 22:56

nimka, uszy raczej nie za bardzo dla szczurów w moim odczuciu, bo one są raczej do "memłania" i żucia. Kiedyś próbowałam z psią kością, taką ze ścięgien i nie cieszyła się żadnym zainteresowaniem. Łapki kurze prędzej, bo one są kruche.
nimka - Śro Cze 19, 2013 23:15

Kasik napisał/a:
nimka, uszy raczej nie za bardzo dla szczurów w moim odczuciu, bo one są raczej do "memłania" i żucia. Kiedyś próbowałam z psią kością, taką ze ścięgien i nie cieszyła się żadnym zainteresowaniem. Łapki kurze prędzej, bo one są kruche.

a wyżej w temacie ludzie piszą, że dają uszy szczurom i szczury je jedzą (czasem :P ) ;)

nie zaszkodzi mi spróbować, jeśli będą chętnie jadły, najwyżej dam psu, nie zmarnuje się ;)

uszy są dość kruche, jak papier, łatwo je rwać - wiem jak wyglądają i jak się je gryzie, także myślę, że szczury sobie poradzą, a przy okazji będą miały frajdę z odrywania kawałków ;)

ścięgna oczywiście są bardziej twarde, tak samo prasowane "kości" ze skóry. Ale uszy delikatne, kruche, ręką też się da naderwać, jakby się uprzeć ;)

łapki w takim razie spróbuję im dać :)
pies mój bardzo lubi ;)

Kasik - Śro Cze 19, 2013 23:19

nimka napisał/a:
uszy są dość kruche, jak papier, łatwo je rwać
No tak, ale jak namokną np. od śliny, robią się gumowate, a tego szczur już nie pogryzie tak łatwo ;) Ale spróbować zawsze można.
Aghaa - Czw Cze 20, 2013 09:32

Świńskie uszy niby są kruche, ale faktycznie namakają od śliny. Mój owczarek może kilka razy w życiu się krztusił przy ich jedzeniu (sporadycznie, ale jednak) a jako ze szczury nie potrafią wymiotować, to jednak bałabym się ze ogon też się może "zapchać" tym gryzakiem :roll: no ale to tylko takie moje luźne przemyślenia na ten temat.
arachne - Sob Sie 03, 2013 19:37

Mój stary szczurek Stefan ( żył 3,5 roku ) jak żył to uwielbiał froliki...Taka sucha ale miękka karma dla psa...Pies też za tym przepada, całe szkolenie zrobiłam na frolikach, służą za nagrodę za wykonanie polecenia.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group