To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Szczur laboratoryjny

Anonymous - Śro Lis 30, 2011 11:25

Layla napisał/a:
I składam także skargę na zachowanie klauduski, która bardzo napastliwie "zachęca" do usypiania szczurów, czym może zwyczajnie zaszczuć i przerazić nową użytkowniczkę forum.


dokładnie tak.

było nie brać kilkudziesięciu albinosów, albo było wziąć ich tyle, ilu jest się samemu w stanie zapewnić dom u siebie - a nie teraz najeżdżać na cały świat, że ośmiela się wydawać inne szczury do adopcji, bo przecież tyle albinosów z laba szuka domu.

Cytat:
Decha, jeśli tak sobie dajesz radę ze znajdowaniem domów, to zostań naszym stałym dt. mało masz szczurów na dziale adopcyjnym? pomóż szukać im domów. bardzo chętnie wprowadzimy cię w świat ratowania szczurów.


takie teksty w wykonaniu klaskuski są poniżej wszelkiego poziomu. analogicznie mówię - klauduska, tak sobie świetnie radzisz z wyciąganiem albinosów z laba, to trzymaj sobie te 55 szczurów we własnym mieszkaniu i nie zabieraj potencjalnych domów innym szczurom w potrzebie. a skoro jest tyle szczurów do adopcji, to labiki trzeba było uśpić. 3 na pewno prędzej znalazłyby domy niż 55.

edit:
babyduck napisał/a:
Mi również niesmaczne wydaje się sugerowanie, że 6 maluchów, które zostały uśpione zabierają miejsce innym szczurom, w tym 55 labikom. bo to może ich nie należało ratować na siłę, żeby zabierały miejsce tym wpadkowcom i ich właścicielom, którzy potrzebują pomocy bardziej niż laboratoria z nadwyżkami.


cieszę się, że nie ja jedna mam takie zdanie na ten temat.

klauduska - Śro Lis 30, 2011 11:25

mataforgana, bóg wie w takim celu, że te szczury z labów są usypiane, a to szczury odchowane. skoro nie wiesz, w jakim to spuść z tonu trochę.
mnie tam zależy komu je wyda, tobie nie musi i to jest twoja już wyłącznie sprawa.
usypianie ślepych miotów w porównaniu do usypiania szczurów odchowanych, gratuluję mata porównania i podejścia.
za każdym razem będę namawiała do usypiania miotów, czy tobię się to podoba czy nie. poza tym to, że nie używam, jak większość z was, tysiąca emotek przy każdym zdaniu, to od razu jest "napastliwość". jakbym walnęła po mojej wypowiedzi " ;) ", to już napastliwości by nie było, więc paani, daj pani spokój..

co do wypowiedzi Bel na temat uśpienia dzików. ja tam nawet nie wiedziałam, że te dziki u niej są, ale po przejrzeniu tematu owszem były sugestie, żeby je uśpiła. to, co zrobiła wunia, to jest wyłącznie jej sprawa.
a co zrobiła mma, to też jej. chciała rady, dostała ją i sama decyzję podjęła. jakby nie uśpiła, to trudno.

Wampiwor - Śro Lis 30, 2011 11:29

Wszystko co powinno - już padło. Ale chciałabym jeszcze wrócić do pierwszego posta Maty, w którym zostało postawione jedno, bardzo ważne pytanie:
mataforgana napisał/a:
po jaką ciężką cholerę są wyciągane takie kosmiczne ilości szczurów z laba, czemu to ma służyć, jaki jest sens i cel takich akcji

Prosiłabym o wypowiedź kogoś, kto się tym zajmuje, a nie kogoś, kto może poteoretyzować, bo to umiem sama.
A jeśli chodzi o klauduske, to muszę się zgodzić - to nie pierwsze tego typu posty, będące - mniej lub bardziej - napastliwe, aroganckie.

Ehehehe, przepraszam, ale muszę - emotikony nie sprawiają, że Twoje agresywne wypowiedzi nagle stają się miłymi radami dobrej cioci. Dziękuję.

Layla - Śro Lis 30, 2011 11:29

klauduska, ale ty nie dajesz rad, ty potępiasz, że ktoś nie uśpi osesków! Ja rozumiem usypianie osesków, rozumiem też, że ktoś nie jest w stanie tego zrobić.
klauduska napisał/a:
za każdym razem będę namawiała do usypiania miotów
To weź po prostu daj linka do tematu "co zrobić z nieplanowanym miotem", jest taki, sama go napisałam, nawet chyba podklejony. Nowy użytkownik najczęściej w ogóle nie wie, że oseski się czasem usypia i zareaguje niechęcią, przerażeniem - i twoje rady będą funta kłaków warte.
AngelsDream - Śro Lis 30, 2011 11:31

babyduck napisał/a:
Co do klauduski - proszę moderację o zwracanie uwagi na ton jej wypowiedzi. nachalne i silne moralizowanie nie zawsze wychodzi na dobre mimo najszczerszych chęci.


Pisałam w tamtym temacie, ale został zamknięty. Napiszę więc tu, przynajmniej widzę, że nie tylko ja się na moment "zdziwiłam".

Powstaje nowe stowarzyszenie, powinno pracować na wizerunek. Tymczasem, osoba, która jest najmocniej z nim kojarzona, wypowiada się w sposób chamski, napastliwy, niekulturalny i... typowy dla pewnego typu ludzi związanych z adopcjami. Nie wiem, czy to specyfika poświęcania siebie dla zwierząt, że zapomina się o ludziach? Ja wciąż pamiętam początki klauduski na tym forum. Zaczęła od awanturek, kłótni o nie wiadomo co i zupełnie nie przyjmowała do wiadomości, że ona może nie czuje się chamem, ale tak jest odbierana.

Sama poleciłam mma założenie wątku na Allo. Forum, jak widać, jest kojarzone głównie z hodowlami. Dla nowych zupełnie nie jest jasny fakt, że wiele osób wspiera adopcje lub ma szczury wyłącznie z takiego źródła.

I teraz jeszcze coś takiego.

Byłam za uśpieniem dzikusów wuwuny. Do dziś nie przekonałam się w 100% do pomysłu ratowania tego typu. Moje prawo.

Jestem za usypianiem ślepych miotów, jednak od jakiegoś czasu staram się nie wciskać swoich poglądów ludziom do gardeł.

I ja naprawdę rozumiem, że każdy ma jakiś styl wypowiedzi, ale granice zostały przekroczone.

Wnioskuję za oczyszczeniem tematu w dziale Narodzin i ponownym otworzeniem go dla ludzi, w końcu, jak te maluchy trafią do ludzi, domki właśnie tam będą mogły wymieniać się informacjami.

Anonymous - Śro Lis 30, 2011 11:35

klauduska napisał/a:
bóg wie w takim celu, że te szczury z labów są usypiane, a to szczury odchowane.


no i? zawsze tak było, jest i BĘDZIE, bo akcje wyciągania albinosów przez fanatyczne stowarzyszenia NIC w tej kwestii nie zmienią.

klauduska napisał/a:
mnie tam zależy komu je wyda, tobie nie musi i to jest twoja już wyłącznie sprawa.


nie, to nie jest wyłącznie moja sprawa, że mi rzekomo nie zależy. zależy mi, żeby znalazły najlepsze domy, szkoda tylko, że wiele z tych potencjalnych domów zostaje zapchane labikami, w efekcie czego każde inne wpadkowe szczury trafią w inne ręce.

klauduska napisał/a:
usypianie ślepych miotów w porównaniu do usypiania szczurów odchowanych, gratuluję mata porównania i podejścia.


usypianie w laboratorium w warunkach humanitarnych to jest jakieś straszne zło? a w czym te wpadkowe maluchy gorsze są? pojawia się laska z maluchami, które straciły matkę, całe forum radzi jak je uratować, żeby przeżyły, pojawia się laska z maluchami przy matce i pierwsze co to naskakiwanie na nią "UŚPIJ!!!"

co wy sobie wyobrażacie, że te 55 czy ile tam szczurów, które wyciągneliście z laba zmieni cokolwiek w działalności laboratoriów? dla mnie to jest szczyt durnoty i zaślepienia, fałszywie pojmowanej "miłości" i skrzywionej misji zbawiania świata. sorry, nic takie akcje nie zmieniają, nie zmieniały nigdy, i nie zmienią.

klauduska napisał/a:
za każdym razem będę namawiała do usypiania miotów, czy tobię się to podoba czy nie.


a namawiaj sobie, ja ci nie bronię, zwłaszcza że sama (o czym wszyscy tutaj doskonale wiedzą) niejednokrotnie sugerowałam takie rozwiązanie w takich samych sytuacjach. ale ja nigdy nie najeżdżałam na nikogo, bo nie uważam, żeby moje zdanie miało być decydującym i jedynym słusznym, tak jak nie potępiam nikogo, kto mimo takiej sugestii ostatecznie decyduje się odchować cały miot.

klauduska napisał/a:
poza tym to, że nie używam, jak większość z was, tysiąca emotek przy każdym zdaniu, to od razu jest "napastliwość". jakbym walnęła po mojej wypowiedzi " ", to już napastliwości by nie było, więc paani, daj pani spokój..


nie bądź śmieszna, kobieto, bo o żadne emotki nie chodzi. naskoczyłaś na człowieka i to nie pierwszy raz w takiej sytuacji. a ponieważ ja i tak żegnam się niebawem z całym tutejszym towarzystwem, to przestałam w tym momencie trzymać dziób na kłódkę w imię świętego spokoju. dlatego nie, nie dam spokoju w tym momencie, ponieważ nie podoba mi się co tu się wyrabia. i wolno mi o tym jasno i wprost napisać publicznie.

[ Dodano: Sro Lis 30, 2011 10:38 ]
i ponownie proszę o odpowiedź na pytanie:

mataforgana napisał/a:
po jaką ciężką cholerę są wyciągane takie kosmiczne ilości szczurów z laba, czemu to ma służyć, jaki jest sens i cel takich akcji

Layla - Śro Lis 30, 2011 11:40

Przyznam szczerze, że chciałam do nowego stowarzyszenia przystąpić., jednak teraz to przemyślę porządnie.
Bel - Śro Lis 30, 2011 11:40

ślepy szczur=możliwość uśmiercenia
widzący=życie? a to dziwna zależność. Szczur to szczur. Poza tym, miałaś ostatnio malutkie kotki. Sama je musiałaś odkarmić,w dzień i w nocy. Czemu nie uśpiłaś? przecież jest tyle kotów starszych w potrzebie!
Klauduska odróżnij sugestie od napastliwych "tak należy zrobić i koniec kropka".

Anonymous - Śro Lis 30, 2011 11:44

Layla napisał/a:
Przyznam szczerze, że chciałam do nowego stowarzyszenia przystąpić., jednak teraz to przemyślę porządnie.


ja się nawet chciałam konkretnie zaangażować w działalność nowego stowarzyszenia, bo wydawało mi się na początku, że będzie świetną i zdrową alternatywą dla skrzywionego od wieków SPSu, ale jak zobaczyłam akcję "hurra, wyciągnęliśmy 55 albinosów z laba" to wszystko mi opadło i dziękuję bardzo, nie widzę żadnej różnicy między nowym a starym stowarzyszeniem, sorry.

klauduska - Śro Lis 30, 2011 11:53

Bel, 2dniowe oseski nie maja zakończeń nerwowych, nic nie czują podczas usypiania.
kotki 2tygodniowe z otwartymi oczami, to chyba zły przykład tutaj..

mataforgana, dla mnie i osób, które chcą ratować szczury ma sens. wybacz, że było ich 55, nie moja wina. miało być 15. i błagam cię z tym "fanatyczne", to nie przesadzaj. tak samo SPS się zajmuje wyciąganiem z laba, jak i my się zajmujemy. nie wszystkie szczury muszą zostać tam uśpione, a rzutów nie ma co tydz, tylko raz na jakiś czas.
poza tym ja nic o 55 labikach w temacie narodzinowym nie pisałam, a wyłączenie, że szczurów do adopcji jest dużo. nie konkretyzowałam, więc proszę mi tego nie zarzucać.
swoją drogą mata, masz forum stowarzyszeniowe gdzie możesz się wypowiadać na każdy temat, a ani jednego twojego wpisu nie ma. sorry, ale czytać w twoich myślach nikt nie umie i zaproponuj w takim razie, czym wg ciebie stowarzyszenie, które ma na celu ratowanie szczurów ma się zajmować jak nie m.in. akcjami labikowymi :/

Layla, bardzo mi przykro, że po jakiejś tam mojej wypowiedzi będziesz przemyślać wstąpienie do stowarzyszenia. nikomu nie narzucam opcji działania jak działam ja i nie rozumiem, co to ma akurat do rzeczy.

i po tym, co czytam, przemyślę sprawę n/t mojego wypowiadania się. jestem wybuchowa itd itp i sobie z tego zdaję sprawę, choć dalej nie widzę jakiegoś mega naskoczenia na mma, przyjmuję do wiadomości, że ok, było.

Wampiwor - Śro Lis 30, 2011 11:56

klauduska napisał/a:
Bel, 2dniowe oseski nie maja zakończeń nerwowych, nic nie czują podczas usypiania.
wtf?
EpKee - Śro Lis 30, 2011 11:57

Temat zostanie przeczyszczony i otwarty.

Dyskutujcie tutaj, proszę bardzo. Ale pamiętajcie o kulturze wypowiedzi. Zarówno jedna, jak i druga strona.

klauduska, z racji, że to nie jest pierwsza skarga na Twój styl wypowiedzi, otrzymujesz 2 ostrzeżenia słowne, każde następne to już ostrzeżenie twarde z paskiem pod avatarem. Zważ więc na ton i stylistykę wypowiedzi, bo dziewczyny z tą "napastliwością" mają rację.

A ja pozwolę sobie skomentować:
AngelsDream napisał/a:
Powstaje nowe stowarzyszenie, powinno pracować na wizerunek.

Layla napisał/a:
Przyznam szczerze, że chciałam do nowego stowarzyszenia przystąpić., jednak teraz to przemyślę porządnie.


Jakie wrażenie robi stowarzyszenie, którego najbardziej medialna członkini w taki sposób się wypowiada o tym, czy szczury mają być uśpione, czy nie ?? Ideą stowarzyszenia jest chyba ratowanie i pomoc wszystkim szczurom, a nie tylko wybranym?

Bel - Śro Lis 30, 2011 11:58

klauduska, o jasna cholera.. mój błąd. Nie wiedziałam, że 2 dniowe szczurki to jeszcze embriony! przepraszam :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: weź dziewczyno wpierw zajmij się biologią a dopiero idź zbawiać świat bo nie daj boże swoją wiedzą jeszcze jakieś zwierze skrzywdzisz...
EpKee - Śro Lis 30, 2011 12:00

Bel, przeczytaj proszę co napisałem wyżej. Bez takich wjazdów proszę, zachowajcie kulturę.
klauduska - Śro Lis 30, 2011 12:00

Bel, eee to akurat powiedziała mi dr Dudzińska.

EpKee, stowarzyszenie będzie promowało usypianie [całe/częściowe] ślepych miotów, ale skoro nie podoba się mój styl wypowiedzi, to następnym razem napisze to ktoś inny zamiast mnie i tyle.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group