To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Imiona dla szczurów

Mirea el tahiri - Sob Gru 03, 2005 23:28
Temat postu: Imiona dla szczurów
Lista proponowanych imion:

A :arrow: Andrzej, Alif, Atom, Arnold, Anarchia, Aria, Aiko(jap. dziecko miłości), Akira, Assan, Asturia, Avista, Azart, Alt, Agape, Akasha, Ada, Ameba, Aminokwas, Asha, Alaska, Akemi, Aru, Abu, Agia, Albin, Alma, Amiga, Alfons, Alonzo
B :arrow: Betty, Bianca, Barbett, Bax, BoochBonguś, Brzoskwinka, Byczek, Bronx, Bamboo, Bebe, Belzebub, Baltazar, Blue, Bonita, Bilon, Blues, Bizou
C :arrow: Cyrus, Capri, Caspar, Cheyenne, Clyde, Conan, Contessa, Caps, Control, Cherry, Czarna, Cropp, Cookie, Czopek, Chucki, Cell, Cola, Chitos
D :arrow: Dyzio, Dżem, Denzel, Dewon, Decybel, Dżamila (ar. Piękna), Dix, Dover, Duncan, Duplo, Dadger, Dafne, Dalia, Drakon, Delia, Dafne (żeńskie), Dafnis, Delete, Durex, Drops, Denzel, Dixi, Dee-Dee, Dexter, Daishi, Dżodżo, Daisy
E :arrow: Ewadim, Etrusek, Edda, Edgar, Edna, Erissa, Etola, Evra, Enter, Ed, Edd, Eddie, Erato, Error, Electra, Elmo, Emma, Emi, Eld, Eldir, Effendi, Eichi, Edo
F :arrow: Freeq, Fajsal, Fagot, Farida, Frigga, Fuksja, Fuzja, Fifka, Fifa, Femi, Fiona, Frania, Fanta, Fiodor, Fiona, Fidel, Foxi
G :arrow: Grysik, Gapa, Gallus, Godot, Grey, Gusia, Garou, Gloria, GiGi, Gabi, Grot, Gala, Gigabajt, Globulka, Grzybek, Gandzia, Gryzia, Garibaldy, Garry, Glynn, Gustaw, Gia, Gonzo, Gonzales, Guerra/Guerrita ("u" nie czyta się), Gonzo, Gnój
H :arrow: Hipis, Hara, Haxa, Holms, Huzar, Hezjod, Homer, Hammurabi, Hope, Holly, Hentai, Hektor, Hemingway, Hikari
I :arrow: Iwo, Ida, Igar, Iris, Ivo, Izis, Ida, Igła, Inez, Ina, Ika, Ilia, Iset, Izyda, Isaura, Inka, Iskierka, Irda, Iluzja, Ironia, Indi, Inda, Imhotep, Isha, Idiom, Inari
J :arrow: Julek, Jasmin, Jarvis, Joga, Jsh, Jota, Jutrzenka, Jaga, Jordan, Jurek, Jazon, Jeremi, Joachim, Jamboree, Jussi, Jaw, Jesse, Jerry Louis, Julian, Josse, Jurand, Jedris, Jontek, Joszko, Jabir, Jamal, Jot, Jotek, Juma, Jolly, Joke, Jumper, Joint, Junior, Jazz
K :arrow: Krakers, Kovu, Kambr, Karbon, Kick, Kasta, Kioto, Klelia, Kali, Kwasek, Kufel, Kreska, Kaya, Kaja, Klara, Kropka, Klarysa, Konny, Kiara, Korek, Kimi, Kami, Kruszyna/nka, Kuzco, Kluska
L :arrow: Latte, Lilli, Lori, Lotos, Lancelot, Luna, Liza, Liana, Lilu, LouLou, Lara, Lala, Lukas, Leoncio, Lufka. Lola, Lotka, Loteria, Lumbago, Leon, Lalal, Lucide, Lila, Lilo, Ludwik, Lusia, Lena, Larry, Loki, Lucek
Ł :arrow: Łajza
M :arrow: Młoda, Miksel, Muniek, Miszmisza (ar. morela), Mef, Mardi, Marco, Midas, Mała, Mysza, Maniak, Molly, Milka, Mamba, Masakra, Munio, Matylda, Mypcia, Mypcik, Miga, Mucha, Mózg, Moskwa
N :arrow: Nabuchodonozor, Nanda, Nazar, Nemo, Nessi, Nikon, Nola, Nugat, Natan, Norman, Nue, Narnia, Nadia, Nil, Negra/Negrita, Nitro
O :arrow: Ordowik, Orson, Omar, Obi, Okta, Osjan, Orkan, Ot-to, Otello, Ofelia, Ora, Oskar, Oia
P :arrow: Prekambr, Perm, Pedro, Pepe, Perri, Pongo, Plutarch, Petra, Pussy, Punk, Procek, Pixa, Pikolo, Problemo, Polly, Pixi, Pralinka, Praline, Pers, Piątek, Paszczak, Pinky
Q :arrow: Qadi(ar.sędzia. czyt.q: dotykamy językiem tylnej częsci podniebienia i mówimy k)
R :arrow: Rasta, Ramaszka(ros.stokrotka), Rabi(ar. wiosna),Ramona, Rene, Rolf, Ram, Raya, Reynevan, Rysiek, Rixa, Rincewind, Roxi, Rat
S :arrow: Sylur, Szczurzyca, Szamsun(ar. słońce), Sami, Salim, Salima, Samira, Salem, Salvador, Sid, Sissi, Sziwa, Szisza, Solon, Sulla (męskie), Sutra, Samira, Sally, Sis, Stahu (tak, tak, przez samo h ;) ), Szczoszek, Spacja, Shift, Screen, Szczur, Songe, Straszka, Sensi, Superman, Summer, Sammy, Sid, Speedy, Samson, Sisi, Soleil, Sonia, Sponsor, Spinka, Soja
T :arrow: Takeo, Teo, Teofil, Tola, Tutti, Tymbark, Tir, Tiksi, Tea, Turbo
U :arrow: Uf, Ullises, Uran, Uszat, Ula, Uno, Utta, Ufo
V :arrow: Vally, Vectra, Vega, Visa, Vanilia
W :arrow: Wilma,
X :arrow: Xena, X (iks)
Y :arrow: Yeti, Yogurth, Yogi, Yellow
Z :arrow: Zoe, Zilla, Zuzia


Linki do stron z imionami:
Bogowie i bóstwa
Baby names ;)
Kocie imiona
Navne
Słownik elficki

Imię powinno mieć dwie sylaby, najlepiej jakby ostatnią literką każdej sylaby była samogłoska, takie imiona są dźwięczne i szczurki bardzo szybko się do nich przyzwyczajają. W uczeniu szczurka reagowania na imię bardzo ważne jest to, aby nienaturalnie często zwracać się do niego po imieniu (przy karmieniu, przy nauce, przy głaskaniu itd...), dobrze jest robić mu często takie małe teściki typu: mam jakiś smakołyk w ręce, jak stoję obok klatki i szczuras zareaguje na imię, to dostaje, jak nie, wołasz do niego tak długo, aż będzie wiedział, o co chodzi i wtedy dostaje smakołyk.


Temat scalony przez AngelsDream 26.03.2012. Pierwszy post przygotowany z kilku innych z tego tematu. AD

Linki z imionami zaktualizowane 04.06.2014 r. Lavi.

KAKA - Nie Gru 04, 2005 13:47

dobre dobre :D sama sobie o sobie czegoś poczytałam. Ale tylko do połowy jest prawdą :D
Cola - Pon Gru 05, 2005 11:36

A ja jeszcze dorzuce swoje 3 grosze na temat imion (to dla tych mniej zaawansowanych w hodowli :] ), otóż imię powinno mieć 2 sylaby, najlepiej jakby ostatnią literką każdej sylaby była samogłoska, taki imiona są dźwięczne i szczurki bardzo szybko sie do nich przyzwyczajają. W uczeniu szczurka reagowania na imię bardzo ważne jest to aby nienaturalnie czesto zwracać się do niego w jego imieniu (przy karmieniu, przy nauce, przy głaskaniu itd...), dobrze jest robć mu często takie małe teściki typu mam jakiś smakołyk w ręce, jak stoje obok klatki i szczuras zareaguje na imię to dostaje, jak nie, wołasz do niego tak długo aż bedzie wiedział o co biega i wtedy dostaje :]
no to tak przy okazji, bo mysle że to jest ważne :)

KAKA - Pon Gru 05, 2005 16:12

ale to jest bardzo dobre, zastanawiam sie nad wydzieleniem tematu, bo często zdarza sie pytanie nowych właścicieli szczurów odnośnie nauki na reagowanie na imię :wink:
zobaczmy jak temat bedzie popularny....

Elbereth - Pią Paź 13, 2006 16:17

Fajne, szczególnie te japońskie (nabrałam ochoty na szczura o imieniu Takeo :roll: ).

Cola napisał/a:
imię powinno mieć 2 sylaby

To na prawdę ważne, nawet jak się nazwie szczura (albo innego zwierzaka) dluższym imieniem, to i tak w większośći przypadków potem się skraca. To prościej od razu nazwać krótszym imieniem.

szałas - Pią Lis 17, 2006 15:47

ja moim szczurom dawałem na imiona ksywki moich kolezanek ;)
coby mieć je zawsze przy sobie :P

a jak miałem z hodowli to zawsze zostawiałem hodowlane :)

AngelsDream - Pią Lis 17, 2006 15:48

Zobaczycie co wymyśliliśmy z M. dla tych malców co do nas przyjadą.
Anonymous - Pią Lis 17, 2006 20:54

Młoda :> Pod wpływem emocji. "Jaka ona Młoda jest.. taki śliczny ogonek"

I zostało ;)

Mi się niesamowicie podobają trzy imiona : Freeq, Anarchia, Rasta ;) :mrgreen:

Layla - Pią Lis 17, 2006 21:05

Aria, Betty i Bianca to pomysły mojego lubego (ach te urocze fotomodelki :P )


Aiko- po japońsku "dziecko miłości" Wymyśliłam ja! Ha! Brzmi słodko według mnie ;)

Cyrus - jako miłośniczka antyku musiałam wpaść na to imię :) Jest takie dostojne ;) http://pl.wikipedia.org/wiki/Cyrus_II_Wielki

szałas - Pią Lis 17, 2006 21:09

Juni napisał/a:
Freeq, Anarchia, Rasta

tylko nie Freeq, rzygam na samą myśl :P
reszta mi sie niezmiernie podoba ^_^
a co Juni wie o Anarchii :>

ja swoją kolejną dziewczynke o ile takowa będzie nazwe Ramaszka <serduszka>
prześliczne!

Anonymous - Pią Lis 17, 2006 21:12

szałas, aaaaaa! Zostaw mi freeqa w spokoju! Wrr! :-P Freeq, Freeq... :zakochany:

Ramaszka :> ? A z jakiej okazji - o ile można wiedzieć 8) ?

szałas - Pią Lis 17, 2006 21:18

Juni, rzygam po Freeqach i jakichkolwiek innych aromatyzowanych piwach (dlatego własnie pije żywca:D)

Ramaszka to po rosyjsku/białorusku, no w kazdym razie w jezyku jakiegos wschodniosłowianskiego narodu Stokrotka
ale brzmi wspaniale... :D

Layla - Pią Lis 17, 2006 21:20

Szałas, sorki za offtop, ale jak patrzę na ciebie z irokezem i widzę napis "różowa kluseczka" to wysiadam :mrgreen: :mrgreen:

A z imion to mi się jeszcze podoba Nabuchodonozor 8)

szałas - Pią Lis 17, 2006 21:22

Layla, że niby ja jestem jakies takie zło ?
wole różowy od niebieskiego :P

Anonymous - Pią Lis 17, 2006 21:23

szałas, marudzisz... Kocham Freeqa :> I Lechy :mrgreen:

No te różowe kluseczki trafione nie są... :lol:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group