To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Trawa dla kotów lub gryzoni - warto?

wanna - Śro Gru 06, 2006 01:22
Temat postu: Trawa dla kotów lub gryzoni - warto?
Czy wasze szczury lubią tą trawę?
Moje jakoś nie specjalnie przepadały...
A w ogóle nie mam pojęcia co to jest za składnik pochłaniający wodę i czy on nie zaszkodzi ogonkom, bo najbardziej to lubiły w trawie kopać i próbować właśnie to coś

Nisia - Śro Gru 06, 2006 08:12

Ja ten składnik wybrałam metodą Kopciuszka i normalnie wysiałam ziarna do ziemi. Szczury chętnie zjadały, ale te kłącza tuż przy nasionakch. Samej trawy (liści) moje nie jedzą.
falka - Śro Gru 06, 2006 08:33

Moje trawkę jadły, ale jak jeszcze siałam nie zjadany z karmy owies. Teraz miksuję karmę sama, więc owsa ni ma to i trawki ni ma.
Anonymous - Śro Gru 06, 2006 11:42

Ja jeszcze nie wysiewałam nigdy, ale właśnie w tym tygodniu kupiłam trawę do wysiania dla gryzoni (na animalia) i będę próbować. Poza tym na święta ładnie bezie wyglądał stół z trawka.
Niuniak - Śro Gru 06, 2006 12:22

a ja dałam z tym co pochłania wodę. szczury nie są głupie i jak coś jest niedobre to wyplują :mrgreen: lub też jak nie mają ochoty na to....czasem mam problem żeby im dać coś na śniadanie co im bedzie smakować bo wyrzucają pod siebie :P
sachma - Śro Gru 06, 2006 14:39

te wszystkie trawy to pszenica... a przynajmniej tak wyglada... ja wybieram pszenice z karmy i sieje w kuwecie od starej malek klatki... kupa zabawy, masa balaganu - ale kto by o balaganie myslal jak ogony szczesliwe? :)
wanna - Śro Gru 06, 2006 18:23

dobry pomysł też mam jedną kuwetę wolną :) a i jedzonka dużo zostaje... tylko mam wątpliwości co do ziemi, bo w niej jest dużo grzybów i bakterii (żeby kwiatki dobrze rosły).
Jaką ziemię stosujecie?

Nisia - Śro Gru 06, 2006 18:29

Ja podłoża do terrariów.

Podlane "nawozem z dżdżownic" ładnie rośnie. Zresztą, trawa wiele nie wymaga.

wanna - Śro Gru 06, 2006 18:31

No tak, tylko nie chodziło mi o trawę, ale o szczury -czy im nie zaszkodzi...
po przejściach z alergiczną Mychą jestem już przewrażliwiona

Niuniak - Czw Gru 07, 2006 16:57

trawa im nie powinna szkodzić, bo nie jest jakoś specjalnie alergiczna. trzeba uważać tylko na ziemię, w której będzie rosła :)
sachma - Czw Gru 07, 2006 23:47

moje mialy trawsko posiane w zwyklej ziemi kwiatowej i nic im nie bylo... nie dodawalam oczywiscie zadnych odzywek! a ziemia sama w sobie ich nie posiadala.
wanna - Sob Gru 09, 2006 03:51

Niuniak oczywiście, że chodziło mi o ziemię... boje się dawać szczurkom w kwiatkowej, ale jeżeli sachmy babkom nic nie jest to może spróbuję... :?
moniaaa - Nie Gru 10, 2006 12:14

ale skad wziac ziemie kwiatowa bez dodatkow? jak pytam o taka w jakich kolwiek sklepach ogrodniczych to mowia mi, ze tylko wlokno kokosowe jest bez dodatkow.. :? zawsze tam sa jakies nawozy.. a moze wystarczy to wygrzac w piekarniku?
Nisia - Pon Gru 11, 2006 14:24

moniaaa, nie. Wygrzewanie zabija tylko żywych niepożądanych lokatorów.
Ale przecież w każdym zoologu sa ściółki do terrariów? Bez żadnych dodatków. Sa tez takie ściółki z kawałków drzewa owocowego. Pięknie pachną po podlaniu... Jabłkami, gruszkami...

moniaaa - Pon Gru 11, 2006 17:31

no tak, tate wyslalam kiedys do zoologa i przyniosl mi taka niby ziemie niby torf (chyba do terrariow). no i jak to na forum wszyscy radza wrzucilam do piekarnika na duza ilosc stopni na jakies 10-15min. no i caly dom pozniej bardzo brzydko pachnial, jakis dym tez sie pojawil...
to moze tego sie nie wygrzewa?

Nisia, tez tak wlasnie myslalam, ze nawoz to jednak nawoz (a z tych sciolek do terrariow zrezygnowalam z w/w powodow) dlatego przez dluzszy czas nie moglam znalezc ziemi do digging boxa i szczurza donica pusta :/



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group