To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Jak odchudzić szczura?

Pyl - Pią Cze 01, 2012 15:56

AngelsDream, to tak jak Boguna :lol:
szczurowata - Nie Cze 03, 2012 09:36

Nisia, moja szczuzyczka ma nadwagę. U mnie pomaga dłuugi wybieg (ale to taki naprawdę porządny :) ), ograniczenie dodatków (tych tuczących), i warzywa. Trzeba tez dobrze dobrać karmę, bo np. przy Vitapolu nie dziwne, ze zwierzak ma nadwagę..i ogólnie tej karmy nie polecam :wink:
Liriel - Śro Wrz 12, 2012 22:26

ja muszę odchudzić Sir Puszkina, wyhodował już sobie pokaźne ,,boczki". Omen i Durian są smukli, a ten tylko cały czas by wpierniczał :roll: już ograniczyłam wszystkie dodatki w karmie, ale jakoś mu nie zrobiło różnicy- dalej wsuwa wszystko jak leci.
Pyl - Śro Wrz 12, 2012 22:45

Liriel, w mojej ocenie one mają genetyczną skłonność do tycia. Szmerek Swawolnik jest najcięższy w stadzie i waży obecnie 680g. I to nie są mięśnie, to niestety tłuszcz :( Całe stado jest pod kontrolą jeśli chodzi o ilość i "zasobność" karmy, żaden inny ogon nie przekracza 600g, a są tam też spore szczury. Szmerek je i tyje, je i tyje, je i tyje i tak w kółko.

Gruszek (brat Duriana) też jest szczuplutki - w tym samym stadzie, na tej samej karmie.

Liriel - Śro Wrz 12, 2012 23:26

Pyl, całkiem możliwe, jak do mnie trafił nie był najchudszy, ale teraz jeszcze bardziej się zaokrąglił. przy misce jest pierwszy, odchodzi ostatni. wciąga nawet to, czego żaden mój szczur nigdy nie ruszył- nawet te zielone kółka z VL.
wilczek777 - Śro Wrz 19, 2012 00:56

Czarna magia to całe odchudzanie ogonów. Moje trio dostaje standardowo pełną michę, jakiś smak typu chrupek albo dropsy, od czasu do czasu gerber, warzywko owoc. Nigdy nie musiałam pilnować żeby nie tyły. Mój TŻ ma rocznego ogonka który od zawsze był spory. Mieszka z 2 kolegami którzy ważą elegancko i ładnie wyglądają. Grubas (tak takie ma imię kula tłuszczu) ma 570 gram? (ostatnio u wet był ważony). Nie wygląda źle, to nie jest otyłość ale widocznie odstaje od pozostałych szczurków. Jest sprawny, biega i wdrapuje się gdzie ma chęć, nie skacze bo tego nigdy nie robił bez poważnych powodów od małego. Ostatnio przybyło kolejne 15 gram...
olgapsiara - Śro Wrz 16, 2015 20:13

Granda ma pół roku i waży 430g . Odchudzać ją ?
Pyl - Czw Wrz 17, 2015 00:02

olgapsiara, to zależy jak wygląda. Ta sama waga u jednego szczura będzie prawidłowa u drugiego będzie nadwagą. Zajrzyj do wątku o nadwadze, porównaj jej sylwetkę z zaprezentowanymi tam szczurami.
olgapsiara - Śro Lut 03, 2016 12:07

Znów ten sam problem. Granda ma już ponad rok - waży 530 g. Jest gruba, leniwa... Dostają teraz moje szczury (3) mieszanke VL complite i beaphar care+ . Co jeszcze mogę zrobić? :(
Karena - Śro Lut 03, 2016 12:19

olgapsiara, Nie za dużo białka jak dla dorosłego stada? Karma to jedno, ale sposób podawania i ruch, to zupełnie inna para kaloszy. Poczytaj posty dotyczące odchudzania w tym temacie i powodzenia ;)
quagmire - Śro Lut 03, 2016 12:20

Musisz więcej opisać - jak karmisz, ile karmy dostają, czy i kiedy dostają warzywa, czy są jeszcze jakieś dodatki. Kiedy i ile razy dziennie dostają jeść.
Moje podstawowe rady: http://forum.szczury.biz/...p=722528#722528

olgapsiara - Śro Lut 03, 2016 12:31

Mają to suche od ok. 3 dni = mało zjadły. Teraz imm właśnie na ściółke wysypalam. Po klatce się tylko wspinaja, bo drabinek nie ma ;) Dostają orzeszki, marchewki, jabłko (gruba nie), pomidory... Jedzą też proso. Ruch... hmmm... ale jak? :( Ona ciągle siedzi w klatce i je albo śpi, a reszta biega. A jak ją na siłę wyciągnie, to śpi na parapecie, czy za poduszkami.
Pyl - Śro Lut 03, 2016 12:39

olgapsiara, jak nie biega na wybiegach to znaczy, że nie ma motywacji do szukania jedzenia - ja karmię wyłącznie na wybiegu rozsypując karmę - kto nie biega ten nie je :P
Nie ma pojęcia "mało zjadły" - wyjadają wszystko co wysypię, bo wiedzą, że więcej nie będzie. Nic im się nie dzieje, jak kilka-kilkanaście godzin siedzą bez karmy, a jaką mają motywację, żeby potem biegać i szukać...

Możesz sobie jeszcze poczytać ten temat.

/Edit
olgapsiara napisał/a:
Dostają orzeszki
To co się dziwisz?
olgapsiara - Śro Lut 03, 2016 12:42

Dzięki tak właśnie zrobię :)
quagmire - Śro Lut 03, 2016 12:46

To zrezygnuj ze stałego dostępu do karmy. Ja preferuję karmy z ziarnami, łatwiej wtedy karmić raz dziennie. Szczupłym nie zaszkodzi, a Grandzie powinien pomóc. Nasyp im do miski tyle, ile sądzisz, że zjedzą w ciągu 24 godzin. Daj im wieczorem po wybiegu. Sprawdź rano, ile zostało. Jeśli stosunkowo niewiele, to dobrze, jeśli dużo, to znaczy, że dałaś im za dużo, a jeśli nic, to znaczy, że za mało. Jak już ustalisz, ile im dawać tak, żeby przez ok 4 godziny dziennie nie miały dostępu do karmy, to super. Warzywa możesz im dać rano. Jak Granda wyjdzie głodna na wybieg, to powinna być bardziej aktywna. Powinna chcieć szukać jedzenia. Możesz wtedy dać kulę-smakulę z odrobiną dziennej porcji karmy, lub pozawijać trochę karmy w gazety, żeby jej szukała. Zrobić digging box, cokolwiek. Sprawdź, czy nie chce biegać za kocią wędką, chociaż to ją może szybko znudzić, ale chociaż trochę pobiega.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group