To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Jak odchudzić szczura?

jancia - Sob Mar 24, 2012 12:18

To jest klatka:



Jak widać miski są na górze a poidło na samym dole- załatwiają się w kuwecie na dole- nigdy nie na półki. Ed musi skoczyć żeby dostać się do picia. Tak samo żeby dojść do sputnika musi pokonac kilka pięter...

Helcia - Pią Kwi 20, 2012 11:18

ile mniej więcej szczur powinien chudnąć tygodniowo? ( nie mogę nigdzie znaleźć)
Ryjek w tydzień z 700 gramów zszedł do 670 gramów, zastanawiam się czy chudnie w dobrym tempie?

quagmire - Pią Kwi 20, 2012 11:34

Sporo, ale chyba nie można jeszcze powiedzieć, że za dużo (zwłaszcza, że 10 gramów wahania może być przed i po posiłku). Jakie metody zastosowałaś?
Helcia - Pią Kwi 20, 2012 11:47

quagmire, dostawał versele laga zero classic rano ok 15g, wieczorem jakaś marchewka i płatki owsiane, raz trochę jajka gotowanego
oprócz tego kilkugodzinne wybiegi z dużą ilością ruchu

AngelsDream - Pią Kwi 20, 2012 11:49

Helcia, dobre tempo to podobno ok. 10-15 gramów na tydzień przy ważeniu w maksymalnie podobnych warunkach. Ale ja z doświadczenia wiem, że szczury grubaski, zwłaszcza w początkowej fazie gubienia, lubią chudnąć mocniej.
Helcia - Pią Kwi 20, 2012 11:55

Ryjek właśnie na diecie jest od tygodnia, więc może dlatego tyle schudł. Nagle mu ograniczono smakołyki i zmuszono do ruchu :)
Będę go teraz częściej ważyć i w razie gdyby dalej tak szybko gubił gramy :mrgreen: , to przejedziemy się do weta.

quagmire - Pią Kwi 20, 2012 11:55

Czyli po prostu monitoruj dalej, jak tempo chudnięcia trochę spadnie, to będzie dość typowe.
AngelsDream - Pon Maj 07, 2012 14:48

Andaj w tym cyklu diety najmniej ważył 612 (ruszał z 700), ale obawiam się, że po operacji, przez to, że mieszka sam znów nam podskoczy. Mam nadzieję, że nie więcej niż 20-30 gramów. Zobaczymy. Wczoraj ważył 620 gramów, czyli całkiem nieźle. Szczura rekonwalescenta naprawdę trudno nie utuczyć.
quagmire - Pon Maj 07, 2012 15:30

AngelsDream, zależy, czy chce jeść, jak jest sam. Ale Andaj który nie chciałby jeść? Niemożliwe :)
AngelsDream - Pon Maj 07, 2012 15:32

quagmire napisał/a:
zależy, czy chce jeść, jak jest sam.


Tęskni, ale wystarczy mu, że z nimi pobiega, trochę go nosi z nudów, ale je jak on... To z jednej strony cieszy, a z drugiej zmusza mnie do pilnowania go jeszcze bardziej.

Pyl - Sob Maj 12, 2012 18:35

Macie jakieś pomysły na dobre, ale niesmaczne karmy? Chciałabym, żeby ogony coś miały w klatce przez te 23,9 godziny, kiedy już spałaszują dzienne dawki karmy. Na razie daję ziółka, ale różnie to działa.
smeg - Sob Maj 12, 2012 18:37

Moje szczury gardzą Rat Nature, więc zaliczyłabym ją do niesmacznych :P Labofeed i Rat&Mouse Pro też jakoś nie robiły furory - tzn. Labofeeda jadły chętnie, ale dość dużo czasu zajmowało im obgryzienie granulek do końca ;)
AngelsDream - Pią Cze 01, 2012 15:16



Odchudzony Andaj wygląda mniej więcej tak. Nieodchudzony miał niewidoczne tylne łapy, jego dolna linia z boku przypominała tyldę tylko na odwrót. :wink:

Z 29 lutego:


quagmire - Pią Cze 01, 2012 15:31

Jazz wciąż się odchudza, wygląda na to, że dość skutecznie. Ale mam wrażenie, że mu sporo luźnej skóry zostaje, zwłaszcza tak na nogach, więc nie wygąda tak ładnie, jak Andaj. Ale co pozytywne, sporo więcej się rusza, sam z siebie :)
AngelsDream - Pią Cze 01, 2012 15:33

quagmire, Andaj też trochę zwisa, tu i ówdzie, ale ten szczur... skacze i biega. :shock: :serducho:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group