To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Szczur je za mało lub jest wybredny - porady

smeg - Czw Kwi 30, 2015 11:52

Pewnie lucerna ;) Moje szczury tez jej nie lubia, mimo ze generalnie nie wybrzydzaja i jedza praktycznie wszystko. Mieszalam kiedys szczurze karmy z kroliczymi (nieodpowiednimi dla krolikow przez obecnosc ziaren), ale szczury zupelnie olewaly wszelkie kawalki granulatu z zieleniny.
Ciastkowo - Sob Sie 01, 2015 11:13

Mam takie pytanie slyszalam ze makaron jest najlepszy na utuczenie szczura i akurat mam szczescie ze obydwie go lubią ale jakos nie tyją:( z czym moge im podawac ten makaron zeby przybraly na wadze ?
nimka - Sob Sie 01, 2015 17:23

A potrzebują utyć? Może mają prawidłową wagę (czyli są szczupłe)? Czy możesz wstawić ich aktualne zdjęcia, takie żeby było na nich widać ewentualną chudość?
Tuczenie szczura ponad potrzeby nie jest dobre, grubszy szczur ma bardziej obciążone stawy (i szybciej przestanie chodzić), może mu się to też odbić na sercu, wątrobie.

Ciastkowo - Sob Sie 01, 2015 18:26

Wydaje mi sie ze sa za chude gdy biore je w reke lub glaszcze czuc kregoslup kostki i wydaje mi sie ze zbyt bardzo je czuc, postaram sie wstawic wieczorem, chociaz na zdjeciu wygladaja w miare normalnie :d
cane - Sob Sie 01, 2015 18:52

Ciastkowo, ale zdajesz sobie sprawę, że szczur musiałby być naprawdę otyły, żeby mu nie było czuć kostek?
Ciastkowo - Sob Sie 01, 2015 23:29

Poprosru mam porownanie jak patrze tu na wasze szczurki i na moje to moje sa o wiele chudsze.
nimka - Nie Sie 02, 2015 02:15

A które "nasze"? ;) Bo "my" też możemy mieć otyłe szczurki i to wcale niedobrze ;)
Poza tym, Ty masz szczurki młodziutkie, prawda? U nich zupełnie inaczej prezentuje się budowa ciała niż u przeciętnego niechcący trochę spasionego szczura. Z resztą nawet nie muszą być spasione - na zdjęciach często wychodzą grubsze, bo jak dorosły szczur siedzi, leży to wydaje się grubszy niż jest w rzeczywistości.

Te Twoje musiałyby być bardzo zabiedzone, żeby trzeba było je tuczyć. A nie wyglądają (widziałam zdjęcie z Twojego wątku).

cane - Nie Sie 02, 2015 03:17

Ciastkowo, Specjalnie dla ciebie - zdjęcie mojej ledwie minimalnie-minimalnie za chudej samiczki... Z "tuczeniem" ograniczam się do podsunięcia jakieś ziarenka od czasu do czasu jak biega po pokoju ;) . W sumie gdyby nie jej wiek to nawet z tym bym sobie darowała... Po prostu to już ponad roczna samiczka, wolałabym żeby miała minimalny zapasik tłuszczyku na wypadek choroby. Kosteczki to mam wrażenie, że nawet na zdjęciu da się policzyć :P .

https://photos.google.com/photo/AF1QipOsJM8FVy-2fnB580rXx7t-9uKkvIriPJIMtLev
https://lh3.googleusercontent.com/11yO93Wsigr_vZwjLpKHCuhq77f17BguhhCrOwA4L1M=w1161-h653-no

A tutaj moja 2 dziewczyna [wiek ten sam], przy której codzienna modlitwa brzmi "I spraw dobry Boże, żeby przynajmniej nie utyła" :lol: . Tragedii nie ma, ale z jej niechęcią do ruchu i zamiłowaniem do jedzenia muszę zwracać uwagę czy nie zaczyna tyć. Gdyby nie to byłaby dla mnie "szczurkiem starszym idealnym" - nie zatłuszczonym, ale własnie z minimalnym zapasem. Tutaj również kosteczki wyczuwalne [tak jak i wielki brzuchol do miziania :lol: ].

https://lh3.googleusercontent.com/A6vC7oAiQtWzgYgG0ED7wGn743yBlXkFqmYjMQtfSIc=w1161-h653-no


Porównaj sobie do tego twoje dziewczyny.... Tylko pamiętaj, że porównujesz zgrabne nastolatki do pań w kwiecie wieku :P .
Do tego na forum "młode, nie za grube dziewczyny" to mniejszość ;) . Połowa zdjęć to będą panowie [z natury - wielcy i... rozlegli :twisted: ], później kolejna połowa z pań to damy starsze wiekiem [mające prawo do okrągłości!], od tego co zostało odjęłabym jakieś 1/4-1/3 młodych, ale puszczystych... tzw. "Szczurzynek balzakowskich :P ".
Wychodzi na to, że... Powinnaś zwracać uwagę na jakieś 15-20% zdjęć z całości :twisted:

Ciastkowo - Nie Sie 02, 2015 09:51

No macie racje są mlode mają jakies 5 miesięcy i moze dlatego takie szczuplutkie, moze i troche przesadzam zamartwianiem sie :oops: ale jak je biore w rece to mam wrazenie ze mi przez palce przeleca ;p
Wstawie zaraz zdjecia :)

[ Dodano: Sob Sie 08, 2015 16:24 ]
Przepraszam nie bylo mnie kilka dni, zaraz wstawie zdjecia dziewczyn w ich temacie, a przy okazji sie pochwale ze potrafia korzystac z kuwety! A juz myslalam ze wychowalam brudasy ;P

FOXI - Sob Sie 15, 2015 20:46

Czy to normalne ,że w upały moje szczury mało jedzą i mało piją? Bo leniwe to raczej normalne jak u ludzi :P
Tofcia - Sob Sie 15, 2015 21:24

FOXI, z jedzeniem to normalne z piciem to może piją jak nie widzisz? Moje śpią w jedzeniu więc praktycznie odpada mi ten problem :)
FOXI - Nie Sie 16, 2015 10:09

Tofcia, dziękuje :)
rud489 - Pon Lis 09, 2015 18:07

Witam,
na przybycie moich dwóch chłopaków kupiłam 2,5kg karmy Versele Laga Rat Nature. No i jedzą, ale zawsze zostają te okrągłe zielone chrupki :evil: Myślę sobie, nie ma wybrzydzania! Proszę ładnie wszystko zjeść. No i jest strajk głodowy. Zostawiłam ich na całą noc i cały dzień nie dosypując więcej karmy i chrupki dalej leżą. Z litości sypnęłam im ziarna słonecznika, a poza tym to posilają się papierem toaletowym i podściółką. Co za szczurasy! Czekać czy iść na kompromis i wyrzucać te niedojedzone chrupki i sypnąć świeżej karmy? :?:

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Czw Paź 06, 2016 11:27 ]
Scaliłam dyskusję z tematu zbiorczego.

Rusałka - Sob Mar 12, 2016 14:12

rud489 szczury to nie ludzkie dzieci, którym możesz kazać siedzieć przy stole dopóki nie zjedzą obiadu do końca. Zielone chrupki mogą im zdecydowanie nie smakować.

rud489 napisał/a:
Zostawiłam ich na całą noc i cały dzień nie dosypując więcej karmy i chrupki dalej leżą. Z litości sypnęłam im ziarna słonecznika, a poza tym to posilają się papierem toaletowym i podściółką. Co za szczurasy!

Przestań więc je głodzić i nasyp im normalnego jedzenia. W obecnej chwili twoje zachowanie zbliża się powoli do granicy znęcania się nad zwierzętami.

Chester - Sob Mar 12, 2016 15:13

Serio rud489, ? Nie uważam, że to normalne. Czy jak czegoś nie lubisz i czujesz że np. Zwymiotujesz, to masz chęć tego jedzenia? Szczury wykrywają chemię, wiedzą co jest dla nich dobre, a jeżeli mają chęć sprawdzić to robią to liżąc przysmak - dzieki temu wiedzą czy sie nie otrują, biorąc tylko Male ilości. Nie pomyślałaś, że może coś jest z tymi chrupkami nie tak? Nie zawsze to kwestia wybrzydzania...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group