To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Szczur je za mało lub jest wybredny - porady

radek - Nie Sie 21, 2011 01:24

fen napisał/a:

Nie zawsze droższe znaczy lepsze o tym też nie można zapominać ;D

Nie podalem ,ze to najdrozsze ,tylko najbardziej cenione- a za to niestety trzeba placic :)

[ Dodano: Nie Sie 21, 2011 01:30 ]
..zapomnialem sie przepraszam ,ze jestem na polsko -jezycznym forum i nie moge sie sprzeczac z nikim .. -PRZEPRASZAM

[ Dodano: Nie Sie 21, 2011 01:34 ]
....zapomnialem sie chwile,ze jestem na polskim forum i nie moge sie sprzeczac..-PRZEPRASZAM

Karena - Nie Sie 21, 2011 02:15

radek napisał/a:
Normalnie Karena - slonecznik jest z zawartoscia soli morskiej ,przeznaczony m.in. dla gryzoni. Firma..np: 'Burgess',czy 'Royal' -suppliers from GB (wielka brytania),...Jakbys zauwazyla ,nie mieszkam w polsce.. takie mam dostepne ,najlepsze jakie moge dostac i takie kupuje -nie sa to smieci placac po kilkadziesiat euro za 3kg.karmy lub 2-5 euro za paczuszke odzywek z dropsami itp...
P.s: to tylko przyklady.. a tak poza tym, wspomniana karma czy dodatki ,nie sa oglonie dla gryzoni ,tylko z przeznaczeniem dla szczurow .

radek napisał/a:
..zapomnialem sie przepraszam ,ze jestem na polsko -jezycznym forum i nie moge sie sprzeczac z nikim .. -PRZEPRASZAM


Nikt się tu z Tobą nie sprzecza przecież więc nie wiem po co te emocje :wink:
Nic nie mogę znaleźć na temat tych firm (możliwe, że jest to spowodowane późną porą i moim rozkojarzeniem o tej porze) ale ciekawi mnie koncepcja samego niełuskanego słonecznika z dodatkiem soli. I nie wiem też po co bulić za to nie wiadomo ile kasy skoro w końcu to tylko dwa składniki, które można tanio dostać.
2-5 euro za dropsy i kilkadziesiąt za karmę? Chyba trochę przepłacasz z tym wszystkim :)
No ale to już twoja sprawa. Możliwe, że w Polsce mamy zwyczajnie tańsze produkty (chociaż wątpię).
Nie róbmy offtopu. Jak masz linki do tego słonecznika to poproszę na priv :wink:

radek - Nie Sie 21, 2011 15:52

Karena napisał/a:
Nikt się tu z Tobą nie sprzecza przecież więc nie wiem po co te emocje :wink:
Nic nie mogę znaleźć na temat tych firm (możliwe, że jest to spowodowane późną porą i moim rozkojarzeniem o tej porze) ale ciekawi mnie koncepcja samego niełuskanego słonecznika z dodatkiem soli. I nie wiem też po co bulić za to nie wiadomo ile kasy skoro w końcu to tylko dwa składniki, które można tanio dostać.
2-5 euro za dropsy i kilkadziesiąt za karmę? Chyba trochę przepłacasz z tym wszystkim :)

O NO MASZ.. :) Zartowalem przeciez.Karena po 1) moze zle to opisalem ,odnosnie "solonego slonecznika "itp to nie w wydaniu jednej z pow.firm ktore wymienilem ..to akurat kiedys mialem okazje kupic w jakims wiekszym pet shop'ie jadac gdzies z pracy ,nawet nie pamietam nazwy,pamietam ze kupowlem 2-3 razy i to byl tzw. zestaw snack'ow dla szczurow ,cos w stylu 7 days conditioner,i tam sie m.in.znajdowal slonecznik z dod.soli morskiej.7 roznych paczuszek. po2)z rozpedu podalem ceny za psia karme :) ..bo suka jest wybredna i od czasu do czasu musimy jej kupic cos lepszego -linie trzyma ;) A szczurze karmy te wspomniane i dobre sa w granicach 8-12 euro za 1,5 kg.np. Tak jak ost.kupuje ,bo 2 sztuki wiecej nie ma sensu.Takze ,nie jestem samobujca zeby bez sensu przeplacac,ale czasem ulubiencom trzeba dogodzic-bez rozpuszczania oczywiscie ;)

resurrection - Sob Lut 25, 2012 16:59
Temat postu: Wybrzydzanie
Witam,
Mam dwa szczurki,jednego od miesiąca drugiego od paru dni.
Problem polega na tym ze strasznie wybrzydzają
Chodzi np o marchewkę Surowej za nic w swiecie nie zjedzą no chyba że ją zetre to zjedza troszkę.
tak to tylko gotowane a najlepiej jak jest papka z tego.
Ogolnie nie chcą jeść takich rzeczy jak Surowa marchewka,seler,buraki,Pomidor wszystko musi byc gotowane lub też mielone ścierane(ale do mielonych i scieranych muszą mieć ochotę żeby zjeść:D)
Nie chcą też jeść suchej karmy poza słonecznikiem i ziarnami kukurydzy.
Przez wybrzydzanie "tego nie zjem!" maja strasznie ograniczona dietę. jest jakis sposób zeby zachęcic je do jedzenia?
Zostawiłam im kiedyś na noc SUROWEJ marchewki. Cała została i głodowały jedną noc.

Scaliłam z odpowiednim tematem. Kluska

K3 - Sob Lut 25, 2012 17:01

o wybrzydzaniu chyba już było sporo
Kasik - Sob Lut 25, 2012 17:09

resurrection napisał/a:
Cała została i głodowały jedną noc.

to spróbuj przegłodzić je dłużej, co to jest raptem jedna noc? Poza tym - szczur raczej nigdy nie zje nowej rzeczy za pierwszym razem - musi się przekonać i sprawdzić, że mu to nie szkodzi.

Poza tym, są już odpowiednie tematy, zanim założysz nowy, poszukaj czy już taki nie istnieje. Np. tu:
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=10294
lub tu: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=862

quagmire - Sob Lut 25, 2012 18:01

A do tego z mojego doświadczenia właśnie marchewka jest czymś, do czego szczury muszą się przekonać.
Nie wyobrażam sobie wybrednego szczura. Moje jedzą prawie wszystko. A jak nie zjedzą od razu, to mają na poźniej :)

smeg - Sob Lut 25, 2012 21:14

Moje szczury też były wybredne, kiedy były tylko 2. Teraz mam 10 i wiedzą, że jak nie zjedzą od razu, to nie zjedzą wcale, bo inne im zeżrą i stracą coś, co może okazać się dobre :P
crayou - Pon Mar 05, 2012 17:41
Temat postu: Szczurasy nie chcą zbóż...
Witam.
To mój pierwszy post tutaj, mam nadzieję, że wybrałem odpowiedni dział. Nie znalazłem podobnego tematu, więc:
Moje chłopaki nie chcą jeść zbóż. Dostają mieszankę z Animals'a lub do wyboru jedną z dwóch mieszanek na wagę. Wyjadają tylko lepsze bonusy typu kukurydza i orzeszki a zboża zostają. Trochę mnie to martwi, bo zboża to niby ich podstawowy pokarm.
Ubóstwiają za to ziemniaczki gotowane, makarony, kukurydzę z puszki, jajka, suchą bułę a za kawałek marchewki dadzą sobie ogolić ... (wiadomo co :) ). Czy powinienem jakoś przekonać zwierza do zbóż? Chłopaki mają 2-3 m-ce. Może z czasem gusta im się zmienią?
Pozdrawiam.

Scaliłam z istniejącym już tematem. Kluska

Martini - Pon Mar 05, 2012 18:19

Może kup im na dobry początek płatki, zobaczą, że to dobre i się przekonają. Moje szczury lubią płatki pszenne, żytnie, gryczane i w ogóle jakie tam podejdą. Dostają wymieszane, więc muszą poprzebierać.

Nie dawaj im kukurydzy z puszki, bo jest solona i słodzona. Lepiej kupić chociażby mrożoną kolbę i ugotować, przynajmniej trochę zabawy będzie. Albo poczekać na sezon kukurydziany:) I w rozsądnych ilościach, ziemniaki też nie za często.

I młodziakom trochę więcej białka - tylko nie pchaj w nich przypadkiem serka:). Jest wątek o żywieniu młodych szczurow, o ile mnie pamięć nie myli.

Kluska - Pon Mar 05, 2012 18:21

Jest :)

Proszę bardzo http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=1295

przy okazji, Ile szczur powinien jeść?
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=1562

crayou - Pon Mar 05, 2012 19:38

Dzięki - poczytałem obydwa tematy (ten o ilościach już wcześniej).
Jak to jest w końcu z produktami mlecznymi? Zdrowe czy nie? Samo mleko ponoć niewskazane, choć w małych ilościach nie zaszkodzi. A jogurty jakie dajecie? Dużo piszecie też o muesli ale tam sporo cukru i innych antyszczurzych dobroci. Fakt, zawierają płatki zbożowe, które mogą posmakować moim maluchom. A kukurydziane "corn flakes" dajecie?
(Sporo pytań się zrodziło) :)

smeg - Pon Mar 05, 2012 19:58

Animals to jedna z najgorszych karm na rynku, karmy na wagę też nie są zbyt polecane, jeśli nie masz pewności co w nich jest. Spróbuj zamówić jakąś karmę lepszej jakości - moje szczury chętnie zjadają ziarna np. z Uczty dla szczura albo z karmy Tima Rattima. Wydaje mi się, że to kwestia jakości ziarna, w gorszych karmach jest zbyt suche, żeby szczury chciały je jeść.

Corn Flakes można dawać, ale raczej jako przysmak, nie przesadzaj z ilością ;) Mleka najlepiej wcale nie podawać, jogurty najlepsze będą naturalne (niesłodzone). Jajko można dać co jakiś czas. Uważaj na gotowane ziemniaki, bo łatwo można nimi utuczyć szczury ;)

Devona - Pon Mar 05, 2012 20:05

crayou napisał/a:
Dużo piszecie też o muesli ale tam sporo cukru i innych antyszczurzych dobroci.
Na forum wiele razy przewija się sformułowanie "musli" w kontekście karmy w postaci mieszanki zbóż, chrupek i innych dodatków, która wyglądem przypomina różnorodną zbożową mieszankę dla ludzi, w przeciwieństwie do granulatu, złożonego z jednakowych kawałków ;) .
smeg napisał/a:
Animals to jedna z najgorszych karm na rynku, karmy na wagę też nie są zbyt polecane, jeśli nie masz pewności co w nich jest. Spróbuj zamówić jakąś karmę lepszej jakości - moje szczury chętnie zjadają ziarna np. z Uczty dla szczura albo z karmy Tima Rattima. Wydaje mi się, że to kwestia jakości ziarna, w gorszych karmach jest zbyt suche, żeby szczury chciały je jeść.
Ja też to zauważyłam, poza tym można samemu od razu odczuć różnicę, Tima na przykład cudownie pachnie, wszystkie składniki są smaczne (próbowałam :P ), niektóre prezentują się lepiej niż polskie produkty przeznaczone dla ludzi (np. pestki dyni).
crayou napisał/a:
Ubóstwiają za to ziemniaczki gotowane, makarony, kukurydzę z puszki, jajka, suchą bułę a za kawałek marchewki dadzą sobie ogolić ... (wiadomo co :) ). Czy powinienem jakoś przekonać zwierza do zbóż? Chłopaki mają 2-3 m-ce. Może z czasem gusta im się zmienią?
Podstawą żywienia szczura musi być porządnie zbilansowana sucha karma dobrej jakości, która składa się z głównie ze zbóż. Może chłopaki nie lubią "ziarenek", ale np. chętnie zjedzą granulat, który jest też z nich zrobiony, ale ma inną strukturę?
crayou - Pon Mar 05, 2012 20:05

Co do Animalsa to wiem - dostałem w spadku więc nie wybrzydzałem. Za to szczury wybrzydzają ;)
Z ziemniaczkami to trochę mnie zasmuciłaś, bo Edd&Eddy wciągają je nosami :( Na razie dostały je ze 4-5 razy ale trzeba będzie ograniczyć.
Jutro rozejrzę się za lepszą karmą a dziś przysmaków nie będzie - niech zjedzą to co mają, jak sugerowano wyżej. Tylko, że nockę mam z głowy, bo będą hałasować gryząc farbę z prętów klatki...

EDIT: karmę kupujecie w zoologu czy wysyłkowo?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group