To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Świszczenie, kichanie, porfiryna, osłabienie, katar

jancia - Nie Mar 04, 2012 15:48

lilith, Pyl, Bardzo wam dziękuję. Otóż obadałam ogona i żadnych zgrubień nie ma. Ale oko wygląda kiepsciutko ;( Wszołki raczej wykluczam. Eh...

Może to zapalenie spojówek czy coś...? przed chwilą przemyłam mu solą fiz. a tu znowu porfi...ale mi jego żal...

Dodam , zę znalazłam na innym forum informację o podobnym przypadku i zastanawiam się czy to może być to:

/CIACH
Obowiązuje zakaz reklamy innych forów związanych z tematyką szczurzą [również stron, do których podlegają fora]. Nie tyczy się to jedynie stowarzyszeń np. SPS bądź SHSRP. Zakaz nie dotyczy również forów obcojęzycznych oraz forów hodowli zarejestrowanych w zagranicznych związkach hodowców, bądź w SHSRP, lub innym legalnie zarejestrowanym w Polsce stowarzyszeniu hodowców.

tyszka07 - Nie Mar 04, 2012 17:56
Temat postu: Zatkany noc, furkotanie
Moja szczurka ma zatkany noc, czasami kicha i jak oddycha to słychać takie furkotanie. Myślicie iść z tym do weta? ogólnie jest pełna życia, wszystko je, lata jak szalona. Póki co daję jej vibowit do wody.
Martini - Nie Mar 04, 2012 17:59

tyszka07 napisał/a:
Myślicie iść z tym do weta


My, Martini, myślimy - iść koniecznie

lilith - Nie Mar 04, 2012 18:01

jancia.sz, no jest to mozliwe , al gdybanie nic nie pomoze , czekamy na efekty ponownej wizyty u weta ;) zdroweczka zycze ogonkowi
jolaada - Nie Mar 04, 2012 19:13

Martini napisał/a:
tyszka07 napisał/a:
Myślicie iść z tym do weta


My, Martini, myślimy - iść koniecznie


My też tak myślimy i jeszcze myślimy, że Oni też tak myślą.

Karena - Nie Mar 04, 2012 19:16

lilith, Proszę zwracaj uwagę na to jak piszesz.
Szanuj język polski - staraj się pisać zgodnie z jego zasadami: zwracaj uwagę szczególnie na ortografię i interpunkcję wypowiedzi.

lilith - Nie Mar 04, 2012 19:45

Karena, klawiatura mi czasem ucina litery ( klawisze zaczynaja szwankowac ) zwroc uwage za sa to przewaznie brak lud nadmiar liter a nie bledy ort
Martini - Nie Mar 04, 2012 19:59

Off-Topic:
lilith, ale można przeczytać jeszcze raz i poprawić:) literówki też utrudniają czytanie

lilith - Nie Mar 04, 2012 20:03

oczywiscie :) staram sie ,czasami cos przeocze , koniec off topu jesli koniczne prosze moda o usuniecie :)
pindurek - Nie Mar 04, 2012 21:04

Balbinka odżyła, biega?! cud jakiś czy co?! było z nią na prawde źle, teraz jest lepiej, o wiele. Termin wizyty u lekarza jednak jutro.
AngelsDream - Nie Mar 04, 2012 21:06

pindurek, mam nadzieję, że będzie już tylko lepiej. :kciuki:

Zdalnie naprawdę trudno powiedzieć, co mogło spowodować taki stan.

froussy - Nie Mar 04, 2012 21:53

Kasik napisał/a:
froussy, dowiedz się dokładnie, co to za lek, bo to też ma znaczenie - nie przy każdym robi się martwica, przy niektórych dużo łatwiej.


Dostaje Baytril , ale słyszałam ze u młodych szczurow nie wolno podawać tego leku bo hamuje wzrost! Mam im to powiedziec jutro czy jak? bo już 3 dni dostawał ten lek boje sie ze bedzie mial jakies problemy przez to , w przyszłości!
Stan znacznie sie poprawil to fakt nie kicha nie chrumka, czasem kichnie, ale trochę poświstuje..

Pyl - Nie Mar 04, 2012 22:11

froussy, są takie badania, i weci starają się omijać ten lek u małych szczurów, ale efekty, o których piszesz występują przy dużych dawkach i/lub długotrwałym stosowaniu. Więc raczej nie pouczaj weta, możesz go tylko zapytać czy się tego nie obawia, że słyszałaś o czym takim. Weci (jak wszyscy ludzie) nie lubią jak ktoś wie lepiej, szczególnie jeśli jest to wiedza z netu, wyrwana z kontekstu.
W tym przypadku ważniejsze jest, aby ogon dostał leki do końca i aby nie zmieniać leku, jeśli pomaga. I Baytril często robi martwice.

froussy - Pon Mar 05, 2012 00:57

okej to spytam go, bo moj szczurek ma dopiero 4 tygodnie a czytalam by nie podawac wlasnie ponizej 3 miesiecy tego szczurkom. wiem wiem mial 2 strupki wczoraj i wczoraj znikły po paru godzinach i do dzisiaj nie ma ich jeszce narazie. Może i wiedza z netu ale pisze z osobą która zna sie na szczurach i poradzila mi by zmienili lek na Tylosin chociaż. A jednak czytalam o przypadkach efektów ubocznych Baytrilu na innym forum i sa przypadki ze szczury maja problemy z kregosłupem. Dlatego sie obawiam ze szczur przestanie rosnąć, a narządy nie.
jancia - Pon Mar 05, 2012 08:36

Hej,

Chciałam tylko napisać, ze sól fiz. pomogła i mały wygląda dziś o niebo lepiej. :serducho:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group